Pražské pivovary, které stojí za návštěvu

Pavla Hejduková Pavla Hejduková
Pražské pivovary, které stojí za návštěvu

Říká se, že Česko je země pivu zaslíbená. Právě milovníkům zlatavého moku je určený tento Skrz Tip. Až se příště budete ptát „kam na pivo v Praze“, koukněte do našeho přehledu skvělých pražských pivovarů. Vybrali jsme takové, které pivo nejen vaří, ale také vám ho na místě rádi načepují. Tak ať chutná!

Hledáme pro vás ty nejvýhodnější nabídky od našich partnerů.

Češi národ pivařů

 • Na začátek trocha čísel. Už jste někdy slyšeli o organizaci Brewers of Europe sdružující národní pivovarnické asociace? A věděli jste, že daná společnost každoročně vydává ročenku zvanou Pivní statistika EU? Právě z ní vyčtete kupu zajímavých informací. 

  • Na jednoho Čecha za rok připadá 142 litrů piva. To nás řadí na 1. místo žebříčku nejpilnějších konzumentů v EU. Pro lepší představu: na 2. místě je Rakousko se 107 litry, na 3. místě Německo se 102 litry. Na opačném konci žebříčku se nachází Francie se 33 litry. A ještě zmíníme Slovensko. Tam na osobu připadá 74 litrů piva.
  • Kde Češi oblíbený nápoj konzumují? 65 % doma, 35 % venku
  • Aktuálně je u nás 530 pivovarů.
  • V Praze můžete navštívit 51 aktivních pivovarů (zdroj).

  Náš kolega Lukáš se o pivovary dlouhodobě zajímá a ty pražské má v malíku. Podělil se s námi proto o své poznatky a zkušenosti, kde si dáte to nejlepší pivo v Praze. U každého pivovaru navíc najdete informaci o cenách a o tom, zda se přímo na místě nebo v jeho okolí nachází vyžití pro rodiny s dětmi. Takže kam v Praze vyrazit?

 • Nezapomenutelný pobyt v Praze za fantastickou cenu! 3 dny / 2 noci, 2 osoby, snídaně
  -67 %
  Koupeno 483×
 • Praha: Dámská jízda v Hotelu Olšanka **** se snídaněmi, posezením v baru s vínem a neomezeným wellness + masáž
  Koupeno 42×
 • Pobyt v pražském Karlíně se snídaní i wellness
  Koupeno 37×

Do Prahy (nejen) za pivem ►

Bad Flash

 • Praha pivovary

  Putování po pražských pivovarech začínáme na Praze 8. Bad Flash je mezi Pražáky známá firma, podniky najdete v provařené Krymské ulici a v Karlíně. Doposud létající pivovar nyní buduje své vlastní zázemí pro vaření piva. Jeho devízou jsou hlavně IPA, wity, stouty, ALE a lambiky. Bad Flash bez problému potkáte na větších festivalech, ve svých pivárnách se vás budou snažit oslovit nejen pivem, ale také výjimečným interiérem. Málo lidí navíc ví, že kluci z Bad Flash provozují i legendární Kulový blesk na I.P. Pavlova a Zlý časy v Nuslích, kde dostanete ty nejlepší pecky z celých Čech a zahraničí.

  Cenová kategorie: Různá, hodně záleží na vašem výběru

  Příklady cen: Velké pivo od 50 až 150 Kč, pivní chuťovky cca 150 Kč

  Místo vhodné pro rodinu: Restaurace ne, okolí také spíše ne

  Adresa: Krymská 2, Praha 10 a Březinova 21, Praha 8

Dva kohouti

 • Dva kohouti pivovar Praha

  Projekt broumského pivovaru Matuška (kohout Adam Matuška) a gastro skupiny Ambiente (kohout Lukáš Svoboda) byl pečlivě vyhlížen ještě před svým otevřením na konci roku 2018. Jedinečné místo ve středu Karlína s obrovskou zahrádkou, kde vám nabídnou ten nejlepší ležák v Praze. Jinak to ani nelze popsat.

  Pivovar Dva kohouti je zejména o zahrádce, jelikož vnitřní prostor nepojme mnoho lidí. Odpoledne i večery jsou zde plné nehledě na počasí a roční období, což hovoří za vše. Kohoutí piva a speciály jako například Touchdown si můžete objednat na různých eshopech, ale nejlepší je to přímo z pípy. Dva kohouti vám k pivu nabídnou jerky a mandle. Víc se případně nadlábnete v Bufetu Karlín, který se stará o jídlo na dvorku.

