Kam k moři v září a říjnu? Máme favority

Pavla Hejduková Pavla Hejduková
Kam k moři v září a říjnu? Máme favority

U moře je tak hezky. Obzvlášť po letní sezóně, kdy turistický ruch ustává, ale voda má stále dobrou teplotu na koupání. Kam k moři se v září a říjnu konkrétně vydat? Ve Skrz.cz máme jasno.

Hledáme pro vás ty nejvýhodnější nabídky od našich partnerů.

Proč jet na dovolenou k moři v září či říjnu?

 • Ptáte se, proč k moři v září či říjnu? Dovolená po konci hlavní sezóny má své jasné výhody:

  • Nižší ceny. Zájezdy jsou levnější a také na místě mnohdy ušetříte. Klesají totiž ceny atrakcí, na nižší cenu někdy usmlouváte i organizované výlety po okolí.
  • Širší nabídku hotelů. Zatímco o letních prázdninách má spousta oblíbených hotelů vyprodáno na jakou dobu dopředu, v září a říjnu je z čeho vybírat i při rezervaci na poslední chvíli.
  • Méně turistů. Na pláži jen horko těžko hledat volné místo a večer se v ulicích letoviska mačkat se stovkami dalších dovolenkářů? Na to mimo hlavní sezónu zapomeňte. Turisté k moři samozřejmě stále jezdí, i na těch nejkrásnějších plážích je ale atmosféra mnohem komornější.
  • Hezké počasí. Teploměry stále ukazují letní hodnoty, nic vám tak nebude bránit v opalování a získávání vitamínu D. Navíc se vyhnete úmorným vedrům. Dny se sice zkracují a večer už možná budete potřebovat svetřík, pro dovolenou u moře jsou ale stále více než optimální podmínky.
  • Vyhřáté moře. Když na dovolenou k moři vyrazíte v červnu, už je sice možné se koupat, teplota vody ale není nejpříjemnější. To v září a říjnu to bude úplně jiné kafíčko.

Chci k moři v září či říjnu ►

Turecko

 • Lýkijská stezka v Turecku

  Když se nás někdo zeptá, kam na dovolenou v září či říjnu by měl vyrazit, naše první odpověď většinou zní: do Turecka. Sami ho máme vyzkoušené a můžeme potvrdit, že je to paráda. Moře je příjemně vyhřáté a počasí nakloněné výletům po okolí a za historickými monumenty. Ve druhé polovině října už se počasí přeci jen kazí, doporučujeme pobyt proto stihnout do té doby.

  Pokud v sobě máte srdce dobrodruha, vyrazte na Lýkijskou stezku. Dlouhá je celkem 509 km, zdolat ale klidně můžete jen její část. Začíná ve městě Fethiye a končí v Antalyi. Většinu času půjdete po pobřeží, projdete například kolem dechberoucího Údolí motýlů, historického města Kas nebo oslňující pláže Cirali. My jsme na konci září v průběhu putování narazili na jedinou skupinku turistů. I Turecko zkrátka může nabídnout poutavá místa mimo civilizaci. Stačí si jen vybrat to správné období dovolené. S výběrem konkrétní lokality pak pomůže náš Skrz Tip Kam do Turecka na dovolenou.

 • Turecko - Alanya letecky na 8-16 dnů, all inclusive
 • Turecko - Side - Manavgat letecky na 8-16 dnů, all inclusive
 • Turecko - Alanya letecky na 8-15 dnů, all inclusive

Na dovolenou v září či říjnu do Turecka ►

Egypt

 • Potápěčka v Egyptě

  Egypt je skvělou destinací pro všechny obdivovatele podmořského života. Právě tady najdete jedny z nejlepších lokalit pro potápění a šnorchlování na světě. Rudé moře je plné překrásných korálových útesů, tajuplných vraků i živočichů, jako jsou mořské želvy, delfíni nebo různobarevné rybičky.

  Co je na Egyptu ale vůbec nejlepší? Jde o celoroční destinaci, kde sluníčko nikdy nepřestává svítit. Přes letní prázdniny zde teploty mnohdy atakují rekordy a 40 °C není žádným překvapením. Pokud taková horka nesnášíte dobře, právě druhá polovina září a říjen je výbornou dobou pro dovolenou. Teploměry i v říjnu ukazují 30 °C, na ochlazení o dalších pár stupňů si případně počkejte do listopadu. A ještě něco nás na Egyptu baví: nízké ceny dovolených.

 • Egypt - Marsa Alam letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -33 %
 • Egypt - Hurghada letecky na 8-15 dnů, all inclusive
 • Egypt - Hurghada letecky na 10 dnů, all inclusive
  -34 %

Na dovolenou v září či říjnu do Egypta ►

Kypr

 • Severní Kypr a město Kyrenia

  Dovolenou letos necháváte až na říjen? Chybu neuděláte volbou slunečného Kypru. Tento ostrov má velmi teplé klima, i v říjnu tu tak teploměry pravidelně ukazují letních 25 °C. Obávat se nemusíte ani častých srážek. Ve druhé polovině měsíce už sice nějaká sprška přijít může, prší zde ale výrazně méně než například na Mallorce.

