Šnorchlování a potápění v Egyptě: Tipy a TOP lokality

Pavla Hejduková Pavla Hejduková
Šnorchlování a potápění v Egyptě: Tipy a TOP lokality

Dovolenou v Egyptě nechcete strávit jen nečinným poleháváním na pláži? Vydejte se za úžasným podvodním dobrodružstvím a vyzkoušejte potápění nebo šnorchlování ve zdejších vodách. V tomto průvodci najdete vše, co o potápění v Egyptě potřebujete vědět včetně tipů na TOP potápěčské lokality.

Hledáme pro vás ty nejvýhodnější nabídky od našich partnerů.

Informace o potápění v Egyptě

 • Rudé moře podmořský svět

  Optimální podmínky po celý rok

  Představte si, jak se potápíte u rozlehlého útesu pokrytého pestrobarevnými korály a kolem vás se prohání nepřeberné množství ryb všech barev a velikostí. Viditelnost několik desítek metrů, teplota neklesá pod 20 °C, podmořské proudy tu prakticky neexistují a šance na pozorování žraloků, kladivounů a rejnoků jsou vysoké. Kde že vás takový potápěčský ráj čeká? V Rudém moři.

  Egyptu náleží více než 800 kilometrů korálového pobřeží Rudého moře. To patří mezi nejčistší na světě. Proč? Maximální hloubka zde dosahuje až 3 tisíc metrů, sedimenty díky tomu nikdy nevystoupají až k hladině. Obávat se nemusíte ani ledové vody, Rudé moře se řadí mezi nejteplejší moře na světě. Nemá totiž žádný sladkovodní přítok, který by vodu nepříjemně ochlazoval. Rudé moře je zkrátka vyhlášenou potápěčskou destinací. Nabízí ideální podmínky jak pro zkušené potápěče, tak pro úplné začátečníky, a jak v létě, tak v zimě.

 • Vzrušující výzvy pro amatéry i profíky

  Pod vodní hladinu se podíváte vůbec poprvé? Jako začátečník se svěřte do rukou některého z certifikovaných potápěčských center. Největší výběr budete mít ve středisku Hurghada a Sharm El Sheikh, minimálně jednu společnost ale najdete i v menších letoviscích. Potápěčské centrum vám rádi doporučí i na recepci vašeho hotelu. Cena zkušebního ponoru se pohybuje okolo 40 €, plnohodnotný kurz pak vychází na 300 €.

  Několik ponorů už máte za sebou a zajímá vás, co všechno v Egyptě můžete vyzkoušet? Samozřejmostí je potápění ke korálovým útesům. Absolvovat můžete také makro potápění, při němž si drobné živočichy vyfotíte z dokonalé blízkosti. Další možností je hloubkový ponor nebo noční potápění.

  Pozorovat nemusíte pouze mořské živočichy, ale cílem vaší podvodní výpravy se mohou stát také staré vraky lodí. Mezi ty nejznámější patří Salem Express v Port Safaga nebo Thistlegorm dobře dostupný z Hurghady. V každém případě vám doporučujeme si předem ověřit, co vše kryje vaše cestovní pojištění. V základní ceně jsou obvykle zahrnuté pouze ponory do určité hloubky, tak pozor na to.

 • šnorchlování v egyptě

  Šnorchlování zabaví úplně každého

  Pokud vám pobyt v mořských hlubinách nahání hrůzu, vyzkoušet šnorchlování u mělkých pobřežních útesů může každý bez výjimky. Šnorchlování si obvykle zamilují i děti. Zvolit můžete také jednodenní lodní výlet se šnorchlováním, v jehož průběhu navštívíte některé z nejkrásnějších útesů v regionu.

  Velkou výhodou je, že při šnorchlování si vystačíte jen s úplně základní výbavou: šnorchlem a potápěčskými brýlemi. Obojí pohodlně zabalíte do kufru a na místě už nemusíte řešit půjčování. Stejně tak se nemusíte učit žádným speciálním dovednostem.

 • Pod vodní hladinu bez obav

  Ptáte se, jak je to s bezpečností při potápění v Egyptě? Pohyb v egyptských vodách je obecně bezpečný, samozřejmě je ale třeba dodržovat určitá doporučení. Nikdy se proto nechoďte potápět ani šnorchlovat sami. Živočichové na vás nezaútočí, pokud nebudou mít pocit ohrožení. Z toho plyne, že byste neměli plavat přímo u korálového útesu, ale držet se od něj na několik metrů daleko. Ostatně to je důležité i z důvodu, abyste útes nepoškodili.

  Žraloci v Egyptě sice jsou, nebezpečné druhy se ale vyskytují zejména v blízkosti silných proudů. U mělkých břehů letovisek tedy žraloci nejsou zrovna běžní. Na druhou stranu je dobré myslet na to, že v moři zkrátka žijí predátoři. Pokud byste náhodou žraloka spatřili, snažte se udržet nervy na uzdě a nedělejte prudké pohyby. 

  Na závěr ještě uklidnění – statistická pravděpodobnost, že by na vás v Egyptě mohl zaútočit žralok, je skutečně velice nízká. V letech 1960–2015 v Egyptě proběhlo celkem 14 napadení žralokem, v USA to za stejné časové období bylo 1 215 případů.