  Cenová kategorie: Střední

  Příklady cen: Velké pivo 59 až 74 Kč

  Místo vhodné pro rodinu: Restaurace i okolí částečně

  Adresa: Sokolovská 81/55, Praha 8

Kbelský pivovar

 • Kbely byly v minulosti vesničkou, kde se pivo vařilo už v 18. století. Po připojení k velké Praze tato tradice postupně upadala až zcela vymizela a byla nahrazena slavnou historií vojenského letiště Kbely a Českého rozhlasu. Dnes jde o rostoucí mladou „pražskou“ čtvrť, kde se ještě stále můžete cítit jako na malém městě. 

  Zhruba před 3 roky nastal ten pravý čas, aby zákazníci uzráli nejen v Praze, ale také v Kbelích. Parta nadšenců tu proto otevřela pivovarní restauraci. Ta přesně zapadá do konceptu moderních pivovarů s velkou zahrádkou, která je hojně navštěvována cyklisty. Kbelský pivovar se snaží mít od každého významného pivního stylu jedno vlastní vypiplané pivo. Jejich jména ctí tradici staré kbelské obchodní cesty i okolí, a tak můžete ochutnat 11° pocestných, 12° pilotů či 15° sirén. Před nebo po obědě pak můžete vzít děti do místního vojenského leteckého muzea.

  Cenová kategorie: Nižší

  Příklady cen: Velké pivo 43 až 45 Kč, chuťovky k pivu cca 130 Kč, hlavní chody cca 200 Kč

  Místo vhodné pro rodinu: Ano, restaurace i okolí 

  Adresa: Mladoboleslavská 1122, Praha 19

 • TIP:

  Víte, že ve svém oblíbeném hořkém moku se můžete i vykoupat? Pivní koupele mají celou řadu pozitivních účinků na zdraví. A k tomu ten parádní relax...

Pivárna U Klauna

 • Malý podnik schovaný v industriálních Vysočanech na sídlišti Nová Harfa je zástupcem experimentálních létajících pivovarů. Co to znamená? Svá piva si nechává vařit od jiných pivovarů a následně je prodává ve své Pivárně U Klauna a na pivních festivalech. Slovo experimentální jsme nepoužili náhodou. Crazy clown se totiž nebojí míchat dohromady opravdu zajímavé chutě a vytvářet netradiční piva, která jinde nenajdete. Pivárna je vyhlášená i hamburgery s masem od Amaso. Také u nich se můžete těšit na neotřelou chuť.

  Cenová kategorie: Vyšší

  Příklady cen: Velké pivo 56 Kč až 100 Kč, hamburger cca 230 Kč

  Místo vhodné pro rodinu: Přímo v restauraci vyžití není, v okolí ale ano

  Adresa: Pod Harfou 68, Praha 9

Pivovar Ládví Cobolis

 • Nejlepší pivo Praha

  Na jaře roku 2018 se v Ládví objevil pivovar Cobolis ve zbrusu nové opravené restauraci v místním kulturáku. Hned zaujal jménem svého sládka Pavla Palouše, který stojí za úspěchem frýdlantského pivovaru Albrecht. Pokud neznáte Albrechta, tak je nejvyšší čas to napravit a někdy se do severních Čech vydat na výlet. Ale teď jsme v Praze, tak ještě neodjíždějte.

  Pivovar Ládví Cobolis nabízí piva mnoha stylů, chutí i stupňů. Ukazuje, že pokud jde o lehká piva 10° a 12°, tak prostě umí. A výborná jsou i ta silná (17°+). Restaurace je zde plnohodnotná, takže vám během pití piva nevyhládne. Zdejší lokalita je také vyhlášená jako jedno z nejlepších sídlišť v ČR (Ďáblické). Znát můžete také Ďáblický hřbitov, kterým šla česká historie. Projdete se také?

  Cenová kategorie: Střední až vyšší

  Příklady cen: Velké pivo 48 až 90 Kč, chuťovky k pivu cca 130 Kč, hlavní chody cca 220 Kč

  Vhodné pro rodinu: Restaurace i okolí ano

  Adresa: Burešova 1661/2, Praha 8

Pivovar Lajka

 • Pivovar Lajka Praha

  Pivovar Lajka na Letné je relativním nováčkem na pražské pivní scéně. Díky chuťově zajímavým pivům a stylové kavárně se ale bleskově uchytil. Kavárna v jarních a letních měsících otevře svá velká okna jako kavárna Slavia a vy pak máte pocit, jako byste seděli venku s dobrým vychlazeným ležákem v ruce, přitom jste stále pod střechou. 

