Kam do Chorvatska na dovolenou?

Pavla Hejduková Pavla Hejduková
Kam do Chorvatska na dovolenou?

Ptáte se, kam do Chorvatska byste se letos měli vydat? Zamyslete se nad tím, jak vypadá představa vaší ideální dovolené. Máte? Mysleli jsme na všechna přání a připravili seznam destinací, mezi nimiž si vyberete. A to ať už cestujete sólo, v páru, nebo s celou rodinou.

Hledáme pro vás ty nejvýhodnější nabídky od našich partnerů.

Pro páry: Pula

 • Kam do Chorvatska v páru, Pula

  Pula jako by byla stvořená pro romantickou dovolenou ve dvou. Hned při příjezdu vás okouzlí svými kulisami. I když se jedná o největší středisko na Istrii, místo si stále zachovává svou tradiční atmosféru. Jestli se s drahou polovičkou chcete ruku v ruce toulat malebnými uličkami, objevovat skryté poklady a užívat si jeden druhého, právě tady pro to budete mít ideální podmínky.

  I když třeba historii běžně příliš nedáte, v Pule byste si na prohlídku památek měli jedno odpoledne určitě vyhradit. Uvidíte tu totiž nejlépe dochované románské ruiny nacházející se mimo území Itálie. Zdejší římský amfiteátr má jako jediný na světě kompletně zachovalou kruhovou zeď. Stavte se sem na západ slunce, garantujeme vám, že zůstanete stát s otevřenou pusou.

  Na výlet vyrazte také za hranice letoviska. Hodinu autem to budete mít do Poreče, trajektem se pak za 3 a půl hodiny dopravíte do italských Benátek. A ty platí za pořádně romantické město! Až se toulek dostatečně nasytíte, v těsném okolí Puly najdete hned několik pěkných pláží a zátok. U nás to vyhrává pláž Valkane oceněná Modrou vlajkou kvality. Zavede vás sem promenáda Lungomare, která se táhne podél pobřeží v celkové délce zhruba 4 kilometrů.

 • Resort Park Plaza Verudela, Istrie
 • Resort Centinera (mobilhomy), Istrie
 • Kemp Arena Indije, Istrie

Chci do Puly ►

Pro rodiny s dětmi: Biograd na Moru

 • Kam do Chorvatska s rodinou, Biograd na Moru

  Vybíráte místo, kam do Chorvatska odcestujete s celou rodinou? Pravděpodobně nechcete stokrát za cestu slyšet větu „Kdy už tam budem?!“. Potřebujete proto dobře dostupnou destinaci. Do Biogradu na Moru se z Česka pohodlně dostanete jak autem, tak letecky. Vlastní dopravou vám to zabere cca 10 hodin, můžete si ale libovolně dělat přestávky. Letadlem se za 1,5 hodiny dopravíte do Zadaru, odtud to do cíle budete mít 35 minut.

  Při dovolené s malými dětmi také musíte věnovat více pozornosti plážím. Většina dítek dává přednost písku, v Chorvatsku přitom převládají pláže oblázkové. Dobrou zprávou je, že v Biogradu na Moru najdete obojí. Pozvolný vstup do moře nabídne například písečná pláž Soline. Když už tam budete, popojděte si o pár metrů a navštivte menší, ale příjemný lunapark.

  Jestli si rádi dopřejete trochu toho příjemného strachu a vzrušení, máme pro vás ještě jeden tip. Navštivte FunPark Biograd, do kterého to z centra letoviska budete mít 3,5 km. Menší děti tu na vlastní kůži zažijí stav beztíže, těm starším budou vlasy hrůzou vstávat při návštěvě Hororového domu. Ale nebojte, nadšená bude celá rodina.

