Poznejte 5 méně známých řeckých ostrovů

Pavla Hejduková Pavla Hejduková
Poznejte 5 méně známých řeckých ostrovů

Vyrazte na dovolenou někam, kde ještě nebyl každý! K Řecku patří zhruba 200 obydlených ostrovů, jezdí se ale jen na hrstku z nich. Každý řecký ostrov je přitom něčím specifický. I když jste navštívili 10 z nich, ten jedenáctý vás stejně zase překvapí. Pojďte se podívat na ty, které zatím zná jen minimum turistů.

Hledáme pro vás ty nejvýhodnější nabídky od našich partnerů.

Proč (ne)navštívit méně známé řecké ostrovy?

 • Dovolená v neobjeveném koutu Řecka má své jasné přednosti: 

  • Dokonalý klid. Měli jste namáhavý rok a potřebujete si pořádně odpočinout? Tady to půjde jedna báseň.
  • Bez davů. Fronty před vstupem do památky? Přelidněné pláže? Restaurace kompletně obsazené hosty? Nic z toho vás tu nečeká. Nemluvě o tom, že při focení na obrázku budete mít opravdu to, co chcete, a ne zájezd turistů.
  • Poznáte skutečné Řecko. Zatímco na populárních řeckých ostrovech musíte za poznáním tradičního života cestovat do zapadlých vesniček ve vnitrozemí, tady budete na autentičnost narážet na každém kroku.
  • Stanete se průkopníkem. Až budete fotografie z dovolené ukazovat kolegům, větu „Tam jsem taky byl“ nahradí „Páni, kde to je?“. 

  Samozřejmě existují také důvody, které by vás od dovolené na méně známých ostrovech v Řecku mohly odradit. Jaké to jsou?

  • Horší dostupnost. Na některá místa se dostanete přímým letem, u jiných vás čeká přestup. Menší ostrovy pak ani nemají vlastní letiště, přiletíte tedy na sousední ostrov a odtud budete pokračovat lodí. Pro rodiče s dětmi toto může být zásadním mínusem, ostatní to však mohou brát jako dobrodružství. Přece jen i cesta je cíl.
  • Menší počet rozlehlých hotelových komplexů. Na méně známých řeckých ostrovech se ubytujete spíše v rodinném penzionu než ve velkém hotelovém resortu. Jestli je to vůbec negativum už musíte posoudit individuálně. 
  • Absence nočního života. Ruku v ruce s menším počtem resortů jde i nízký počet klubů. Nějaký prostor k zábavě sice je, horečka sobotní noci tu ale úplně není na pořadu dne. Pokud si chcete užít párty dovolenou, dejte přednost vyhlášené klasice typu Ibiza
 • Řecko - Samos letecky na 8-15 dnů, polopenze
  -41 %
 • Řecko - Kefalonia letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -39 %
 • Řecko - Karpathos letecky na 8 dnů

Kefalonia

 • Pohled na pobřeží Kefalonie

  Naši pouť po méně známých řeckých ostrovech začneme na Kefalonii. Ta už sice cestovatelům není zcela utajená, masovým turismem je ale stále nezasažená. Viděli jste někdy film Mandolína kapitána Corelliho? Pak jste viděli i některé z krás Kefalonie. Právě ve zdejších romantických kulisách se totiž daný snímek odehrává. Pokud jste s filmem zatím neměli tu čest, doporučujeme vám to před odletem napravit. Získáte vhled do historie ostrova a naladíte se na dovolenou.

  Přímo na Kefalonii najdete menší mezinárodní letiště. Doprava je tak snadná. Pokud z Prahy poletíte přímým letem, v letadle strávíte zhruba 2 hodiny a 15 minut. A co všechno byste si na Kefalonii neměli nechat ujít? Jednoznačně pláže, které jsou doslova pastvou pro oči. Zavítejte na pláž Xi s oranžovým pískem nebo fotogenickou pláž Myrtos, na níž rozhodně vyčkejte až do západu slunce. Budete žasnout nad tím, jakou nádheru příroda dokáže vykreslit. Výlet si udělejte k jezeru Melissani nebo do jeskyně Drogarati plné stalagmitů.

 • Řecko - Kefalonia letecky na 8-15 dnů, polopenze
  -32 %
 • Řecko - Kefalonia letecky na 8-15 dnů, polopenze
  -47 %
 • Řecko - Kefalonia letecky na 8-15 dnů
  -47 %

Objevovat Kefalonii ►

Karpathos

 • Karpathos, méně známý ostrov Řecka

  Z Kefalonie se přemístíme na ostrov ležící nedaleko Turecka. Karpathos sousedí s proslulým Rhodosem a Krétou, sám se však zatím nemusí potýkat s takovým návalem turistů. Místo rozlehlých letovisek a hlučných hudebních klubů si tady užijete klid a pohodu. Posedět můžete v tradičních řeckých tavernách, odpočívat a nabírat nové síly. Karpathos je pro to jako stvořený.

  Na ostrově nechybí letiště, přímý let z Prahy zabere snesitelné 3 hodiny. Jestliže k moři jedete především kvůli krásným plážím, na Karpathu nebudete zklamáni. Za všechny můžeme jmenovat pláž Apella, která se řadí po bok nejhezčích pláží v Řecku. Vždycky jste chtěli vyzkoušet surfing či windsurfing? Pak zamiřte na jih ostrova, kde jsou ideální podmínky právě pro tyto sporty. Tradiční život poznáte ve vesnicích Finiki a Spóa, jejich opakem je živé město Pigadia.

