Vyhledat dovolenou
Vyhledat destinaci, místa, typ dovolené, hotel ...
Termín
Počet nocí
Filtrovat, cena, doprava, strava, cestující ...
Filtrovat, město, kategorie ...

Kam s dětmi o letních prázdninách? Máme tipy

Kam s dětmi o letních prázdninách? Máme tipy
Klára Ludvíková
Klára Machovičová
autor30.06.2023
Prázdniny a dovolená s dětmi. Máme tipy na pobyty vybrané tak, aby vyhovovaly potřebám rodin a abyste si je mohli rezervovat přesně na letní dny.

Prázdniny v Česku

Letní prázdniny v Česku

Proč trávit dovolenou v České republice, když můžete vyrazit do světa? Každý srdcař vám odpoví, že z nostalgie. Krásy tuzemska byly a jsou magnetem, který jednou poznáte a už se od něj neodtáhnete. Vše je na dosah, tudíž vás typický dětský dotaz „Kdy už tam budeme?“ nebude škádlit v takové míře jako při cestování do zahraničí. Rok od roku navíc tuzemské pobyty přináší vyšší standard, kvalitnější ubytování, dobré jídlo a kulturní vyžití pro vás i ty nejmenší.

Vyrazte s rodinou na kolo

cjh

Zkuste celé rodině naplánovat výlet na kole, koukněte třeba na náš výběr nejkrásnějších cyklostezek na jižní Moravě. Stačí vybrat nějaký zajímavý cíl v okolí jako hrad, zámek nebo klidně jenom stánek s nejlepší zmrzkou široko daleko a dobrodružství může začít. Bonusem je, že kolo unaví i ty nejneposednější děti. Pokud tedy nepadnete za vlast taky, čeká vás klidný večer.

Představte dětem krásy Česka

fgdhdtr

Předejte svým dětem lásku k zemi, ve které žijí. Ukažte jim, že je Česko plné míst, ze kterých člověku spadne brada. Proveďte je po povalovém chodníčku, nechte bloudit skalními městy nebo se společně vydejte poznávat místa známá z českých pohádek. Naučte děti milovat přírodu. Co takhle vyrazit na houby nebo na borůvky? I z takového „obyčejného“ lesního výšlapu se může stát malé dobrodružství. Tmavomodrý jazyk od borůvek je hned po kornoutku zmrzliny nejlepší letní módní doplněk!

Jeďte se vykoupat

Kde prožijete teplé dny vy? U rybníka, jezera, na přehradě, nebo snad v lomu? První nesmělá tempa vašich dětí jsou přesně ty vzpomínky, které dělají léto létem.

Prázdniny u moře

S dětmi u moře

České vody jsou skvělé, ale mořské pobřeží je přece jenom jiná písnička. Ukažte svým ratolestem nekončící hladinu slané vody. Ochutnají, jestli je skutečně slaná? Jasně, že jo. To přece musí prověřit každý. :-) Na první zážitky u moře do konce života nezapomenou. A je jedno, jestli bude v chorvatském kempu, nebo v řeckém hotelu

Nejen Chorvatsko je pro děti

Nebojte se nasednout do letadla a vycestovat s dětmi i do vzdálenějších zemí. V Řecku, Bulharsku nebo ve Španělsku jste letadlem rychle a v mnoha ohledech může být cesta příjemnější, než při jízdě autem do Chorvatska.