Mallorca: Co tu vidět a proč ji milují celebrity?

Aneta Růžičková Aneta Růžičková
Mallorca: Co tu vidět a proč ji milují celebrity?

Možná je to malebností ostrůvku, možná tím, že tu slunce svítí úctyhodných 300 dní v roce, a třeba se ten důvod skrývá v řádcích níže, které si teprve přečtete. Pravda je, že Mallorca už po staletí přitahuje návštěvníky slavných jmen a vám se bude líbit také. Dlouhé pláže s bílým jemným pískem, romantické zátoky, tajuplné jeskyně, drsné hory i útulná městečka oslní každého návštěvníka.

Hledáme pro vás ty nejvýhodnější nabídky od našich partnerů.

Zajímavosti na Mallorce

 • Historický dřevěný vlak na Mallorce

  Ačkoliv délka ostrova je pouhých 110 kilometrů, nabídne vám rozmanité zážitky i řadu zajímavostí. Malá rozloha Mallorky vám je navíc umožní poznat během jednoho pobytu.

  Kde se na vás budou sápat dračí zuby?

  Ne úplně doslova, nebojte. Dračí jeskyně jsou jedním z nejkrásnějších míst ostrova a zážitky si z nich odnesete jedině pozitivní. Krápníky, které působí jako dračí zuby, střeží jezero Martel – jednu z největších podzemních vodních ploch na světě. Ale to největší překvapení vás čeká až na konci prohlídky. Na loďkách připlují hudebníci a při romantickém osvětlení odehrají pár skladeb vážné hudby. Chtěli byste se po jezeře také svést? Klidně můžete.

  Jak se z panovnického sídla stalo vězení

  I když to zní jako smutná pohádka, šťastný konec přece jen nadešel. Počkejte si na něj. Příběh začíná nad hlavním městem Palma de Mallorca, kde se tyčí majestátný hrad Castell de Bellver. Pro svůj kruhový půdorys a čtyři věže nasazuje městu pomyslnou korunu. Vystavili ho zde ve 14. století jako královské sídlo. Později byl však využíván také jako úkryt před piráty a obranná pevnost, nakonec se z něj stalo vězení. Od poloviny 20. století je však hrad muzeem, a tak ho bez obav můžete navštívit. Stojí to za to. Prohlédnete si významné artefakty i celý hrad a vychutnáte si působivý výhled do širokého okolí. 

  Kudy vás proveze vlak ze dřeva?

  Mezi Palmou a malebným městem Sóller vozí turisty unikátní dřevěný vlak. Tuhle cestu byste si měli dopřát. Jednak díky ní poznáte krásné město posazené mezi horami a mořem, ale také zažijete životní jízdu skrz působivou krajinu. V Sollér navštivte galerii Can Prunera, která vás překvapí svou sbírkou s obrazy od slavných umělců jako je Picasso nebo Matisse, procházejte se úzkými uličkami, navštivte přístav a ochutnejte místní speciality v tapas barech.

 • Španělsko - Mallorca letecky na 8-16 dnů, all inclusive
 • Španělsko - Mallorca letecky na 8-15 dnů, all inclusive
 • Španělsko - Mallorca letecky na 8-15 dnů, all inclusive

Pobyty na Mallorce ►

Co musíte vidět

 • Město Banyalbufar na Mallorce

  Chtěli byste další tipy na výlety?

  Není problém. Na Mallorce je toho k vidění ještě spoustu. Vydejte se třeba na skalnatou horu nad městem Alaro, kde najdete zříceninu hradu Castell d'Alaró a další úchvatný výhled na moře. Ve městě Alcudia se pokocháte římskými hradbami a v Andratx starými kostely s výjimečnou atmosférou. Až budete v hlavním městě, nevynechejte návštěvu katedrály Panny Marie, přezdívanou „La Seu“, tedy katedrála světla. Po vstupu dovnitř se nad vámi roztančí barevné paprsky světla prostupující okenní vitráže.

  Nejkrásnější pláže

  Pokud vás láká dovolená na Mallorce, jistě vás zajímají nejkrásnější pláže. Ostrov je olemován plážemi různých typů a všechny mají křišťálově čisté moře a působivé kulisy. Máte rádi rozlehlé písečné pobřeží, nebo raději menší skalnaté zálivy? Tady najdete obojí. Mezi nejoblíbenější patří jmenovitě: Playa de Formentor, Es Trenc, Playa de Muro, Playa de Formentor, Sa Calobra, Es Carbó, Son Serra de Marina, Caló des Moro a mnoho dalších.

  Kde zažít nejkrásnější západ slunce?