  Pivovar Lajka je rovněž známý svými akcemi (např. grilováním před kavárnou) a blízkostí parku Stromovka. Není tak problém pivo následně vychodit v krásném prostředí (a vrátit se třeba ještě pro jedno). Stejně tak si ho můžete vzít s sebou nebo si jedno vychutnat po sportu. Nabídka je krásně pestrá. Najdete zde nejen zajímavá piva vhodná do letních měsíců, ale také objemnější stouty nebo ALE.

  Cenová kategorie: Střední

  Příklady cen: Velké pivo 37 až 61 Kč, pivní/kavárenské pokrmy cca 100 Kč

  Místo vhodné pro rodinu: Restaurace ne, okolí ale ano

  Adresa: U Akademie 366/11, Praha 7

Pivovar Libertas

 • Pivovar Libertas Praha

  Dobré pivo si nedáte pouze v hlavním městě, stačí popojet pár kilometrů na návštěvu k sousedům. Na hranicích s Prahou se nachází malé město Úvaly, kde sídlí velmi kvalitní pivovar Libertas. Ten si zde vybudoval moderní restauraci a pivovar se zahrádkou. Pyšní se prvotřídní IPA. Pojmem jsou také letní Weizeny a soury či silné speciály, které sládek nechává ležet v sudech od Whiskey nebo Cherry. Ve skle můžete Libertas sehnat dokonce i v Albertu. 

  Na místě se často griluje, takže si můžete dát povedená žebírka nebo hamburger. Pivovar je na trase do Českého Brodu, z centra Prahy jste zde vlakem CityElefant Českých drah maximálně do 25 minut. A když už tu budete, zajděte do zdejšího venkovního bazénu, který má 50 metrů.

  Cenová kategorie: Střední až vyšší

  Příklady cen: Velké pivo 42 až 86 Kč, jídla k pivu cca 130 Kč

  Místo vhodné pro rodinu: Ano, restaurace i její okolí

  Adresa: Škvorecká 2200, Úvaly

 • TIP:

  Degustace vína je stará známá věc, dopřát si ale můžete i degustaci piva. Prostorem pivovaru vás obvykle provede sládek, který vám moc rád povykládá něco o vaření zlatavého moku. Někde se do jeho přípravy můžete i sami zapojit.

Pivovar Národní

 • Mezi pražskými minipivovary se dají najít hotové skryté poklady. Příkladem za všechny je pivovar Národní postavený v centru Prahy vedle nové scény Národního divadla v areálu Voršilského kláštera ze 17. století. 

  Jedná se o prostornou restauraci se zřejmě největší zahrádkou ve vnitrobloku v centru. Ta je krásná a ideálně stavěná na vychutnání ležáků, které zde vaří zkušený sládek. Na čepu nikdy nechybí ani nějaký speciál. Pivovar Národní si skvělé hodnocení vysloužil nejen pivem, ale také díky tomu, že se jedná o restauraci pro místní. Sice neodmítne ani turistu, nejde ale o turistickou past, kterých v centru Prahy bohužel máme habaděj.

  Cenová kategorie: Střední

  Příklady cen: Velké pivo 49 až 52 Kč, hlavní chody cca 200 až 400 Kč

  Místo vhodné pro rodinu: Restaurace ano, okolí částečně

  Adresa: Národní 8, Praha 1

Pivovar Ossegg

 • Nejlepší pivo Praha

  Pivovar Cisterciánského opatství z Oseka na Ústecku jsme v Praze přijali za vlastní poté, co zde postavil restauraci kousek od Náměstí Míru. Ve spodním patře se nachází pivovar, který si můžete za průhlednými skly prohlédnout.

  K dobrému pivu samozřejmě patří i dobré jídlo a interiér –⁠ obojí Ossegg splňuje na výbornou. Návštěva proto rozhodně stojí za to. Jejich Ruthard 11° vás osvěží v každém období, jedná se o velmi pitelnou jedenáctku. V pivovaru Ossegg se zaměřují hlavně na ležáky, ale vždy u nich na čepu najdete i nějaký speciál, který stojí za vyzkoušení. Až vám vyhladoví, nasytíte se vynikající českou kuchyní v moderním stylu.

  Cenová kategorie: Střední

  Příklady cen: Velké pivo 37 až 60 Kč, hlavní chody cca 250 Kč

  Místo vhodné pro rodinu: Restaurace i okolí částečně

  Adresa: Římská 45, Praha 2

Počernický pivovar

 • Dolní Počernice, které leží na trase vlaku z Hlavního nádraží do Českého Brodu, jsou snadno dostupné i z Černého Mostu nebo Vysočan. Jedná se o oblíbenou rodinou a cyklistickou destinaci, protože se zde nachází velký zámecký areál s parkem, rybníkem a pivovarem.