  Říká se, že Severní Kypr je poslední nedotčenou oblastí Středomoří. V turecké části ostrova najdete krásné dlouhé pláže s minimem turistů. A když vás přestanou bavit pláže, vydejte se obdivovat tamější památky v čele s historickým městem Kyrenia. Také jih Kypru má své neopakovatelné kouzlo, nám učarovalo zejména město Paphos. Víc jsme se o něm (i samotném Kypru) rozepsali ve Skrz Tipu o nejlepších evropských ostrovech pro dovolenou.

 • Kypr - Jižní Kypr letecky na 8-15 dnů
 • Kypr - Ayia Napa letecky na 8-15 dnů, all inclusive
 • Kypr - Ayia Napa letecky na 8-15 dnů, all inclusive

Na dovolenou v září či říjnu na Kypr ►

Djerba

 • Tunisko, velbloud na pláži

  Dlouhé písečné pláže, luxusní resorty a all inclusive. Idylka, kterou máte na dosah. Tunisko patří k nejlépe dostupným exotickým zemím, co se vzdálenosti i financí týče. Obzvlášť oblíbený je největší tuniský ostrov – Djerba. Z Prahy na Djerbu se dostanete přibližně do 3 hodin a zbytek dovolené už bude plný odreagování a příjemného sluníčka.

  A počasí v září a říjnu? Samozřejmě skvostné. Djerba se pyšní 320 slunečnými dny v roce. Dovolená mimo hlavní sezónu má tedy zelenou. Líbit se tu bude zejména milovníkům plážových radovánek, na zdejším pobřeží se to lenoší jedna radost. Pokud však vaše srdce touží po objevování památek či přírodních zajímavostí, těch si tu příliš neužijete. Naopak pohodové večery bez davů turistů vám slíbit můžeme.

 • Tunisko - Djerba letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -35 %
 • Tunisko - Djerba letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -27 %
 • Tunisko - Djerba letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -27 %

Na dovolenou v září či říjnu na Djerbu ►

Řecko

 • Prázdná pláž v září a říjnu v Řecku

  Přes 15 000 kilometrů pobřeží, které obklopuje azurové moře. Takové jsou řecké ostrovy. A když si odmyslíte velkou část dovolenkářů, která s koncem letních prázdnin odjede, dostane se vám tu pravý ráj na zemi se stále přívětivými teplotami ke koupání. Zatímco v období prázdnin nejznámější letoviska a barevné pláže praskají ve švech, v září a říjnu vás přivítají odlišné kulisy.

  Co se počasí týče, v září je krásně na všech ostrovech. Někdy vás může překvapit mírný deštík nebo chladnější večer, je proto lepší do kufru zabalit i dlouhý rukáv. Při dovolené v říjnu už to chce pečlivější výběr. Skvěle se budete mít na ostrovech, které prosluly vysokým počtem hodin slunečního svitu. Zamiřte proto na Zakynthos, Rhodos nebo Krétu.

 • Řecko - Kréta letecky na 8-16 dnů, all inclusive
 • Řecko - Rhodos letecky na 8-12 dnů, all inclusive
 • Řecko - Rhodos letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -44 %

Na dovolenou v září či říjnu do Řecka ►

Maroko

 • Pláž v Maroku

  Země zlatavých pláží, královských měst, afrického sluníčka a nekonečné pohody. Takové je Maroko. Zavítat sem mimo sezónu je rozhodně výhodné a příjemné pro ty, kdo nemají rádi přehnaná horka. Říjen nabízí teploty nad 25 °C a moře má osvěžujících 22 °C. Jestli dáváte přednost ještě teplejší vodě, vaším cílem by se mělo stát severní pobřeží. 

  S dalšími turisty se v Maroku rozhodně mačkat nebudete, a to ať už zvolíte relax na pláži, nebo trek do hor. Zdejší podmínky také přejí surfingu, windsurfingu a kitesurfingu. Pokud jste tedy některý z vodních sportů chtěli vyzkoušet, tady budete mít ideální příležitost. Dovolená v Maroku se zkrátka stane přesně tou, která vás svou kulturou, jídlem i přírodou obohatí na celý život.

 • Maroko - Agadir letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -44 %
 • Maroko - Agadir letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -39 %
 • Maroko - Agadir letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -40 %

Na dovolenou v září či říjnu do Maroka ►

 • Dostávejte informace o Skrz Tipech jako první!

  Každý týden připravujeme několik tematických výběrů, které ale platí pouze omezený čas. Zadejte nám na sebe kontakt a my vám dámě vědět o nových výběrech jako prvním.

  Hlídání bylo spuštěno! Začali jsme hlídat nové nabídky.
Načítám...

Plánujete dovolenou na září nebo říjen?

Líbí se Vám tento Skrz Tip?

Udělejte nám radost a sdílejte ho dále

Další Skrz Tipy plné inspirace

 • Last minute: Wellness pobyty v červenci 2022
  Wellness pobyty, které ještě stíháte
  Nové
  Zobrazit více
 • Rakouské Alpy v létě
  Rakouské Alpy v létě: jezera, hory a nekonečná krása
  Zobrazit více
 • Národní parky v Chorvatsku
  Národní parky v Chorvatsku: Tipy, trasy i vstupné
  Zobrazit více
 • Nejlepší hotely s aquaparkem
  Nejlepší hotely s aquaparkem aneb ráj pro děti (i rodiče)
  Zobrazit více
Hotovo. Od teď tě o nabídkách budeme informovat emailem.