Kam na Vysočině s dětmi? Do zoo i pohádkové vesničky

Pavla Hejduková Pavla Hejduková
Kam na Vysočině s dětmi? Do zoo i pohádkové vesničky

Vysočina je kraj rodinným výletům zaslíbený. Ať už doma máte malého kovboje, nadšeného historika, nebo milovníka pohádek, právě tady najdete perfektní atrakci pro každého. A bavit se budou i rodiče.

Hledáme pro vás ty nejvýhodnější nabídky od našich partnerů.

Zoo Jihlava + Robinson Park

 • zoologická zahrada v Jihlavě, surikaty

  Zoologická zahrada Jihlava

  Pokud jste četli náš Skrz Tip o výletech po Vysočině, pak víte, že mezi doporučovaná místa jsme zařadili Jihlavu. Tohle krajské město nadchne i rodiny s dětmi. Jestli máte pro strach uděláno, navštivte jihlavské podzemí se svítící chodbou. A dál? No přece zoologická zahrada. Patří mezi nejoblíbenější v Česku a otevřeno má 365 dní v roce. Spatříte tu více než 250 druhů zvířat.

  Zoo Jihlava funguje od roku 1957. V té době se jednalo o minizoo, které ani vzdáleně nepřipomínalo dnešní areál rozkládající se na ploše 9 hektarů. Velkým lákadlem je vesnice Matongo, největší vesnička s africkými chýšemi ve střední Evropě. Děti upoutá především výběh koz kamerunských, který je volně přístupný. Kozičky jsou přátelské a rády se nechají zlákat na speciální krmivo dostupné u výběhu. Pak už je snadno pohladíte po hřbetu. V zoo navíc neuvidíte pouze zvířátka, ale prostor zbyl také pro hřiště s lezeckou stěnou či lanovkou. Tohle je zkrátka výlet na celý den.

  Robinson Park Jihlava

  Jestli se potomkům dovádění na prolézačkách zalíbí, z Jihlavy hned neodjíždějte. Navštívit tu totiž můžete také největší vnitřní zábavní park na Vysočině. Robinson Park Jihlava pod svou střechou ukrývá desítky originálních dětských atrakcí. Každý se může zúčastnit lodní přestřelky nebo si zaskákat na nebeských trampolínách. Ti nejodvážnější se projedou na dvou pekelně rychlých skluzavkách, na nichž zažijí pocit volného pádu.

  Zatímco děti budou řádit na atrakcích, rodiče mají možnost si v klidu oddychnout u šálku kávy. Součástí areálu je nejen kavárna, ale také restaurace a čokolaterie. Stále v sobě máte kousek dítěte? Skvělá zpráva, všechny atrakce umožňují přístup i dospělým.

 • Pobyt na Vysočině s aquaparkem
  Koupeno 730×
 • Jihlava - Penzion Dena, Česko
 • Relaxační pobyt s masáží v Jihlavě
  Koupeno 182×

Do Jihlavy ►

Podzemí Telč

 • Telčské podzemí, čerti

  Když se řekne Telč, co se vám vybaví jako první – historické náměstí, dechberoucí pohled z věže sv. Jakuba nebo snad některá z pohádek, které se zde natáčely? Určitě ale neznáte všechna zákoutí tohoto pokladu Vysočiny. Kam s dětmi vyrazit v Telči a okolí? Samozřejmostí je procházka po náměstí a výšlap na věž, nezapomeňte se ale také projet lodičkou po Štěpnickém rybníku. Odvážnější se mohou postavit na paddleboard.

  Novinkou je telčské podzemí. Veřejnosti bylo zpřístupněno již před několika lety, v roce 2021 se ale dočkalo výrazného rozšíření. Na děti zde čeká honba za pokladem. Když rozluští všechny indicie a otevřou zámek na truhle, čeká na ně sladká odměna. V prostorách navíc budete procházet samotným peklem s čertovskou expozicí. Vstup do podzemí najdete přímo v jednom z historických domečků na náměstí. Pro vstupenky se vydejte do infocentra.

