Kam do Řecka na dovolenou?

Pavla Hejduková Pavla Hejduková
Kam do Řecka na dovolenou?

Chvíli neposedíte nebo jste spíše celoživotní vyznavač lehára na pláži? Chcete zažít kupu divokých večírků nebo preferujete klid? Ať už je vaše odpověď jakákoliv, vybrali jsme letoviska šitá na míru každému cestovateli. Zjistěte, kam do Řecka byste se rozhodně měli vydat na příští dovolenou.

Hledáme pro vás ty nejvýhodnější nabídky od našich partnerů.

Pro páry: Santorini

 • Kam do Řecka v páru, Santorini

  Ptáte se na nejromantičtější ostrov Řecka? S odpovědí neváháme, Santorini nemá konkurenci. Jestli tedy hledáte ostrov pro líbánky nebo romantickou žádost o ruku, právě jste ho našli. Na Santorini se totiž zamilujete hned dvakrát. Ještě víc do svého partnera a čerstvě do místa samotného.

  Účastnit se můžete mnoha romantických aktivit, jako je plavba lodí či jízda na koních po břehu moře. Velkou předností ostrova je široká nabídka ubytování. Ať už dáváte přednost rodinným hotýlkům, nebo toužíte po luxusu s vířivkou a infinity bazénem, tady si vyberete. Stejně rozmanité je Santorini co se pláží týče. Červený nebo černý písek? Tady najdete krásně barevné pláže

  Žádost o ruku už jsme nakousli v úvodu. Pokud se k ní u vás schyluje, k tomuto kroku se odhodlejte na místě zvaném Srdce Santorini. Jedná se o otvor ve skále poblíž obce Megalochori, který má tvar srdce. A pozor – vznikl zcela přírodní cestou bez zásahu člověka. Santorini tak bylo doslova stvořené pro lásku.

 • Řecko - Santorini letecky na 11-12 dnů, snídaně v ceně
  -28 %
 • Řecko - Santorini letecky na 8-15 dnů, snídaně v ceně
  -31 %
 • Řecko - Santorini letecky na 12 dnů
  -43 %

Chci na Santorini ►

Pro rodiny s dětmi: Zakynthos

 • Kam do Řecka s rodinou, Zakynthos

  Jaký řecký ostrov vybrat pro rodinnou dovolenou? Skvělé zázemí pro rodiny s dětmi nabízí Zakynthos. Dostanete se sem přímým letem, který zabere zhruba 2 hodiny a 10 minut. Cestu tak zvládnete i s menšími dětmi. Zakynthos navíc patří mezi jeden z nejslunečnějších ostrovů Řecka, nemusíte si tedy dělat vrásky s počasím.

  Perfektně si odpočinete na plážích Kalamaki a Agios Nikolaos. Samostatnou kapitolou je pak pláž Navagio, jejíž fotku už jste určitě viděli. Přezdívá se jí pláž ztroskotání a název to není náhodný. Nachází se na ní skutečný vrak lodi. Ratolesti zabavíte nejen výletem na dané místo, ale také historkou o dnes již zrezlém vraku. Má se jednat o pašeráckou loď, která zde ztroskotala při úniku před zákony. Místní si sice povídají, že šlo o zcela běžnou loď, je ale na vás, jaké verzi uvěříte.

  Na Zakynthosu dovolenou nemusíte strávit jen na plážích, ať už jsou sebekrásnější. Při plánování výletů nevynechejte ostrov Marathonisi, kde v přirozeném prostředí spatříte karety obecné. Pokud se vám to zalíbí, vydejte se také do Mořského národního parku Zakynthos. Ten se na ochranu hnízdišť karety obecné vysloveně specializuje. Nakonec zavítejte do dalšího parku, tentokrát ale do toho vodního. Tsilivi Waterpark zaujme snad všechny děti i dospělé bez ohledu na věk. 

 • Řecko - Zakynthos letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -50 %
 • Řecko - Zakynthos letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -38 %
 • Řecko - Zakynthos letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -44 %

Chci na Zakynthos ►

Pro seniory: Karpathos

 • Kam do Řecka senioři, Karpathos

  Svou dovolenou si představujete na klidném místě, kde nikdo nikam nespěchá a sám čas jako by plynul pomaleji? V Řecku je ideální volbou Karpathos. Ostatně právě klientela 55+ sem jezdí nejčastěji. Další početnou skupinu tvoří rodiny s dětmi, které před moderní zábavou dávají přednost toulkám po přírodních krásách ostrova.

  Karpathos je ostrovem kontrastů. Na jednu stranu divoký (to v hornatém vnitrozemí), na druhou úžasně jemný (to při pohledu na malebné scenérie, borovicové stromy a kvetoucí lilie). Pláž Apella je vyhlášená po celé Evropě, kromě ní doporučujeme zavítat i na pláž Diakoftis. Tradiční zvyky a obyvatele v krojích uvidíte v autentických vesnicích Finiki a Othos.

  Karpathos patří mezi méně známé řecké ostrovy, sousedí ale s proslulým Rhodosem a Krétou. Na oba ostrovy se lze dopravit pravidelnou lodní linkou, plavba na Rhodos trvá cca 5 hodin, na Krétu pak 8 hodin. Jestli se vám to zdá jako dlouhá doba, časově mnohem méně náročný je lodní výlet na ostrůvek Saria. A skvělý zážitek je to také.

 • Řecko - Karpathos letecky na 8 dnů
 • Řecko - Karpathos letecky na 8-15 dnů

Chci na Karpathos ►

Pro partu přátel: Mykonos

 • Kam do Řecka s kamarády, Mykonos

  Vybíráte místo, kam do Řecka odcestujete s celou partou kamarádů? Pokud přes den chcete chytat vitamín D a večer se vrhnout do víru nočního života, naším tipem je Mykonos. Nejlépe vám zdejší atmosféru popíše přezdívka tohoto ostrova: řecká Ibiza. Mykonos sice není nejlevnější destinací v Řecku, zdejší noční život ale jednoznačně stojí za to. Tahle dovolená zkrátka bude legendární!

