Skalní Vyhlídka Máj

Nejznámější výhled na Vltavu

Autem ale i autobusem přímo ze Smíchovského nádraží se dostanete na údajně nejkrásnější a nejromantičtější vyhlídkové místo na Vltavské meandry.

Autobusová zastávka se nachází v nedaleké obci Teletín, odkud je to na vyhlídku něco málo přes 2 km, takže asi tři čtvrtě hodiny pěší chůze. Neoficiální odstavné parkoviště se nachází přímo u hlavní příjezdové cesty do obce, zaparkovat také můžete přímo v obci. Po žluté turistické značce se od zastávky, respektive od parkoviště dostanete až na vyhlídku. Přístupová cesta není dobře značená, na kopci pod lesem už ale najdete směrovky. 

Po průchodu lesíkem se vám otevře úchvatný pohled na Vltavu, okolní přírodu a husté lesy. Řeka v meandru je vlastně Štechovická přehrada, která vznikla zatopením tzv. Svatojánských proudů, pojmenovaných podle sochy svatého Jana Nepomuckého, která kdysi stávala dole u řeky. Na tuto nádheru se dokážete dívat celé hodiny a stále nebudete mít dost. Jen pozor - při pohybu na skalní vyhlídce buďte víc než opatrní, není totiž zabezpečena zábradlím, a v zimě nebo při horším počasí skály kloužou.

Slevy v blízkosti Skalní Vyhlídka Máj

  • Penzion na jednom z nejkrásnějších míst poblíž Slapské přehrady
  • Slapy: Apartmán Slapy-Ždáň
  • Slapy: Slapy - Ždáň
  • Středočeský kraj: Romantic Eco Holiday Home
  • Středočeský kraj: Vila Hradištko
  • Středočeský kraj: Chalupa Daisy Posázaví
  • Statek poblíž přehrady nejen pro milovníky koní
  • Střední Čechy: Hotel V Pivovaře

Informace - Skalní Vyhlídka Máj

Informace - Skalní Vyhlídka Máj

Parkoviště Parkoviště je pod vyhlídkou přímo u hlavní příjezdové cesty před obcí Teletín. Parkoviště není značené.

Vhodné pro cyklisty S horským kolem je možné vyjet do kopce přímo na vyhlídku. Stoupání není nijak náročné. Vyhlídkové místo není opatřeno stojany na kola.

Volně přístupné

Není bezbariérové


Vstup se psy

Ano. Ale na vyhlídce raději na vodítku

Občerstvení

Ne.

Kontakt & mapa

Načítám mapu ...

Kontakt

Střední Čechy