Dovolená u moře s dětmi – tady si ji užijete

Pavla Hejduková Pavla Hejduková
Dovolená u moře s dětmi – tady si ji užijete

Čeká vás dovolená u moře s dětmi? Výběr místa je důležitější než kdy dřív. Chce to moře s pozvolným přístupem i komfortní zázemí. Zjistěte, kde tohle najdete.

Hledáme pro vás ty nejvýhodnější nabídky od našich partnerů.

Ideální destinace pro dovolenou u moře s dětmi

 • Na dovolené u moře určitě nechcete koukat na znuděné obličeje svých potomků. Na druhou stranu nebude nejšťastnější ani to řešení, kdy pro změnu nebudete mít do čeho píchnout vy. Abyste si na dovolenou s dětmi u moře odnesli ty nejkrásnější vzpomínky, nepodceňte volbu lokality

  Kam k moři s dětmi? Bezpečnost je vždy na prvním místě. Pokud odborníci nějakou oblast nedoporučují, neriskujte a necestujte tam. Zároveň ale zůstávejte rozumem na zemi. Pokud na nějakém místě před několika lety proběhl teroristický útok nebo se u některé pláže kdysi objevil žralok, rozhodně to neznamená, že byste se danému místu měli už navždy vyhýbat. Stejně jako při cestování v těhotenství je dobré se zaměřit na dostupnou zdravotní péči.

  Pokud cestujete s malým dítětem, promyslete si, jak dlouhou cestu váš potomek zvládne. Některé rodiny dávají přednost rychlejšímu letadlu, jiné cestě autem, při níž si mohou libovolně dělat pauzy. V hotelu by pak děti měly mít vyžití. Bude jim k dispozici dětský bazén, hřiště nebo půjde o hotel s aquaparkem? Zabaví je animátoři? 

  Co se moře týče, vhodnější jsou obvykle písečné pláže. V čem byste určitě měli být nekompromisní, to je pozvolný vstup do moře. A jeden tip: nebojte se zapojit ratolesti do plánování. Povídejte si s nimi o jejich představách a přáních. Spokojenost pak zavládne na všech frontách!

 • S rodinou k Jadranu: all inclusive dovolená v Itálii
 • Egypt - Marsa Alam letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -34 %
 • Řecko - Rhodos letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -44 %

Vybrat nejlepší dovolenou s dětmi u moře ►

Mallorca pro milovníky pláží

 • dovolená s dětmi na Mallorce

  O Mallorce se někdy říká, že má tisíce podob. Jakmile ji jednou navštívíte, poznáte proč. Na tento španělský ostrov se totiž můžete vracet znovu a znovu a stále vás bude něčím překvapovat. Jen podívejte, co všechno je na Mallorce k vidění. Ať už s dětmi chcete trávit dovolenou na pláži, nebo dáváte přednost aktivnímu poznávání, tady ideálně nakombinujete obojí.

  V letadle při cestě z Prahy strávíte 2 hodiny a 10 minut. Skvělé podmínky pro rodiny s dětmi nabízí například letovisko Alcúdia s 5kilometrovou pláží pozvolna se svažující do moře. Voda je tu většinu dní klidná a křišťálově průhledná. Na pláži zároveň nechybí veškerý servis. Snad jen transfer z letiště by pro někoho mohl být příliš dlouhý –⁠ letovisko je od letiště vzdálené 60 km. Výbornou alternativou případně může být bližší Palma Nova. V podstatě však výběrem žádného místa neuděláte chybu, vyhnuli bychom se pouze hodně divokému Magalufu.

 • Španělsko - Mallorca letecky na 8-16 dnů, all inclusive
 • Španělsko - Mallorca letecky na 8-15 dnů, all inclusive
 • Španělsko - Mallorca letecky na 8-15 dnů, polopenze

Nejlepší ubytování pro rodiny na Mallorce ►

Egypt pro fandy vodních radovánek

 • dovolená s dětmi v Egyptě

  Destinace vyhlášená svou historií, horkým podnebím i bohatým podmořským životem. Egypt na našem seznamu nejlepších lokalit pro dovolenou u moře s dětmi nesmí chybět. Nabízí potřebné vybavení pro všechny malé cestovatele a zdejší podmínky si samozřejmě zamilují i rodiče. Chcete vidět pyramidy, svézt se na velbloudovi nebo si užít vodní radovánky v hotelovém aquaparku? Pak byste měli začít balit kufry. A pozor, k moři sem můžete vyrazit i v zimě.