  Jako jeden z nejlepších tanečních klubů v Evropě proslul Cavo Paradiso Club. Jeho specialitkou je bazén ve tvaru ostrova Mykonos. Míst s pulzující atmosférou tu ale najdete víc. Vysoká úroveň služeb sem vábí mnohé celebrity včetně takových jmen jako Cristiano Ronaldo, Leonardo DiCaprio nebo Ariana Grande. Není tak vůbec vyloučené, že se vedle vás na tanečním parketu objeví nějaká ta hvězda.

  Nonstop párty se každému jednou přejí. Mykonos vás ale nezradí a nabídne řadu aktivit, do kterých se můžete vrhnout. S kamarády se navzájem vyhecujte k vodním sportům na pláži Kalafati. Na výlet vyrazte k větrným mlýnům nebo k fotogenickému majáku Armenistis. Jestli se někdo z vašich přátel dovolené na Mykonosu neúčastní, uvidíte, že ještě bude litovat.

Chci na Mykonos ►

Pro sólo cestovatele: Kréta

 • Kam do Řecka jako sólo cestovatel, Kréta

  Kam do Řecka jako sólo cestovatel? Doporučujeme Krétu. Největší řecký ostrov toho má hodně co nabídnout. Krásné pláže, historické památky, přírodní úkazy i zajímavá města. Na každém kroku pak taverna nebo bar. A plno Řeků a turistů, kteří se s vámi rádi dají do řeči. Rozhodně se tak nemusíte bát, že byste se tu někdy cítili sami nebo se snad měli nudit.

  Krétu si možná dokážete spojit s pověstí o bájném Minotaurovi a palácem Knóssos. Jedná se sice o nejznámější památku Kréty, rozhodně ne však jedinou. Žádný nadšený historik by neměl vynechat ani archeologické muzeum, které uchovává jedny z nejcennějších artefaktů v Evropě. Přes Krétu se rovněž táhnou turistické stezky, na kterých byste neměli chybět. Ta nejlepší je za nás v soutěsce Aradena. Terén je náročnější, ale divokost zdejší přírody je prostě dechberoucí.

  Obyvatelé Kréty jsou přátelští a vždy ochotní vám poradit. Kréta je navíc jedním z nejbezpečnějších míst na světě. Zcela komfortně se tu budou cítit i ženy cestující sólo. Ověřeno.

 • Řecko - Kréta letecky na 7-12 dnů, all inclusive
  -46 %
 • Řecko - Kréta letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -42 %
 • Řecko - Kréta letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -48 %

Chci na Krétu ►

Pro aktivní jedince: Rhodos

 • Kam do Řecka aktivní cestovatelé, Rhodos

  Na dovolené v Řecku chcete být pořád v pohybu a odnést si kupu neotřelých zážitků? Zamiřte na Rhodos. Ten je mezi turisty známý svým krásným počasím po celý rok, nás ale zaujal ještě něčím dalším. Budete tu mít skvělé podmínky pro vodní sporty a adrenalinové zážitky. K tomu můžete výletovat o sto šest.

  Na pěkné pláži Tsambika vyzkoušejte parasailing a na tuhle přírodní nádheru se podívejte z ptačí perspektivy. Hodně oblíbený je tady windsurfing, na pláž Prasonisi se za tímto sportem sjíždějí nadšenci z celé Evropy. Pokud jste začátečník, nebalte to předem, ale svěřte se do rukou některé z místních agentur. Nebudete litovat.

  Až se vody nabažíte, popadněte batoh a vydejte se na průzkum ostrova. Minout byste neměli hlavní město s kupou antických památek. Výstup k hradu Monolithos prověří vaši kondičku. Od kláštera Filerimos si pak užijete výhledy na skoro celý ostrov. Foťák s sebou, tady ho rozhodně budete potřebovat!

 • Řecko - Rhodos letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -44 %
 • Řecko - Rhodos letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -49 %
 • Řecko - Rhodos letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -40 %
 • Dostávejte informace o Skrz Tipech jako první!

  Každý týden připravujeme několik tematických výběrů, které ale platí pouze omezený čas. Zadejte nám na sebe kontakt a my vám dámě vědět o nových výběrech jako prvním.

  Hlídání bylo spuštěno! Začali jsme hlídat nové nabídky.
 • TIP:

  Nejste si jistí, zda je pro vás Řecko to pravé prázdninové? Máte mnohem víc možností, kde si vytvořit milionové vzpomínky na celý život. Podívejte se třeba kam na dovolenou do Egypta nebo kam do Chorvatska

Načítám...

Kam do Řecka pojedete vy?

Líbí se Vám tento Skrz Tip?

Udělejte nám radost a sdílejte ho dále

Další Skrz Tipy plné inspirace

 • Oblíbené hotely s bazénem v Česku 2022
  Tyhle pobyty vás osvěží! Oblíbené hotely s bazénem v Česku
  Zobrazit více
 • TOP 5 hotelů v Egyptě
  5 nejlepších hotelů v Egyptě: tady to bude snová dovolená
  Zobrazit více
 • Nejkrásnější pláže Chorvatska
  Nejkrásnější pláže Chorvatska: Těchto 6 musíte vidět
  Zobrazit více
 • Nejlepší termály nedaleko ČR
  Kde mají nejlepší termály poblíž českých hranic?
  Zobrazit více
Hotovo. Od teď tě o nabídkách budeme informovat emailem.