 • Telč, Vysočina: Hotel Telč
 • Telč, Vysočina: Penzion Kamenne Slunce
 • Telč, Vysočina: Ubytování Podolí U Křížku

Do Telče ►

Pohádková vesnička Podlesíčko

 • Pohádková vesnička Podlesíčko na Vysočině

  Z pekelného podsvětí přímo do pohádky. Jen kousek od Nového Města na Moravě leží Pohádková vesnička Podlesíčko. Jedná se o ideální místo pro dovolenou s malými dětmi na Vysočině. Areál s pohádkovými chaloupkami totiž nejvíc nadchne právě děti ve věku od 2 do 6 let. Zastavit se můžete na samostatnou prohlídku s programem či bez něj.

  Při prohlídce dřevěné chaloupky okouknete zvenku. Pokud byste se chtěli podívat i dovnitř, v domečcích je možné strávit noc. Protože jsou ale domky umístěné ve skalnatém svahu, s menšími dětmi si větší komfort užijete v 60 metrů vzdáleném hotelu Podlesí. Ten jsme zařadili mezi nejlepší hotely s bazénem v ČR. V ceně ubytování navíc většinou budete mít prohlídku Pohádkové vesničky Podlesíčko zdarma.

  Tip: Výlet si můžete udělat také k nedalekému světovému unikátu Peklo Čertovina. Tamější labyrint chodeb sahá až do hloubky 12 metrů pod zem. Místo už sice leží v Pardubickém kraji, autem tam ale z Podlesíčka budete za 30 minut. 

Pohádková Panenská

 • Pohádková stezka na Vysočině

  Na pohádky je zaměřená i další rodinná atrakce na Vysočině. Najdete ji v obci Panenská zhruba 7 km od Jemnice. Projdete se tu po pohádkové stezce dlouhé 4 km. Cestou vás čeká 11 zastavení, součástí každého je informační tabule, dřevěná postavička z pohádky a zábavný úkol. Protože stezka vede po lesních a asfaltových cestách, projedete tudy i s terénním kočárkem. Náročnější je pouze úsek k rozhledně, kam už ale vůbec nemusíte pokračovat.

  Když už budete na místě, zavítejte také na Hastrmanovu ekostezku. Nachází se hned u prvního zastavení pohádkové stezky. Na délku má pouze 200 metrů, i na tak malém úseku ale s dětmi prožijete spoustu zábavy a zároveň se dozvíte něco nového. Úkoly na Hastrmanově ekostezce jsou totiž zaměřené na ochranu životního prostředí a myslivost. Trasu uzavírá ekobludiště. Společně se skalními bludišti jde o jedno z mála míst, kde zabloudíte rádi.

Větrný mlýn Třebíč

 • Větrný mlýn, detail lopatek

  Za větrnými mlýny nemusíte do Holandska! Od roku 2021 se do jednoho můžete podívat v Třebíči. Mlýn je unikátní v tom, k jakému účelu sloužil. Lidé sem nejezdili pro mouku, ale pro tzv. tříslo nezbytné při činění kůží. Při prohlídce se dnes podíváte do sklepa a poté si projdete 3 podlaží. V jednom se dozvíte víc o třísle, v dalším zase zjistíte, jak se ve mlýně kdysi žilo. Pokud chcete vidět v akci i větrné kolo, dorazte sem první neděli v měsíci.

  Protože větrný mlýn není na dlouhou návštěvu, vydejte se ještě do třebíčského předzámčí na interaktivní expozici Cesty časem – procházky třebíčskou historií. Dozvíte se spoustu zajímavostí o minulosti a řadu exponátů si sami vyzkoušíte. Pokud výstavy pojaté hravou formou vaše dítka baví, tady budou doslova v ráji.

 • Třebíč: Pobyt v centru města v Grand Hotelu *** s polopenzí a neomezeným vstupem do bazénu
  Koupeno 48×
 • 4* relax v Třebíči: jídlo, wellness i vstupy do památek
  Koupeno 26×
 • Třebíč v Hotelu Zlatý Kříž *** s polopenzí, slavnostní večeří, privátním wellness a vstupem na památku UNESCO
  Koupeno 35×

Do Třebíče ►

Outdoor Resort Březová

 • Chlapec na lezecké stěně

  Outdoor Resort Březová na Vysočině je oblíbeným cílem školních výletů. Tenhle největší zážitkový park v Česku ale s dětmi můžete navštívit i na vlastní pěst. Březová je pro rodiny otevřená pouze ve vybrané dny a svá místa je nutné předem rezervovat. Majitelé parku se tak snaží zajistit komfortní prostředí bez front na atrakce.