 • Chorvatsko: Zájezd s ubytováním v Camping Park Soline, Biograd na Moru
 • Camping park Soline, Severní Dalmácie
 • Apartmánový dům Ivana - Biograd na Moru, Severní Dalmácie

Chci do Biogradu na Moru ►

Pro seniory: Krk

 • Kam do Chorvatska senioři, ostrov Krk

  Chorvatsko je obecně jednou z nejlepších destinací pro starší generaci. Nemusíte umět žádný světový jazyk, na místě se bez velkých problémů domluvíte i česky. Po ruce je navíc vždy nějaký ten krajan ochotný pomoci. Naším hlavním favoritem je ostrov Krk, zejména pak idylické město Baška.  

  Z Česka se sem dopravíte autem nebo autobusem za relativně krátkých 9 až 10 hodin. Krk je sice ostrov, s pevninou ho ale spojuje most. Jedná se tak o nejlépe dostupný chorvatský ostrov. Předností Krku je také velmi široká nabídka ubytování. Hotel přímo u pláže, rodinný penzion nebo kemp – tady si vyberete. Zklamáni nebudete ani plážemi. Vela plaža Baška patří mezi nejdelší pláže na Jadranu.

  Krk se navždy zapíše také do srdcí milovníků přírody a historie. Pokud mezi ně patříte, zavítejte do hlavního města se středověkými hradbami a kamenným hradem Frankopan. Na delší výlet, který vám ráda zprostředkuje většina cestovních kanceláří, vyrazte k Plitvickým jezerům. Právě tady se natáčely populární filmy o Vinnetouovi. Příjemná nostalgie spojená s mládím čeká!

 • Jednodenní koupání na Krku – Baška, ostrov Krk
 • Hotel Valamar Sunny Corinthia, ostrov Krk
 • Apartmánový dům Pošta Ivan, ostrov Krk

Chci na ostrov Krk ►

Pro partu přátel: Makarska

 • Kam do Chorvatska s partou, Makarska

  Nejznámějším párty místem v Chorvatsku je bez debat pláž Zrče na ostrově Pag. O letních prázdninách je tady rušno a pokud je vaším životním krédem „party all day, party all night“, tady budete ve svém živlu. Elektronická hudba se tu ze všech koutů line snad 24 hodin denně.

  My jsme se ale rozhodli jít méně vyšlapanou cestou a doporučit vám pobyt v letovisku Makarska. Na své si tady přijdou všechny generace a fanoušci téměř všech hudebních žánrů. Legendou je plážový bar Buba, kde se můžete stavit jak přes den, tak na afterparty. Klub Deep vás překvapí svým prostředím – umístěný je totiž do jeskyně z druhé světové války. Vsadíme se, že tam jste si večírek ještě neužívali.

  A co až už nebudete popadat dech? Odpočiňte si na příjemné pláži Donja Luka nebo sedněte do auta a dojeďte na pláž Punta Rata (cca 15 km). Ta nechybí ani v našem výběru nejkrásnějších pláží Chorvatska. Oblíbenou kratochvílí je tu parasailing, tedy let na padáku za motorovým člunem. Krásný výhled budete mít také ze Skywalku Biokovo s prosklenou podlahou. Seberete odvahu?

 • Chorvatsko - Makarska na 8-17 dnů, polopenze
 • Penzion Ribar pátek, Střední Dalmácie
 • Penzion Ribar pondělí, Střední Dalmácie

Chci na Makarskou ►

Pro sólo cestovatele: Dubrovník

 • Kam do Chorvatska jako sólo cestovatel, Dubrovník

  Cestujete sólo? Kam jinam do Chorvatska byste měli zamířit než do Dubrovníku. Tady si nikdy nebudete připadat sami. Každoročně sem proudí stovky turistů, vždy se tak můžete dát s někým do řeči a snadno získat parťáka. Jestli si cestování o samotě užíváte, žádný problém. V Dubrovníku se rozhodně nikdy nebudete nudit.

  Tzv. Perlu Jadranu možná budete znát ze seriálu Hra o trůny. Město s impozantním opevněním se stalo předobrazem Královského přístaviště. Vydejte se po stopách svých oblíbených hrdinů, projděte si historické jádro a vystoupejte na staré hradební zdi. Doporučujeme vám se „ztratit“ v úzkých uličkách a sednout si do restaurace, kam chodí místní rodáci.