 • Řecko - Karpathos letecky na 8-15 dnů

Objevovat Karpathos ►

Samos

 • Přístav na řeckém ostrově Samos

  Zůstaneme v blízkosti turecké pevniny a z ostrova Karpathos se přesuneme na Samos. I když se jedná se o jeden z největších ostrovů Řecka, mnoho turistů o jeho krásách stále nemá ani ponětí. Samos si zachovává velmi příjemnou atmosféru a my chceme vyzdvihnout ještě jednu věc –⁠ je domovem jednoho z nejlepších muškátových vín na světě

  Na Samos z Prahy létají přímé lety s dobou trvání 2 hodiny a 40 minut. Zajímá vás, jak je na tom ostrov s plážemi? Samozřejmě zde jsou – a skvostné. Nejoblíbenější je pláž Potami. Než se na ni vydáte relaxovat, prohlédněte si ji shora. A mějte připravené foťáky! Také výletovat tu můžete o sto šest. Za návštěvu stojí rodiště filozofa Pythagora nebo chrám Héraion zapsaný na seznamu UNESCO. Lodí se můžete vypravit do tureckého letoviska Kusadasi. Myslete jen na to, že v tomto případě už si nevystačíte s občankou jako při návštěvě Řecka, ale potřebovat budete cestovní pas.

 • Řecko - Samos letecky na 8-15 dnů, snídaně v ceně
  -52 %
 • Řecko - Samos letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -34 %
 • Řecko - Samos letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -45 %

Objevovat Samos ►

Paros

 • Pohled na řecký ostrov Paros

  Od tureckých břehů do samotného centra Kyklád. Paros zaznamenává vzrůstající popularitu, navštivte ho tedy ještě předtím, než zde bude prázdniny trávit každý druhý. Tradiční vesnice si uchovávají svůj původní ráz, kulisu vaší dovolené tak budou tvořit bílé domečky s modrými okenicemi

  Přímé lety na Paros v omezeném počtu vypravuje aerolinka Smartwings, jindy přiletíte na Mykonos či Naxos a do cílové destinace se dopravíte lodí. Co se pláží týče, Paros má pro každého něco. Ať už vyhledáváte dovedně skryté zátoky, nebo dlouhé pláže s plným servisem, tady si najdete to svoje. Naším favoritem je pláž Kolimbithres lemovaná obrovskými bloky žuly. Na výlet se pak rozjeďte do města Naoussa, odkud můžete absolvovat pěší túru do parku Paros. Procházet budete kolem zvláštně tvarovaných skalních útvarů, jeskyní a skrytých zátok.

Objevovat Paros ►

Skopelos

 • Pohled na řecký ostrov Skopelos

  Putování po méně známých řeckých ostrovech zakončíme v západní části Egejského moře. Ostrov Skopelos je malý co se rozlohy týče, ale velký v tom, co všechno může nabídnout. Délka 45 km a šířka 12 km značí, že za týden ho projedete křížem krážem. Učarují vám překrásné pláže, zelená příroda a typická architektura. To vše bez davů turistů.

  Na Skopelos nevede přímá linka. Nejbližší letiště se nachází na ostrově Skiathos, odkud musíte pokračovat lodí. Dají se vybrat i lepší lokality pro rodiny s dětmi, pokud však hledáte turismem nedotčený kousek Řecka, stojí za to náročnější cestu absolvovat. Žádný milovník tyrkysové by si neměl nechat ujít pláž Kastani známou z filmu Mamma Mia. Na severu ostrova pak najdete divoké pláže, na kterých vám společníky budou dělat pouze vzrostlé borovice. Na závěr ještě jeden tip: podnikněte lodní výlet na blízký ostrov Alonnissos. Zažijete tady romantický západ slunce, který je hodně podobný tomu na Santorini. Má ale mnohem komornější atmosféru.

Objevovat Skopelos ►

 • Dostávejte informace o Skrz Tipech jako první!

  Každý týden připravujeme několik tematických výběrů, které ale platí pouze omezený čas. Zadejte nám na sebe kontakt a my vám dámě vědět o nových výběrech jako prvním.

  Hlídání bylo spuštěno! Začali jsme hlídat nové nabídky.
Načítám...

Kefalonia, Samos nebo... Kam pojedete vy?

Líbí se Vám tento Skrz Tip?

Udělejte nám radost a sdílejte ho dále

Další Skrz Tipy plné inspirace

 • Oblíbené hotely s bazénem v Česku 2022
  Tyhle pobyty vás osvěží! Oblíbené hotely s bazénem v Česku
  Zobrazit více
 • TOP 5 hotelů v Egyptě
  5 nejlepších hotelů v Egyptě: tady to bude snová dovolená
  Zobrazit více
 • Nejkrásnější pláže Chorvatska
  Nejkrásnější pláže Chorvatska: Těchto 6 musíte vidět
  Zobrazit více
 • Nejlepší termály nedaleko ČR
  Kde mají nejlepší termály poblíž českých hranic?
  Zobrazit více
Hotovo. Od teď tě o nabídkách budeme informovat emailem.