  Ať už cestujete s jakkoliv velkými dětmi, zamiřte do Hurghady. Hotely dbají na přípravu animačních programů včetně večerních show, pokud by vás ale jejich skladba nezaujala, v Hurghadě se nudit nebudete. Menší děti zabavíte výletem do pouště nebo plavbou lodí s proskleným dnem. Starší děti společně s vámi mohou vyzkoušet šnorchlování. Od Egypta by vás mohla odradit delší doba letu (z Prahy do Hurghady 4 hodiny) či fakt, že se nejedná o zemi v EU. Pro vstup tedy budete potřebovat pas i vízum.

 • Egypt - Hurghada letecky na 7-14 dnů, all inclusive
  -31 %
 • Egypt - Makadi Bay letecky na 7-10 dnů, ultra all inclusive
  -25 %

Nejlepší ubytování pro rodiny v Egyptě ►

Bulharsko a levná dovolená

 • dovolená s dětmi v Bulharsku

  Stačí jen krátká doba strávená v letadle a už se můžete máchat v moři. Bulharsko je naprostou letní stálicí, která rodiny s dětmi okouzluje už po desetiletí. Láká zejména nízkými cenami, k tomu ale nabídne přidanou hodnotu v podobě příjemného počasí, pěkných pláží a všudypřítomné letní pohody.

  Bulharsko je ideální pro dovolenou s malými dětmi. V letadle totiž strávíte jen necelé 2 hodiny, následný transfer na ubytování pak zabere jen pár jednotek až desítek minut. Jaké konkrétní letovisko vybrat? Pokud chcete dobu transferu snížit na minimum, zůstaňte v blízkosti letiště ve Varně. Toto živé letovisko vám nabídne městskou písečnou pláž, delfinárium nebo zoo. Skvělou volbou bývá také Slunečné pobřeží, které plně odpovídá svému názvu: nabízí slunce i dlouhé pobřeží.

 • Bulharsko: 7 nocí s all inclusive a dopravou
 • Bulharsko - Slunečné pobřeží na 8-16 dnů, all inclusive
 • Bulharsko - Slunečné pobřeží letecky na 7-15 dnů, snídaně v ceně
  -36 %

Nejlepší ubytování pro rodiny v Bulharsku ►

Zakynthos pro aktivní výletníky

 • dovolená s dětmi na Zakynthosu

  Už jste někdy viděli fotografii nádherné pláže s vrakem lodi? Pak jste viděli Zakynthos. Zatím pouze na obrázku, slavnou pláž ale můžete spatřit i na vlastní oči. Společně s potomky si k ní udělejte výlet. Až budete mít misi splněnou, navštivte také ostrov Marathonisi nebo ikonické Modré jeskyně. Zakynthos byl zkrátka stvořen pro objevování

  Při cestě na tento řecký ostrov v letadle strávíte necelé 2 a půl hodiny. To je průměrná doba, jakou zvládnete s většinou dětí. Ubytování pak vybírejte na jižním či východním pobřeží, kde se nachází písečné pláže jen pozvolna klesající do moře. Už na pohled je hodně lákavá zlatavá pláž v letovisku Tsilivi. Její krásy plně oceníte, jakmile se uvelebíte ve vyhřátém písku. Rodinám s dětmi doporučujeme také letoviska Kalamaki a Alykanas. Naopak proslulé párty místo Laganas je dost hlučné ve dne i v noci.

 • Řecko - Zakynthos letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -41 %
 • Řecko - Zakynthos letecky na 8-15 dnů, all inclusive
 • Řecko - Zakynthos letecky na 8-15 dnů, all inclusive

Nejlepší ubytování pro rodiny na Zakynthosu ►

Kos pro nadšené historiky

 • dovolená s dětmi na Kosu

  Kos na první pohled možná působí všedně, nenechte se ale zmást. Tento řecký ostrov je prošpikován antickými památkami. Patříte mezi ty rodiny, které nerady sedí na jednom místě? Právě tady můžete podniknout celou řadu výletů, které zabaví cestovatele všeho věku. Přičtěte k tomu pěkné pláže a máte skvělou destinaci pro příští rodinnou dovolenou.

  Cesta letadlem trvá zhruba 3 hodiny, to už pro někoho může být na hraně. Na druhou stranu je Kos spíše menším ostrovem, následný transfer do hotelu tak už nezabere příliš času. Ideální volbou může být letovisko Tigaki, které leží jen 18 km od letiště. Zároveň se pyšní více než 10 km dlouhou písečnou pláží, která postupně přechází v divokou. Když už zmiňujeme divokost – Kos vám Řecko představí v ryzí podobě. Pokud přesně to chcete, vyhněte se Kardameně, která už je hodně turistická. A ještě jeden tip: Kos je hodně rovinatý ostrov, půjčte si proto kolo a vydejte se na průzkum. Zvládnou to i děti. 