  Po mnoho let objekty u parku smutně chátraly, v roce 2016 tu ale otevřeli novou restauraci Léta Páně s pivovarem. Odvážný krok v tehdejším čase, avšak vzhledem k malé konkurenci a vysoké oblíbenosti parku se restaurace uchytila. Pivovar se postupně rozšiřoval a začal se objevovat na pražských pivních festivalech. Dnes tu stojí také pizzerie, lázně a penzion. Lidé sem chodí na zajímavé kousky jako kopřivové pivo či letní osmička. Úspěch místních podniků se projevil i na zámeckém parku, který se zvětšil a prošel kompletní revitalizací. Díky vzrostlým staletým stromům je tady v létě božsky. Vyzkoušejte.

  Cenová kategorie: Nižší

  Příklady cen: Velké pivo 41 až 57 Kč, chuťovky k pivu cca 150 Kč, hlavní chody cca 260 Kč

  Místo vhodné pro rodinu: Ano, restaurace i okolí

  Adresa: Národních hrdinů 3, Dolní Počernice

Sibeeria/BeerGeek

 • Původně létající pivovar Sibeeria založili nadšenci z BeerGeeku na Vinohradech už v roce 2014. Postupně se usídlili v industriální čtvrti ve Vysočanech, kde si od minulého roku pivo i vaří. Můžete si ho tam zakoupit, posezení je ale primárně v BeerGeeku kousek od Jiřího z Poděbrad. BeerGeek se také pyšní kuchyní se jménem Blue Flying Monkey. Sibeeria se za 7 let existence dostala mezi TOP minipivovary v Praze a má pestrou nabídku chutí a pivních stylů, kde si každý přijde na své a rozhodně nebude litovat vynaložených financí.

  Cenová kategorie: Vyšší

  Příklady cen: Velké pivo 45 až 100 Kč, BBQ křidélka 190 Kč včetně přílohy

  Místo vhodné pro rodinu: Přímo v restauraci vyžití není, v okolí částečně ano

  Adresa: Vinohradská 988/62, Praha 3 (BeerGeek bar)

Únětický pivovar

 • Pivovar Únětice u Prahy

  Únětický ležák je v Praze již celkem známá firma, kterou ocení nejeden pivař. Nezmínit tohoto souseda by proto byla až hanba. Pivovar se nachází v krásném zrekonstruovaném areálu ve středu Únětic na Únětickém potoku, kde je doslova jako v pohádce. Ačkoliv se Únětický pivovar zaměřuje primárně na ležáky, na čepu vždy najdete i nějaký speciál. Součástí pivovaru je plnohodnotná restaurace. V místní kuchyni vám připraví výborné české speciality a další chuťovky.

  My do Únětického pivovaru jezdíme vlakem z Holešovic do Roztok, odtud pěšky skrz Tiché údolí plné krásné přírody. Dorazit můžete také na kole či autobusem z Podbaby. Místo na výlet s rodinou jako dělané. Koná se tu rovněž mnoho společenských akcí a koncertů, určitě se proto vyplatí sledovat program.

  Cenová kategorie: Nižší

  Příklady cen: Velké pivo 31 až 45 Kč, jídla k pivu cca 105 Kč, hlavní chody cca 185 Kč

  Místo vhodné pro rodinu: Ano, restaurace i její okolí

  Adresa: Rýznerova 19, Únětice

 • TIP:

  Z některých pivovarů v Praze se staly také zážitkovary. To znamená, že vám připraví unikátní privátní lázeň. Jiné vás dokonce i ubytují, nabídnou chutnou stravu a wellness. To vše samozřejmě s chutí a vůni piva. Podívejte se na pivní lázně v Praze.

 • Dostávejte informace o Skrz Tipech jako první!

  Každý týden připravujeme několik tematických výběrů, které ale platí pouze omezený čas. Zadejte nám na sebe kontakt a my vám dámě vědět o nových výběrech jako prvním.

  Hlídání bylo spuštěno! Začali jsme hlídat nové nabídky.
Načítám...

Líbí se Vám tento Skrz Tip?

Udělejte nám radost a sdílejte ho dále

Další Skrz Tipy plné inspirace

 • Kam v zimě k moři?
  Kde si v zimě užít sluníčko i moře?
  Zobrazit více
 • Wellness pobyty pro ženy
  Vyrazte na holčičí víkend do wellness
  Zobrazit více
 • Exotická dovolená na dosah
  Exotická dovolená: Proměňte sny ve skutečnost
  Zobrazit více
 • Výlety za zvířátky v Čechách
  9 výletů za zvířátky v Čechách
  Zobrazit více
Hotovo. Od teď tě o nabídkách budeme informovat emailem.