  Nedaleko Dubrovníku leží Elafitské ostrovy. Ty svůj název odvozují od jelenů, kteří zde dříve žili ve velkém. Dnes už je zde sice nenajdete, zato krásnou přírodu a pláže ano. Na závěr ještě zaženeme případné obavy – Dubrovník je bezpečná destinace vhodná i pro sólo cestovatelky. Jako ve všech větších městech, i tady je zvýšené riziko krádeží. Jinak se tu ale budete cítit zcela komfortně.

 • Chorvatsko - Dubrovník autobusem na 5 dnů, snídaně v ceně
 • Hotel Vis, Jižní Dalmácie
 • Hotel Uvala, Jižní Dalmácie

Chci do Dubrovníku ►

Pro aktivní jedince: Omiš

 • Kam do Chorvatska, Omiš

  Chcete si odpočinout od uspěchaného životního rytmu, zároveň ale nedokážete celé dny trávit jen odpočinkem na pláži? Pak se vám bude líbit Omiš. Toto oblíbené letovisko nabídne dokonale vyváženou kombinaci klidu a zábavy. Jeho poloha ve středu Dalmácie z něj činí ideální výchozí bod pro výlety za poznáním chorvatských krás. A že jich v okolí je. Příkladem za všechny je Split, druhé největší město Chorvatska.

  Městem protéká řeka Cetina, a to znamená jediné: srdce milovníků vodních sportů zaplesá. Sedněte do kajaku nebo do kánoe a sjeďte peřeje. Omiš proslul i jako skvělé místo pro potápění. Užasnete nad bohatostí zdejšího podmořského života. Nedaleko městské pláže se dokonce nachází vrak lodi z 2. světové války. I ten se tedy může stát cílem vašeho ponoru.

  Řeku Cetinu lze překonat i bez namočení jediného kousku těla. Zipline Omiš, kdy si to zavěšení na ocelovém laně svištíte vzduchem, je aktivitou vyhlášenou po celém Chorvatsku. 150 metrů nad zemí, celková délka 2 100 metrů – tahle čísla hovoří za vše. Troufnete si? 

 • Týden v Chorvatsku v moderních studiích kousek od pláže
 • Chorvatsko - Omiš na 4-10 dnů
 • Apartmány Gojko, Střední Dalmácie

Chci do Omiše ►

 • Dostávejte informace o Skrz Tipech jako první!

  Každý týden připravujeme několik tematických výběrů, které ale platí pouze omezený čas. Zadejte nám na sebe kontakt a my vám dámě vědět o nových výběrech jako prvním.

  Hlídání bylo spuštěno! Začali jsme hlídat nové nabídky.
 • TIP:

  Nejste si jistí tím, že vám Chorvatsko skutečně splní všechny vaše dovolenkové sny? Podívejte se i na jiné destinace: třeba kam na dovolenou do Itálie nebo kam do Turecka.

Načítám...

Kam do Chorvatska rádi jezdíte vy?

Líbí se Vám tento Skrz Tip?

Udělejte nám radost a sdílejte ho dále

Další Skrz Tipy plné inspirace

 • Oblíbené hotely s bazénem v Česku 2022
  Tyhle pobyty vás osvěží! Oblíbené hotely s bazénem v Česku
  Zobrazit více
 • TOP 5 hotelů v Egyptě
  5 nejlepších hotelů v Egyptě: tady to bude snová dovolená
  Zobrazit více
 • Nejkrásnější pláže Chorvatska
  Nejkrásnější pláže Chorvatska: Těchto 6 musíte vidět
  Zobrazit více
 • Nejlepší termály nedaleko ČR
  Kde mají nejlepší termály poblíž českých hranic?
  Zobrazit více
Hotovo. Od teď tě o nabídkách budeme informovat emailem.