Vyhledat dovolenou

Pivní koupel léčí: Skočte si na jedno relaxační

Pivní koupele
Klára Ludvíková
Klára Ludvíková
autor05.11.2021
Pivní koupel je zážitek, který nadchne jak zapřísáhlé pivaře, tak milovníky wellness. Vybrali jsme pobyty, kde vás čeká relax v nejlepších pivních lázních.

Pivní koupel jako TOP zážitek

Poznejte účinky chmele na vlastní kůži

Chmel do piva

Chmel je známý svými blahodárnými účinky na pokožku a vlasy. Díky flavonoidům v něm obsaženým působí jako silný antioxidant, takže pomáhá zpomalovat stárnutí pleti. Navíc reguluje tvorbu kožního mazu, posiluje růst kštice a má uklidňující účinky. Ani kvasnice nezůstávají se zdravotními benefity pozadu. Kůži i vlasům totiž poskytnou pořádnou dávku výživy a vitamínu B.

Dopřejte si zdravý odpočinek

Žena na koupeli

Pivní koupele pro vaše tělo mají hned několik výhod. Nastartují imunitu, působí příznivě na krevní oběh, pomohou tělu zbavit se nahromaděných škodlivých látek, prohřejí klouby a díky pivnímu extraktu zajásá i vaše pokožka. Koupel v pivu navíc pomůže vydechnout klid vaší mysli, zlepší spánek a zapůsobí jako účinná antistresová terapie. Kdo by takovému zdravému blahu dokázal říct ne?

Připravená pivní koupel

Jak to v pivních lázních probíhá? Nejdůležitější částí je samozřejmě koupel v pivu. Do té se přidává extrakt či samotný zlatavý mok, pro extra účinky se přihodí ještě pivovarské kvasnice a bylinné výtažky. Díky tomu je lázeň krásně voňavá a garantujeme, že se vám z vyhřáté kádě či vany nebude chtít ven. Teplota pivní koupele se pohybuje okolo 35 až 38 °C, někde vás rozmazlí i bublinkami. Lázeň trvá zhruba 20 až 30 minut a po ní následuje relaxace na lůžku, která ještě znásobí blahodárné účinky pivní koupele.

Pivo plné vitamínů

načepované pivo v půllitru

Jak už bylo řečeno, pivo má zevně blahodárné účinky. Stejně dobře ale působí i vnitřně. Samozřejmě v přiměřeném množství. :-) Obsahuje vitamíny A a B, díky mírnému množství alkoholu snižuje tlak, díky obsahu křemíku nás chrání před osteoporózou a navíc pomáhá trávení. Že k tomu všemu ještě výborně chutná, to už berte jako třešničku na dortu. Sklenice zlatého moku popíjená v průběhu pivní koupele proto rozhodně k proceduře patří. Tak na zdraví!

Co všechno budete potřebovat? Na pivní koupel si nemusíte brát nic speciálního, personál lázní pro vás obvykle připraví ručníky i prostěradla.

Je nutné si s sebou vzít plavky? V pivních lázních plavky nepotřebujete. Po celou dobu procedury vás nikdo nebude rušit, místnost budete mít jen sami pro sebe. Pokud je vám však příjemnější pivní koupel v plavkách, co nejdříve po skončení zážitku je doporučujeme vyprat.

Je pivní koupel vhodná pro všechny? Pokud jste alergičtí na bílkoviny, kvasnice či chmel, předem se poraďte se svým lékařem. To stejné platí pro těhotné ženy a osoby trpící vysokým krevním tlakem. Všichni ostatní mají pro vstup zelenou. Nebo v tomto případě by se hodilo spíše „zlatavou“.

Líbí se Vám Skrz Tipy?

Nenechte si utéct další.

Nenechte si ujít akční dovolené