 • Egypt - Marsa Alam letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -46 %
 • Egypt - Makadi Bay letecky na 7-15 dnů, ultra all inclusive
  -45 %
 • Egypt - Marsa Alam letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -46 %

Za podmořským světem do Egypta ►

Nejlepší místa pro potápění Marsa Alam

 • Potápění Marsa Alam v Egyptě

  Marsa Alam aktuálně platí za oblast s nejzachovalejším podvodním životem. Pokud toho chcete vidět co nejvíc a z potápění v Egyptě si odnést opravdu nezapomenutelný zážitek, zamiřte právě sem. 

  Výborné podmínky pro šnorchlování budete mít u pláže Abu Dabbab. Zdejší písečné dno je porostlé mořskou trávou, která poskytuje útočiště želvám a dugongům. Ty možná znáte spíše pod jménem mořské krávy. Právě u Abu Dabbab máte jedinečnou příležitost tyto vzácné živočichy spatřit na vlastní oči. Toto místo je dnes už pojmem, pokud chcete větší soukromí, vydejte se do Marsa Mubarak s unikátním seskupením korálových útesů. 

  Je vaším snem zaplavat si společně s delfíny v jejich přirozeném prostředí? Pak zamiřte k útesu Sha’ab Samadai. K tzv. Domu delfínů se dostanete lodí. Na místě se pak můžete potopit k vnějšímu útesu, do podvodní jeskyně nebo k jižní části útesu. Hloubka se pohybuje v rozmezí od 5 do 25 m. Tamější správa myslí na ochranu přírody, do oblasti proto pouští jen omezený počet potápěčů.

 • Egypt - Marsa Alam letecky na 7-11 dnů, all inclusive
  -46 %
 • Egypt - Marsa Alam letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -45 %
 • Egypt - Marsa Alam letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -46 %

Ponořte se do vod v Marsa Alam ►

Nejlepší místa pro potápění Sharm El Sheikh

 • Potápění Sharm El Sheikh v Egyptě

  Sharm El Sheikh dlouhodobě patří mezi top potápěčské lokality. Turistický ruch se zde totiž začal rozvíjet se zpožděním, i díky tomu zde dnes najdete fascinující podmořský svět. Příznivé podmínky nabídne oblast umístěná těsně vedle letiště: Ras Nasrani. Její název vás sice pobaví, ale vězte, že tady se skutečně chcete podívat pod hladinu. Těšit se můžete na 2 km dlouhou korálovou stěnu, ke které se lze dostat po plovoucím molu. 

  Chcete si zvednout hladinu adrenalinu v krvi a spatřit žraloky zblízka? V letovisku Sharm El Sheikh vám to může vyjít. Vysokou šanci na zpozorování žraloků budete mít u Jackson Reef. Abyste potkali žraloka kladivouna, nejlepší je plavat trochu dál od útesu. To už ale potřebujete určité zkušenosti, nepodceňte situaci. V národním parku Ras Mohamed pak u Shark Reef možná spatříte žraloka černoploutvého.

 • Egypt - Sharm el Sheikh letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -32 %
 • Egypt - Sharm el Sheikh letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -32 %
 • Egypt - Sharm el Sheikh letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -30 %

Ponořte se do vod v Sharm El Sheikh ►

Nejlepší místa pro potápění Hurghada

 • Potápění Hurghada v Egyptě

  Korály v Hurghadě bohužel hodně utrpěly masivním turistickým ruchem. U hotelových pláží proto dnes naleznete spíše už jen pozůstatky původně bohatého podmořského života. Dobrou zprávou je, že za barevnými korály a rybičkami stačí vyrazit jen kousek za brány letoviska.

  Lodí se snadno dostanete k nedalekým ostrovům Giftun. Na východní straně zde naleznete rozsáhlý korálový útes prudce klesající až do hloubky přes 40 m. Díky stabilnímu proudu ze severu tu budete mít skvělé podmínky pro driftový ponor. Spatřit tu můžete třeba velké sasanky obývané klauny, rybičkami známými z filmu Hledá se Nemo.

  Další možností je zátoka Makadi Bay vzdálená cca 40 km od Hurghady. Zdejší podmínky přejí především potápěčům-začátečníkům a těm, kteří fandí šnorchlování. V přirozeném prostředí zde můžete pozorovat pestrobarevné rybky a murény. Domů se v každém případě vrátíte s nezapomenutelnými zážitky

 • Egypt - Hurghada letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -45 %
 • Egypt - Hurghada letecky na 7-15 dnů, ultra all inclusive
  -45 %
 • Egypt - Hurghada letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -46 %

Ponořte se do vod v Hurghadě ►

 • Dostávejte informace o Skrz Tipech jako první!

  Každý týden připravujeme několik tematických výběrů, které ale platí pouze omezený čas. Zadejte nám na sebe kontakt a my vám dámě vědět o nových výběrech jako prvním.

  Hlídání bylo spuštěno! Začali jsme hlídat nové nabídky.
Načítám...

Líbí se Vám tento Skrz Tip?

Udělejte nám radost a sdílejte ho dále

Další Skrz Tipy plné inspirace

 • Kam v zimě k moři?
  Kde si v zimě užít sluníčko i moře?
  Zobrazit více
 • Wellness pobyty pro ženy
  Vyrazte na holčičí víkend do wellness
  Zobrazit více
 • Exotická dovolená na dosah
  Exotická dovolená: Proměňte sny ve skutečnost
  Zobrazit více
 • Výlety za zvířátky v Čechách
  9 výletů za zvířátky v Čechách
  Zobrazit více
Hotovo. Od teď tě o nabídkách budeme informovat emailem.