Vyhledat dovolenou

Kam na rande? 5 tipů na romantický výlet

5 tipů na romantický výlet
Pavla Hejduková
Pavla Hejduková
autor24.10.2022
Co podniknout s drahou polovičkou? Vyrazte na romantický výlet! Máme tipy na nejromantičtější místa v Česku, které využijete nejen na prvního máje.

Vzhůru za romantikou

Byl pozdní večer, první máj – večerní máj, byl lásky čas. Recitací této široce známé básně už svou drahou polovičku nejspíš neoslníte. Zato když podniknete romantický výlet ve dvou, nezapomenutelné rande máte zaručené.

V České republice je tolik romantických míst, že můžete vybrat pokaždé jiné a stejně vám ve sbírce budou některá scházet. Nebo si vyberete jedno, které bude to vaše a kam se budete rok co rok vracet? Hned na úvod vám dáme tip: abyste naplno využili potenciál vybraných lokalit, do cíle dorazte na východ nebo západ slunce.

Vyhlídka Máj a Vltava jako na dlani

Pohled na vyhlídku Máj

Naše putování po nejromantičtějších místech Česka začneme ve Středočeském kraji. Vyhlídka Máj v posledních letech významně získává na popularitě. Není se čemu divit, poskytne vám totiž ty nejkrásnější výhledy na Vltavu. Ta v těchto místech protéká hlubokým skalnatým kaňonem a stáčí se do tvaru podkovy. 

Vyhlídku Máj naleznete 2 km od vesnice Teletín nedaleko přehrady Slapy. Pokud budete spoléhat na hromadnou dopravu, doporučujeme vám zvolit autobus. Ze zastávky to na vyhlídku budete mít zhruba 1,2 km po dobře značené turistické stezce. A ještě jeden tip tu pro vás máme –⁠ pokud dáváte přednost méně profláklým výhledům, zamiřte na místo zvané Solenická podkova. Na řeku Vltavu odtud budete mít podobně působivý pohled jako z vyhlídky Máj.

Přehrada Les Království jako z pohádky

Přehrada Les Království

Když dorazíte k vodní nádrži Les Království, budete si připadat jako v jiném světě. Přehradní hráz, věže a dům hrázného jako by z pohádky vypadly. Celý výjev doplňuje vodní plocha a rozsáhlé lesní porosty. Přehrada je architektonicky unikátní, novogotický styl se vyznačuje vysokou mírou zdobnosti. Pokud sem zavítáte navečer a na obloze uvidíte červánky, scenérie může působit až kýčovitě. Jako romantický výlet pro dva je ale přehrada Les Království dokonalý cíl.

Vodní nádrž Les Království najdete na horním toku Labe nedaleko Dvora Králové nad Labem. Dorazit sem můžete na kole i autem. Pokud chcete vyrazit na delší procházku, vydejte se po zelené směr Debrné. Trasa vede podél Labe a mimo jiné se vám naskytne také výhled na zaniklý hrad Bradlo.

Míchova skála jako přírodní rozhledna

Míchova skála na Vysočině

V našem výběru romantických míst v ČR nesmí chybět ani Míchova skála. Tu tvoří dvě skalní věže vysoké přibližně 13 metrů. Těšit se můžete na skutečně impozantní výhled na krajinu pod vámi. Na obzoru pak uvidíte Javořici, dominantu Českomoravské vrchoviny. Pokud chcete skutečně nezapomenutelný zážitek, přivstaňte si. S vycházejícím sluncem v zádech to totiž bude ta pravá romantika.

Za Míchovou skálou se vydejte na Vysočinu. Své putování můžete začít na již zmíněné Javořici nebo u Velkého Pařezitého rybníku vzdáleného 1,4 km. Chcete vyrazit na celodenní výlet? Výstup na Míchovu skálu spojte s návštěvou jednoho z našich nejromantičtějších měst vůbec –⁠ s Telčí.

Nový Svět a závan starých časů

Nový Svět Praha

Kam na romantický víkend? Do Prahy. Za nejromantičtější místo tu platí ostrov Kampa. Zdatným soupeřem mu ale může být část zvaná Nový Svět. Rozprostírá se téměř uprostřed hlavního města nedaleko Pražského hradu, přesto před většími skupinami turistů zůstává utajená. Vezměte svou polovičku za ruku a projděte se úzkými uličkami. Jestli si někde budete připadat jako odtržení od čilého ruchu velkoměsta, bude to právě tady.

Pokud sem chcete zavítat, svou romantickou procházku začněte na Loretánském náměstí a dále pokračujte Černínskou uličkou. Když už se budete procházet kousek od Pražského hradu, využijte toho a zastavte se také ve zdejších zahradách

Rozhledna Drahoušek s drahou polovičkou

U rozhledny Drahoušek

Na závěr jsme si nechali rozhlednu příhodného jména. Kam jinam vyrazit na romantický výlet ve dvou než na rozhlednu Drahoušek. Ta se pne do výšky 47 metrů a nabízí kruhový výhled z kryté plošiny. Určitě sem ale vyrazte, i když zrovna nefandíte výškám. Kopec, na kterém rozhledna stojí, totiž nese stejný název. Při hezkém počasí to tedy můžete pojmout jako piknik a s partnerem si užít romantiku na kopci Drahoušek.

Rozhlednu najdete v Osečanech ve Středočeském kraji. Pokud se na místo budete dopravovat vlastním vozem, nejlepší je zaparkovat na přilehlém parkovišti, odkud už k rozhledně pohodlně dojdete pěšky. Na závěr pro vás máme ještě jednu zajímavost – zámek Osečany aktuálně spravuje známý politik Matěj Stropnický.

Líbí se Vám Skrz Tipy?

Nenechte si utéct další.

Nenechte si ujít akční dovolené