Vyhledat dovolenou

Kam na prodloužené víkendy v květnu?

Kam na prodloužené víkendy v květnu?
Aneta Růžičková
Aneta Růžičková
autor18.04.2023
Svátky v květnu 2023 vycházejí na pondělí. Čekají nás tak dva prodloužené víkendy za sebou: 29. 4. –⁠ 1. 5. a také 6. 5. – ⁠8. 5. Co podniknout? My víme.

Pobyty v přírodě

louka

Kromě přívalu krásného počasí na nás v květnu čeká i probuzená příroda plná barevných květů, omamná vůně čerstvé trávy a bzučení včel. Už víte, co o prvních teplejších dnech podniknete? Vyrazte na čerstvý vzduch.

K májovým dnům patří rozkvetlé louky. Jedny z nejpůsobivějších najdete v Bílých Karpatech. Nedaleko města Strážnice se nachází Vojšické louky, kolem kterých neprojdete bez povšimnutí. Může za to místní flóra v podobě lip, dubů a hlavně květin. Více než 20 druhů orchidejí tu vytváří působivý a jarní přírodní úkaz.

Wellness pobyty na květnové svátky

Wellness pobyt

Nejen v přírodě vám bude pěkně. Svátky se v květnu dají využít i k relaxu v bazénech a na wellness procedurách. Ať už se vydáte do českých lázní, termálů, nebo do hotelů s wellness, máte zaručeno, že si skvěle odpočinete. A když prostřídáte pobyt v sauně nebo plavání v bazénu s procházkou rozkvetlou přírodou, máte dokonalou májovou dovolenou.

Pobyty u zámku

park

Ať už zavítáte do honosných zahrad podobných těm u francouzských sídel nebo se zatouláte do anglického zámeckého parku, čeká na vás výjimečné odpoledne. Všudypřítomná zeleň, pobíhající veverky a sílící paprsky slunce prosvítající skrz koruny stromů vás jen utvrdí v tom, že je tu zase vaše oblíbené roční období. 

Jen stěží byste dnes poznali, že Květná zahrada v Kroměříži vznikala na bažinaté půdě při obnově města. Geometricky upravované keře vytváří labyrint, který návštěvníky příjemně zabaví. Díky své unikátnosti se zahrada dostala mezi památky UNESCO, kam se řadí i další parky v Česku – Průhonický a zámecký park v Lednicko-valtickém areálu. 

Poznávací zájezdy v květnu

Amsterdam

V květnu začíná Evropa rozkvétat, nevypočitatelné aprílové počasí mizí a 3 dny volna jsou ideální počet k objevování nových destinací a měst. V Paříži se začínají zelenat aleje stromů na bulvárech a kavárenský ruch na zahrádkách restaurací už zase nabírá na síle. Londýňané zahajují hlavní sezónu pikniků a v Římě už si zase můžete sednout se zmrzlinou v ruce na Španělské schody. 

Vydat se do Nizozemska za kvetoucími tulipány je ideální právě v květnu. Tulipánová pole hrají všemi barvami a květinová zahrada Keukenhof, na které je vysazeno 7 miliónů cibulek, zažívá svou slavnou chvilku. Až se nabažíte vůně květin, vydejte se po té sýrové. Místní sýry jsou výtečné. Schválně, kolik si jich přivezete domů.

Květnová dovolená u moře

Relax u bazénu

Nebuďte troškaři a prodlužte si volno v květnu ještě víc. Domluvte si ke květnovým svátkům ještě pár dní dovolené. Podniknout se pak dá parádní dovolená v zahraničí – klidně u moře. Vydat se v květnu k moři je výhodné, protože si vychutnáte oblíbená místa před sezónou bez davů turistů. Přitom jsou destinace, kde je to už na koupání.