Kam do Egypta na dovolenou?

Pavla Hejduková Pavla Hejduková
Kam do Egypta na dovolenou?

Kam do Egypta byste se měli vydat na dovolenou? Je dobře, že se ptáte, protože každé letovisko je trochu jiné. Zatímco jedno někoho nadchne, pro druhého bude zklamáním. Dali jsme proto hlavy i zkušenosti dohromady a vybrali místa, která vám sednou na míru. A to ať už cestujete sami, v páru nebo s partou kamarádů.

Hledáme pro vás ty nejvýhodnější nabídky od našich partnerů.

Pro páry: Makadi Bay

 • Kam do Egypta v páru

  Ptáte se, kam do Egypta v páru? Doporučujeme romantické letovisko Makadi Bay. Stojí tu luxusní hotely, které jsou jako dělané pro oslavu výročí nebo líbánky. Žádné rušné centrum tady nečekejte, zato klid a nejkrásnější výhledy na Rudé moře si tu vychutnáte plnými doušky.

  Když vás popadne touha po větším ruchu, pak oceníte výbornou strategickou polohu Makadi Bay. Stačí zhruba 30 až 40 minut jízdy a už si můžete užívat nakupování nebo noční život v Hurghadě. Mezi letovisky snadno přejedete autobusem, případně o něco pohodlněji taxíkem.

  I samotné Makadi Bay má samozřejmě co nabídnout. Těšit se můžete na dlouhé pláže pokryté zlatavým pískem, kde budete mít úplný klid na relax. Až se vám odpočinek přejí, pusťte se do potápění nebo windsurfingu. Pokud adrenalinovým aktivitám zrovna nefandíte, zůstaňte na břehu, sežeňte parťáky a zahrajte si plážový volejbal nebo fotbálek. A především se věnujte tomu druhému a užívejte si společný čas ve slunném Egyptě.

 • Egypt - Makadi Bay letecky na 7-11 dnů, ultra all inclusive
  -36 %
 • Egypt - Makadi Bay letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -30 %
 • Egypt - Makadi Bay letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -47 %

Chci do Makadi Bay ►

Pro rodiny s dětmi: Hurghada

 • Hurghada pro rodiny s dětmi

  Pokud do Egypta vyrážíte s celou rodinou, nikdy neuděláte chybu volbou Hurghady. Právě v tomto letovisku se totiž nachází nejvíc pláží s pozvolným vstupem do moře. I neplavci si tu tak užijí pobyt v příjemně vyhřáté vodě. Další porci vodních radovánek si můžete dopřát v hotelu s aquaparkem, kterých je v této oblasti požehnaně. Jedním z nejoblíbenějších je Jungle Aqua Park.

  V Hurghadě je pořád co podnikat. Frčí tu vodní sporty jako wakeboarding, kitesurfing nebo populární jízda na banánu. Jednodenní lodní výlet podniknete na ostrov Giftun, případně na ostrov Mahmya. Zábavná je už samotná plavba a zastávka na otevřeném moři určená ke šnorchlování. Líbit se vám budou i velkolepá díla z písku Sand City nebo obrovské Grand Aquarium.

  Mezi přednosti Hurghady můžeme zařadit také vlastní letiště. Letem z Prahy se tedy dostanete přímo do daného letoviska a následný transfer do hotelu zabere pouze několik desítek minut. Jestli tedy cestujete s malými dětmi, kterým dlouhá cesta nedělá úplně dobře, stačí vybrat ubytování blízko letiště.

 • Egypt - Hurghada letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -47 %
 • Egypt - Soma Bay letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -47 %
 • Egypt - Hurghada letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -47 %

Chci do Hurghady ►

Pro seniory: Safaga

 • Kam do Egypta senioři

  Dovolená pro vás znamená především relax? Pak v Egyptě zamiřte do letoviska Safaga. I když krásy tohoto místa pomalu začíná objevovat stále větší počet turistů, dokonale si tu odpočinete od typického městského shonu. Divoký noční život tu nečekejte, zato ticho a klid tu mají zelenou. 

  Střed města si stále zachovává turismem nezkreslenou atmosféru, hotelové komplexy najdete až víc na severu. Pláže jsou klidné a nepřeplněné, lítý boj o lehátka vás tady nečeká. Podél pobřeží se vine promenáda se stánky, restauracemi a kavárnami, navečer si tak můžete dát příjemnou procházku. 

  Pokud sice upřednostňujete klid, zároveň ale na dovolené rádi zkoušíte zajímavé aktivity, v letovisku Safaga budete mít ideální podmínky pro šnorchlování. Ti odvážnější mohou zkusit i potápění. Účastnit se můžete také velkého množství výletů, mezi seniory jsou velmi oblíbené především plavby do Luxoru. Pozor snad jen na počasí, egyptská léta jsou skutečně horká a ne každému budou dělat dobře. Egypt je ale ideální destinací pro dovolenou v zimě.

 • Egypt - Safaga letecky na 10-15 dnů, polopenze
  -44 %

Chci do Safagy ►

Pro partu přátel: Sharm El Sheikh

 • Kam do Egypta v partě přátel

  S partou kamarádů si v Egyptě nejspíš budete chtít užít pořádnou zábavu. Živé a moderní středisko Sharm El Sheikh vás v tomto ohledu rozhodně nezklame. Naopak. Původně malé rybářské městečko na jižním cípu Sinajského poloostrova se v posledních letech proměnilo v divoce pulzující letovisko.

