Vinobraní 2022: Průvodce slavnostmi vína

Pavla Hejduková Pavla Hejduková
Vinobraní 2022: Průvodce slavnostmi vína

Jak zářijovým víkendům dodat jiskru? Vínem! Připravili jsme pro vás průvodce po vinobraních 2022. Dozvíte se, na jakých místech se letos koná bujaré veselí, při němž zlatavý mok teče proudem. K ruce doporučujeme připravit kalendář a rovnou si zaznamenávat.

Hledáme pro vás ty nejvýhodnější nabídky od našich partnerů.

Vinobraní na jižní Moravě

 • Jižní Morava je oblastí vínu zaslíbenou. Tento lahodný nápoj z hroznů k ní patří jako Romeo k Julii nebo Bonnie ke Clydovi. Srdečnost moravských vinařů nejlépe poznáte na vinobraní. A nejen tam. Vinařské slavnosti, burčákobraní, otevřené sklepy... Podívejte se, kdy je vinobraní a kde všude se v roce 2022 sejdete s přáteli (nevinně) na víně.

 • Znojemské vinobraní

  Vinobraní Znojmo

  Víno a dějiny k sobě prostě patří. Proto pro vás Znojmo pořádá historickou slavnost, na kterou v jiném koutě Česka nenarazíte. První Znojemské vinobraní lidé okoštovali už v roce 1966. Letos konečně proběhne přesně tak, jak ho známe z doby před covidem. To znamená hned 13 multižánrových scén, velkolepý průvod krále Jana Lucemburského i vinařské mázhauzy. A k tomu samozřejmě bohatý doprovodný program.

  Kde: Znojemsko

  Kdy: 9.–11. 9. 2022

  Vstup: 450 Kč v předprodeji, 550 Kč na místě

 • Vinobraní Pálava

  Vinobraní Pálava

  Zmeškat 75. ročník Pálavského vinobraní v Mikulově by byl hřích. Čekají tu na vás 3 dny plné bujaré zábavy a hudby na 6 scénách. K tomu nezapomeňte přičíst moravské speciality, bohatý doprovodný program, ale hlavně hromadu skvělého vína. Velké popularitě se těší prestižní veřejná expozice Národní soutěže vín. Všechny soutěžní vzorky samozřejmě můžete okoštovat. A ještě jedna dobrá zpráva: na vinobraní Mikulov vás v rámci města dopraví kyvadlová doprava zdarma.

  Kde: náměstí a amfiteátr, Mikulov

  Kdy: 9.–11. 9. 2022

  Vstup: od pátku do neděle 1 200 Kč na místě, levněji v předprodeji

 • Vinobraní Velké Pavlovice

  Velkopavlovické vinobraní

  Očekávané slavnosti neminou ani město „Vína a meruněk“. Velké Pavlovice už se na vás těší s bohatým folklorním programem v duchu lidových tradic. Chybět proto nebude slavnostní průvod krojovaných městem ani starodávný vinařský rituál zvaný zarážení hory. K tomu tanec, jarmark, sklípky a nespočet sklenek vín a burčáku. Ke vší té slávě vám zahraje několik hudebních kapel. Tak na zdraví a ať to na vinobraní Velké Pavlovice stojí za to.

  Kde: taneční plac za Sokolovnou, Velké Pavlovice

  Kdy: 16.–17. 9. 2022

  Vstup: zatím nezveřejněno; děti do 160 cm mají vstup zdarma

 • Bzenecké vinobraní

  Bzenecké vinobraní

  Ochutnat, ocenit, ovínit. Tato tři „O“ vás provedou celým víkendem ve městě Bzenec. Běžně tu potkáte lidovou muziku, kroje ze Slovácka, ročníková vína i burčák. V roce 2020 bylo sice klasické vinobraní zrušené, místní ale na návštěvníky nezapomněli a připravili pro ně náhradní program. Bzenecké vinobraní 2022 je zatím v plánu. Tak si připijme na české a moravské vinaře, kteří nám dělají červeným, bílým i růžovým takovou radost.

  Kde: náměstí Svobody a vinné sklepy, Bzenec

  Kdy: 16.–17. 9. 2022

  Vstup: volný

 • Vinobraní Valtice

  Retro vinobraní Valtice

  Vybalte ze starých krabic trochu retra, oblékněte se do něj a vyrazte jako správní brigádníci na sběr hroznů do Valtic. Ne, ještě nemáme upito. Přesně v tomto duchu se totiž ve Valticích konají vinařské slavnosti. Bude to větší sranda, než si myslíte. Mistrovství ve sbírání hroznů je jedinou akcí svého druhu u nás. Soutěží náhodně rozlosované týmy o 25 členech, na sběr máte 15 minut. Pokoříte rekord? Sladkou tečkou bude Zámecký košt vín.