 • Řecko - Kos letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -35 %
 • Řecko - Kos letecky na 7-15 dnů, ultra all inclusive
  -37 %
 • Řecko - Kos letecky na 7-10 dnů, all inclusive
  -36 %

Nejlepší ubytování pro rodiny na Kosu ►

Gran Canaria a dovolená přes celý rok

 • dovolená s dětmi na Kanárských ostrovech

  Dlouhé písečné pláže, celá řada zajímavostí a pověstný španělský temperament –⁠ vítejte na Gran Canarii. Jeden z nejoblíbenějších Kanárských ostrovů nabízí plně rozvinutá střediska se vším, co jen pro dovolenou můžete potřebovat. Pokud se čilého ruchu přejíte, stačí popojet o kousek dál a načerpat nové síly v některé z autentických vesniček.

  Nejvíc rodin s dětmi míří do letoviska Maspalomas. Není se čemu divit, najdete tu celou řadu hotelů s programem zaměřeným na děti. O vaše potomky tak bude skvěle postaráno a vy se zatím můžete bavit na hotelovém baru. Až se rozhodnete opustit hotelové brány, v Maspalomas najdete jednu z hlavních atrakcí ostrova. Písečné duny se táhnou v délce několika kilometrů a připomínají Saharu. Na závěr upozornění na jednu nevýhodu: doba přímého letu činí téměř 5 hodin. To už na některé děti může být příliš.

Nejlepší ubytování pro rodiny na Gran Canarii ►

Chorvatsko dobře dostupné autem

 • dovolená s dětmi v Chorvatsku

  Stará dobrá láska, která nerezaví. Chorvatsko se snad nikdy neokouká. Na první pohled se zamilujete do chorvatského pobřeží, na další pak do příjemné atmosféry a přírodního bohatství této balkánské země. S dětmi si určitě nezapomeňte dát chorvatskou zmrzlinu, příjemně osvěží a hlavně je opravdu chutná.

  Výhodou je, že do Chorvatska se pohodlně dopravíte autem. V Poreči nebo Crikvenici budete za 7 až 9 hodin jízdy. Pokud si představujete, že vaši potomci stráví den hraním v písku, konkrétní lokalitu to chce v Chorvatsku vybrat opravdu pečlivě. Převažují zde totiž oblázkové pláže, ve vodě se často vyskytují mořští ježci. Volbou na jistotu je Omiš, v níž naleznete jednu z nejhezčích písečných pláží Chorvatska. Je pro ni typický pozvolný vstup do vody. Město Omiš je zároveň skvělým výchozím bodem pro výlety. Teenagery zaujme například adrenalinový zipline ve výšce 150 metrů nad mořem. To budou vzpomínky!

 • Vodice v Chorvatsku: hotel u pláže, polopenze, bazén
  Koupeno 43×
 • Chorvatsko: Léto 2022 jen 50 m od moře v Hotelu Park **** s bazén, fitness a polopenzí + dítě do 12 let zdarma
  Koupeno 20×
 • Chorvatsko: all inclusive s bazénem hned u pláže
  Koupeno 38×

Nejlepší ubytování pro rodiny v Chorvatsku ►

 • Dostávejte informace o Skrz Tipech jako první!

  Každý týden připravujeme několik tematických výběrů, které ale platí pouze omezený čas. Zadejte nám na sebe kontakt a my vám dámě vědět o nových výběrech jako prvním.

  Hlídání bylo spuštěno! Začali jsme hlídat nové nabídky.
Načítám...

Kam s dětmi vyrážíte vy?

Líbí se Vám tento Skrz Tip?

Udělejte nám radost a sdílejte ho dále

Další Skrz Tipy plné inspirace

 • Jak to chodí na letišti
  Jak to chodí na letišti: podrobný manuál krok za krokem
  Nové
  Zobrazit více
 • Last minute dovolená v červenci 2022
  Last minute červencové pobyty u moře i v Česku
  Zobrazit více
 • Nejlepší termály nedaleko ČR
  Kde mají nejlepší termály poblíž českých hranic?
  Zobrazit více
 • Last minute: Wellness pobyty v červenci 2022
  Wellness pobyty, které ještě stíháte
  Zobrazit více
Hotovo. Od teď tě o nabídkách budeme informovat emailem.