  Zajeďte si do terasovitého městečka Banyalbufar. Je to jedno z mála míst na ostrově, kde budete pozorovat slunce pomalu se potápějící v moři. Město ještě není tolik turisticky vytížené, takže pro romantické chvilky jako dělané. Ale ještě před západem se zajděte vykoupat do místní krásné laguny.

 • Španělsko - Mallorca letecky na 10-15 dnů, all inclusive
  -37 %
 • Španělsko - Mallorca letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -36 %
 • Španělsko - Mallorca letecky na 8-15 dnů, all inclusive

Poznejte krásy Mallorcy ►

Vesnička slavných milenců i svaté Kateřiny

 • Vesnička Valldemossa

  Na romantickou notu ještě chvíli zahrajeme. Vydáme se totiž do starobylé vesničky Valldemossa, kde své útočiště kdysi našel Fryderyk Chopin se svou milenkou, francouzskou spisovatelkou George Sandovou. Pobývali v místním klášteře Sa Cartuja s nadějí, že se zde skladatel zotaví z tuberkulózy. Během svého pobytu našel inspiraci k některým svým skladbám. Jejich celu s klavírem a rukopisy si můžete v klášteře sami prohlédnout.

  Nejsou to však jediné známé osobnosti této vísky. Narodila se tu svatá Kateřina, kterou připomínají domy plné výjevů z jejího života. Najdete tu také její rodný dům. A koho slavného tady můžete potkat v současnosti? Slavný hollywoodský pár Michaela Douglase a Catherine Zetou-Jonesovou, kteří u obce vlastní vilu. Pokud je snad nepotkáte osobně, uslyšíte alespoň hercovo vyprávění o historii Valldemossi z reproduktoru v kulturním centru Costa Nord.  

 • Španělsko - Mallorca letecky na 8-15 dnů, all inclusive
 • Španělsko - Mallorca letecky na 8-15 dnů, polopenze
 • Španělsko - Mallorca letecky na 8-15 dnů, polopenze

Chci na Mallorcu ►

Kdy nejlépe jet

 • Pláž Caló des Moro na Mallorce

  Počasí na Mallorce je pro dovolenou příznivé téměř po celý rok. Záleží však, co chcete na ostrově podniknout. Na jaře si užijete svěží vzduch a bohatou vegetaci, teploty od 19 do 25 °C. Jsou to ideální podmínky na výlety, při kterých vás nebude zmáhat horko. V létě je na Mallorce hlavní sezóna. Užijete si teplé a slunečné dny i koupání v moři. Teplota v létě se pohybuje mezi 26 a 33 °C a ještě na podzim tu můžete relaxovat na pláži. Nižší teploty a deštivé počasí přichází v průběhu října až listopadu. Pak je lépe počkat zase na jaro, protože v zimě bývá poměrně deštivo a průměr teplot je 15 až 19 °C.

  Průměrné teploty vzduchu

  Jaro: 19 –⁠ 25 °C
  Léto: 26 –⁠ 33 °C
  Podzim: 23 –⁠ 27 °C
  Zima: 15 –⁠ 19 °C

  Průměrné teploty moře

  Jaro: 16 – 22 °C
  Léto: 24 – 26 °C
  Podzim: 16 – 19 °C
  Zima: 13 –⁠ 16 °C

 • Španělsko - Mallorca letecky na 8-15 dnů, polopenze
 • Španělsko - Mallorca letecky na 8-15 dnů
 • Španělsko - Mallorca letecky na 8-15 dnů, all inclusive

Všechny pobyty na Mallorce ►

 • Dostávejte informace o Skrz Tipech jako první!

  Každý týden připravujeme několik tematických výběrů, které ale platí pouze omezený čas. Zadejte nám na sebe kontakt a my vám dámě vědět o nových výběrech jako prvním.

  Hlídání bylo spuštěno! Začali jsme hlídat nové nabídky.
Načítám...

Už jste Mallorcu navštívili?

Líbí se Vám tento Skrz Tip?

Udělejte nám radost a sdílejte ho dále

Další Skrz Tipy plné inspirace

 • Jak to chodí na letišti
  Jak to chodí na letišti: podrobný manuál krok za krokem
  Zobrazit více
 • Last minute dovolená v červenci 2022
  Last minute červencové pobyty u moře i v Česku
  Zobrazit více
 • Nejlepší termály nedaleko ČR
  Kde mají nejlepší termály poblíž českých hranic?
  Zobrazit více
 • Last minute: Wellness pobyty v červenci 2022
  Wellness pobyty, které ještě stíháte
  Zobrazit více
Hotovo. Od teď tě o nabídkách budeme informovat emailem.