  Kde: areál vinařství CHATEAU VALTICE, Valtice

  Kdy: 17. 9. 2022

  Vstup: 100 Kč; nutná registrace předem

 • Otevřené vinné sklepy Novosedly

  Den otevřených sklepů v Novosedlech

  13 vinných sklepů, minimálně 78 vzorků, prohlídka vinařství, taneční zábava, kotlíkový guláš, škvarkové speciality, grilovaná kýta a čas od 10 do 19 hodin. Už jste si udělali na jednu ze zářijových sobot volno? 13. ročník dne otevřených sklepů v Novosedlech klepe na dveře. V ceně vstupenek budete mít ochutnávku všech vzorků, skleničku i kupón na nákup vín. Tuhle dobrotu si tak budete vychutnávat i doma, až už slavnosti vína dávno skončí.

  Kde: vinné sklepy, Novosedly na Moravě

  Kdy: 17. 9. 2022

  Vstup: 800 Kč v předprodeji, 950 Kč na místě

 • Moravský Krumlov burčák

  Krumlovské burčákobraní

  Víno, burčák, zpěv. Po předešlých úspěšných ročnících se můžete těšit již na jedenácté Krumlovské burčákobraní. Na programu jsou vystoupení, soutěže pro děti, lidový jarmark, gastro pochoutky a hlavně plno vynikajícího burčáku od okolních vinařů. A nepřijdete ani o degustaci vín. Zkrátka pravá pohoda babího léta.

  Kde: zámecké nádvoří, Moravský Krumlov

  Kdy: 17. 9. 2022

  Vstup: zatím nezveřejněno

 • Vinobraní Hustopeče

  Burčákové slavnosti v Hustopečích

  Konec září a začátek října se ponese v duchu moštu z vinné révy. Říká se, že nejlepší burčák pramení v Hustopečích. Budete souhlasit? Zdejší pořadatelé si dali záležet a připravili program s hustou péčí. Událost zpestří Ewa Farná nebo Tublatanka a také řemeslný jarmark či válení beček. Městem bude procházet i burčáková policie s jasným úkolem: ohlídat pitný režim. Strážníky akorát nebude zajímat, jestli pijete dostatek vody, ale burčáku.

  Kde: Dukelské náměstí, Hustopeče

  Kdy: 29. 9.–1. 10. 2022

  Vstup: dvoudenní lístek za 350 či 400 Kč v předprodeji, 200 Kč (pátek) + 300 Kč (sobota) na místě

 • Pobyt přímo u Brněnské přehrady s polopenzí i wellness
 • Jižní Morava u Vyškova: Hotel Allvet *** v bývalém letohrádku s polopenzí, privátním wellness a řadou aktivit
  Koupeno 19×
 • Jižní Morava: Znojmo v Penzionu a vinařství Dobrovolný s polopenzí, prohlídkou sklípků a ochutnávkou vín
  Koupeno 31×

Za vínem na jižní Moravu ►

Vinobraní v ostatních částech Česka

 • I když je Morava naší nejznámější vinařskou oblastí, omamný nápoj hraje v září prim i v jiných městech po celém Česku. Kam tedy za vínem mimo jižní Moravu? Omrkněte naše tipy.

 • Vinice v Česku

  Vinobraní na Kačině

  Tři století vyzrálá tradice vinařství se znovu obnovuje a společně s dožínkami přináší oslavu na podporu všech farmářů a zemědělských podniků ve Středočeském kraji. 11. ročník je věnovaný Matce Zemi. Ochutnávat budete česká i moravská vína a k tomu zakousnete spoustu lokálních specialit. Z Kutné Hory a Čáslavi vás do centra dění dopraví bezplatná autobusová doprava. Takže až začne babí léto, pojďme si ho užít. S mírou a hladinkou toho správného vína.

  Kde: zámek Kačina

  Kdy: 10. 9. 2022

  Vstup: 300 Kč v předprodeji, 400 Kč na místě

 • Vinobraní Mělník, vinice pod zámkem

  Mělnické vinobraní

  Vychutnat si lokální vína nejen z českých vinohradů můžete už při 83. ročníku Mělnického vinobraní. Tohle město ležící na soutoku Labe a Vltavy je pohádkové samo o sobě, natož se sklenkou sladkého nápoje v ruce. Až budete na místě, navštivte také zámek Mělník a středověké vinné sklepy ze 14. století. Především si však užijte tradiční vinobraní. Muzika na šesti scénách, pouliční umění, nejrůznější workshopy i foodtrucky s delikatesami čekají.