  Přes den se můžete opalovat na písečné pláži, případně popíjet koktejl v některém z početných plážových barů. Když už budete v Egyptě, samozřejmě by byla škoda se minimálně jednou nepodívat pod vodní hladinu a neobjevit kus ze zdejšího proslulého podmořského života. Podmínky v oblasti Sharm El Sheikh přejí zkušeným potápěčům i úplným nováčkům.

  Večer může vypuknout pravá horečka (nejen) sobotní noci. Noční život v letovisku Sharm El Sheikh nabízí něco pro každého. V zapadlých kavárnách si vychutnáte vodní dýmku, v baru s komornější atmosférou si příjemně popovídáte a v klubu pak vytancujete duši z těla. Tajným tipem naší redakce je Ice Bar Sharm El Sheikh. Určitě se tu zastavte, až budete mít dost vysokých teplot. Zdejší prostory jsou totiž kompletně vyrobené z ledu. Opravdu neotřelý zážitek.

 • Egypt - Sharm el Sheikh letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -34 %
 • Egypt - Sharm el Sheikh letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -34 %
 • Egypt - Sharm el Sheikh letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -32 %

Chci do Sharm El Shaikh ►

Pro sólo cestovatele: Dahab

 • Kam do Egypta sólo cestovatelé

  Pokud řešíte, kam do Egypta jako sólista, nabízí se Dahab. Jde o mladé letovisko s osobitou bohémskou atmosférou. Rozdělené je na 2 části, v oblasti Assalah dominuje původní beduínská kultura a líbit se tu bude všem baťůžkářům. Část Mashraba je pak maximálně přizpůsobená turistům a nabízí plejádu luxusních hotelů.

  Čím vás Dahab okouzlí, to jsou pohodové plážové restaurace. Zapomeňte na klasické stoly a židle, tady si posedíte na pestrobarevných poduškách. Když si k tomu dáte vodní dýmku, budete si přát, aby tyhle prázdniny nikdy neskončily. Není žádný problém se tu zabavit sám, případně se k někomu připojit. Jezdí sem množství sólo cestovatelů a digitálních nomádů, kteří se s vámi rádi seznámí.

  Zdejší vítr také přeje surfingu a windsurfingu. Pokud máte pro strach uděláno, můžete vyzkoušet potápění na nejnebezpečnějším místě na světě. Ale pozor, Blue Hole nemá přezdívku „Hřbitov potápěčů“ jen tak náhodou. Egyptský Dahab je zkrátka jako dělaný pro dobrodruhy.

Chci do Dahabu ►

Pro aktivní jedince: Marsa Alam

 • Kam do Egypta aktivní cestovatelé

  Dlouhé ležení na pláži není nic pro vás a z dovolené si chcete odnést co nejvíc zážitků? V letovisku Marsa Alam budete mít ty nejlepší podmínky pro potápění v celém Egyptě. Krásy zdejšího podmořského světa vás nenechají v klidu posedět, tady se pod vodní hladinu budete chtít vracet znovu a znovu. Přečtěte si o potápění v Egyptě víc a naplánujte si, jaká úžasná podvodní dobrodružství zažijete.

  Marsa Alam ale rozhodně není „jen“ dokonale průzračné moře, živé korálové útesy a hejna pestře zbarvených rybek. Podívejte se na svět z nové perspektivy, konkrétně z velbloudího hřbetu. Pokud dáváte přednost silným strojům, vyrazte na čtyřkolkách do pouště. Průvodce vás obvykle zavede do beduínského stanu, kde vás pohostí výborným silným čajem.

  Na delší výlet se vypravte do Luxoru, největšího muzea pod otevřeným nebem. V případě jízdy taxíkem nebo autobusem musíte zdolat zhruba 360 km. Doba strávená na cestě ale stojí za to. Několik kilometrů od Luxoru se nachází Karnak, vůbec největší chrámový komplex v Egyptě. To bude vzpomínek!

 • Egypt - Marsa Alam letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -39 %
 • Egypt - Marsa Alam letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -38 %
 • Egypt - Marsa Alam letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -39 %

Chci do Marsy Alam ►

 • Dostávejte informace o Skrz Tipech jako první!

  Každý týden připravujeme několik tematických výběrů, které ale platí pouze omezený čas. Zadejte nám na sebe kontakt a my vám dámě vědět o nových výběrech jako prvním.

  Hlídání bylo spuštěno! Začali jsme hlídat nové nabídky.
 • TIP:

  Nejste si jistí, zda je pro vás Egypt to pravé prázdninové? Máte mnohem víc možností, kde prožít nezapomenutelnou dovolenou u moře. Podívejte se třeba kam na dovolenou do Řecka nebo kam do Turecka

Načítám...

Kam do Egypta rádi jezdíte vy?

Líbí se Vám tento Skrz Tip?

Udělejte nám radost a sdílejte ho dále

Další Skrz Tipy plné inspirace

 • Oblíbené hotely s bazénem v Česku 2022
  Tyhle pobyty vás osvěží! Oblíbené hotely s bazénem v Česku
  Zobrazit více
 • TOP 5 hotelů v Egyptě
  5 nejlepších hotelů v Egyptě: tady to bude snová dovolená
  Zobrazit více
 • Nejkrásnější pláže Chorvatska
  Nejkrásnější pláže Chorvatska: Těchto 6 musíte vidět
  Zobrazit více
 • Nejlepší termály nedaleko ČR
  Kde mají nejlepší termály poblíž českých hranic?
  Zobrazit více
Hotovo. Od teď tě o nabídkách budeme informovat emailem.