  Hitem je zbojnický hrad Sherwood, kde je pro děti nachystáno 8 napínavých úkolů. Odvážlivci mají možnost pokořit lezeckou stěnu, připraveno je pro ně 5 cest různých obtížností. V areálu je také supertobogán, obří trampolína nebo lanové centrum. Na závěr jsme si nechali nejoblíbenější atrakci vůbec: středověkou strašidelnou věž Karlštejn. Čekají tu na vás tajné dveře, strašidelné zvuky i stíny hýbající se ve tmě. Projít všech 5 poschodí chce odvahu, děti to tady ale milují.

Westernová městečka

 • Šiklův mlýn na Vysočině

  Něco tu máme také pro milovníky Divokého západu. Jestli vaše ratolesti hltají příběhy o statečných kovbojích a indiánech, tady budou jako u vytržení. A klukovský sen dost možná splníte i tatínkům.

  Šiklův mlýn

  Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem je pravděpodobně tím nejznámějším westernovým městečkem u nás. Je součástí zábavního parku Šikland, v němž se můžete i ubytovat. Samotný areál je hodně rozlehlý a nabídka atrakcí je nepřeberná. Vyzkoušíte si rýžování zlata, střelbu z luku nebo třeba jízdu na elektrickém býkovi. Některé budovy v Šiklově mlýně stojí již od roku 1994, jedná se tak o vůbec první westernové městečko v Česku. Zub času už se na vzhledu budov podepsal, krásný dobový duch ale přetrvává.

  Stonetown

  Jestli dáváte přednost komornější atmosféře, vyrazte do westernového městečka Stonetown nedaleko Kamenice u Humpolce. Městečko je zatím hodně malé, čile se ale pracuje na jeho rozšíření. Aktuálně si zde prohlédnete muzeum Divokého západu, naučíte se házet tomahawkem či lasem a zacházet s bičem. A pokud budete hledat tip na letní dětský tábor, také ve Stonetownu se tábory běžně pořádají a jsou velmi oblíbené.

Bonusový Tip: Cestovatelský deník

 • Kraj Vysočina si pro rodiny s malými výletníky připravil zábavu v podobě cestovatelského deníku. Za 49 Kč ho zakoupíte v e-shopu nebo u partnerských prodejců v celém regionu. V deníku najdete 32 tipů, kam na Vysočině s dětmi. Prostor bude i pro obrázky a zápisky z cest. Děti pak pravděpodobně nejvíc potěší zábavné hry a soutěže. Některé hádanky vyřešíte odkudkoliv, u jiných se neobejdete bez návštěvy daného místa.

 • Dostávejte informace o Skrz Tipech jako první!

  Každý týden připravujeme několik tematických výběrů, které ale platí pouze omezený čas. Zadejte nám na sebe kontakt a my vám dámě vědět o nových výběrech jako prvním.

  Hlídání bylo spuštěno! Začali jsme hlídat nové nabídky.
Načítám...

Máte také tip na výlet s dětmi na Vysočině?

Líbí se Vám tento Skrz Tip?

Udělejte nám radost a sdílejte ho dále

Další Skrz Tipy plné inspirace

 • Oblíbené hotely s bazénem v Česku 2022
  Tyhle pobyty vás osvěží! Oblíbené hotely s bazénem v Česku
  Zobrazit více
 • TOP 5 hotelů v Egyptě
  5 nejlepších hotelů v Egyptě: tady to bude snová dovolená
  Zobrazit více
 • Nejkrásnější pláže Chorvatska
  Nejkrásnější pláže Chorvatska: Těchto 6 musíte vidět
  Zobrazit více
 • Nejlepší termály nedaleko ČR
  Kde mají nejlepší termály poblíž českých hranic?
  Zobrazit více
Hotovo. Od teď tě o nabídkách budeme informovat emailem.