  Kde: historické centrum města, Mělník

  Kdy: 16.–18. 9. 2022

  Vstup: třídenní vstupenka za 300 Kč v předprodeji, 400 Kč na místě

 • Vinobraní Grébovka

  Vinobraní na Grébovce

  Jedno z nejoblíbenějších vinobraní v Praze je stoprocentně to na Grébovce. Spolehnout se můžete na to, že na Vinobraní na Grébovce 2022 víno a burčák poteče proudem. K tomu desítky vinařských a řemeslných stánků i výhled na Prahu a místní vinohrady. V Grébovce je krásně kdykoliv, natož pak se sklenkou zlatavého moku v ruce. Taky už se těšíte?

  Kde: nám. Míru (pátek) a Havlíčkovy sady (sobota), Praha 2

  Kdy: 23.–24. 9. 2022

  Vstup: zdarma

 • Trojské vinobraní svaté Kláry

  Trojské vinobraní sv. Kláry

  O jednom ze zářijových víkendů to bude žít také v pražské Troji. Na vinici sv. Kláry, jedné z nejstarších v Praze, budete mít možnost oslavit sklizeň. V dobré atmosféře hudebního programu rovněž ochutnáte místní oceněná vína, chutný burčák a výborné jídlo, které se ke sklence tekutých hroznů bude skvěle hodit. Chuťové pohárky potěší také speciální pálenky ze tří aromatických odrůd. Ochutnáte?

  Kde: Botanická zahrada v Praze

  Kdy: 17.–18. 9. 2022

  Vstup: zatím nezveřejněno; pravděpodobně 150 Kč za vstup do vnitřních i vnějších prostor areálu botanické zahrady + záloha 50 Kč za skleničku na víno

 • Vinobraní Česko, sudy

  Vinobraní Litoměřice

  Kam za vinobraním vyrazit v Ústeckém kraji? Naším favoritem jsou Litoměřice. Tamější slavnosti vína a burčáku jsou od nepaměti spojené s historickým a kulturním programem. Kejklíři, komedianti, spousta hudby, pohádkový svět nebo cimbál – den bude nabitý. Stejně jako v minulém ročníku se můžete těšit na větší počet scén umístěných na různých místech ve městě. Co se nemění, to je víno, které zde teče proudem.

  Kde: na 8 místech včetně Mírového náměstí, Litoměřice

  Kdy: 17. 9. 2022

  Vstup: Zdarma

 • Vinice v Kutné Hoře, vinobraní

  Svatováclavské slavnosti Kutná Hora

  Dal by se konec měsíce září oslavit jinak než ve společnosti zlatavých a červených tónů, ovocných a lehce kořeněných chutí a za doprovodu hudebních a divadelních představení? Nemyslíme si. V Kutné Hoře pro to budete mít ideální podmínky. Těšte se na lidovou veselici, řemeslné trhy i ochutnávky. Tak na zdraví a do dna.

  Kde: Palackého náměstí, Kutná Hora

  Kdy: 24. 9. 2022

  Vstup: Zdarma

 • Pobyt v Kutné Hoře: polopenze i vstup do chrámu
  Koupeno 38×
 • Praha: Pobyt ideální pro rodiny v Penzionu Akát se snídaní a láhví sektu nebo polopenzí + dítě zdarma
  Koupeno 21×
 • Liblice - Hotel Zámek, Česko
 • TIP:

  Co takhle si výhledy na vinice užívat po celý víkend? Podívejte se na 8 důvodu, proč byste měli vyrazit na vinařský pobyt i vy. 

Za vínem ►

 • Dostávejte informace o Skrz Tipech jako první!

  Každý týden připravujeme několik tematických výběrů, které ale platí pouze omezený čas. Zadejte nám na sebe kontakt a my vám dámě vědět o nových výběrech jako prvním.

  Hlídání bylo spuštěno! Začali jsme hlídat nové nabídky.
Načítám...

Napište nám, jak se vám líbí tento Skrz Tip

Líbí se Vám tento Skrz Tip?

Udělejte nám radost a sdílejte ho dále

Další Skrz Tipy plné inspirace

 • Last minute: Wellness pobyty v srpnu 2022
  Srpnové wellness pobyty, které ještě stíháte
  Zobrazit více
 • Kam v zimě k moři?
  Kde si v zimě užít sluníčko i moře?
  Zobrazit více
 • Kam k moři v září a říjnu? Máme favority
  Kam na dovolenou v září a říjnu? Máme favority
  Zobrazit více
 • Last minute dovolená v srpnu 2022
  Last minute srpnové pobyty u moře i v Česku
  Zobrazit více
Hotovo. Od teď tě o nabídkách budeme informovat emailem.