Vyhledat dovolenou
Vyhledat destinaci, místa, typ dovolené, hotel ...
Termín
Počet nocí
Filtrovat, cena, doprava, strava, cestující ...
Filtrovat, město, kategorie ...

Pivní koupel léčí: Skočte si na jedno relaxační

Pivní lázeň léčí: Skočte si na jedno relaxační
Klára Ludvíková
Klára Machovičová
autor24.08.2023
Pivní koupel je zážitek, který nadchne jak zapřísáhlé pivaře, tak milovníky wellness. Vybrali jsme pobyty, kde vás čeká relax v nejlepších pivních lázních.

Pivní wellness pobyt

Jak to v pivních lázních probíhá?

Připravená pivní koupel

Nejdůležitější částí wellness v pivních lázních je samozřejmě koupel v pivu. Teplota pivní koupele se pohybuje okolo 35 až 38 °C, někde vás rozmazlí i bublinkami. Lázeň trvá zhruba 20 až 30 minut a po ní následuje relaxace na lůžku, která ještě znásobí blahodárné účinky pivní koupele.

Co obsahuje pivní lázeň?

Přidává se do ní pivní extrakt či samotný zlatavý mok, pro extra účinky se přihodí ještě pivovarské kvasnice a bylinné výtažky. Díky tomu je lázeň krásně voňavá a garantujeme, že se vám z vyhřáté kádě či vany nebude chtít ven.

Náš tip

Dopřejte si pivní lázně s ubytováním a zažijte parádní pobyt pro dva na víkend. Kromě koupele si vychutnáte i další zážitky. Vedle piva máte rádi také víno? Vyberte si Pivní lázně Znojmo. Chcete relax prostřídat s túrou? Jeďte do Rožnovských pivních lázní a střihněte si pochod na Radhošť.

Jak fungují pivní lázně?

Chmel do piva

Chmel je známý svými blahodárnými účinky na pokožku a vlasy. Díky flavonoidům v něm obsaženým působí jako silný antioxidant, takže pomáhá zpomalovat stárnutí pleti. Navíc reguluje tvorbu kožního mazu, posiluje růst kštice a má uklidňující účinky. Ani kvasnice nezůstávají se zdravotními benefity pozadu. Kůži i vlasům totiž poskytnou pořádnou dávku výživy a vitamínu B.

Na co je dobrá pivní lázeň?

Žena na koupeli

Pivní koupele pro vaše tělo mají hned několik výhod. Nastartují imunitu, působí příznivě na krevní oběh, pomohou tělu zbavit se nahromaděných škodlivých látek, prohřejí klouby a díky pivnímu extraktu zajásá i vaše pokožka. Koupel v pivu navíc pomůže vydechnout klid vaší mysli, zlepší spánek a zapůsobí jako účinná antistresová terapie. Kdo by takovému zdravému blahu dokázal říct ne?

Pivo je plné vitamínů

načepované pivo v půllitru

Jak už bylo řečeno, pivo má zevně blahodárné účinky. Stejně dobře ale působí i vnitřně. Samozřejmě v přiměřeném množství. :-) Obsahuje vitamíny A a B, díky mírnému množství alkoholu snižuje tlak, díky obsahu křemíku nás chrání před osteoporózou a navíc pomáhá trávení. Že k tomu všemu ještě výborně chutná, to už berte jako třešničku na dortu. Sklenice zlatého moku popíjená v průběhu pivní lázně proto rozhodně k proceduře patří. Tak na zdraví!

Časté otázky ohledně pivní koupele

Co si mám vzít s sebou?

Na pivní koupel si nemusíte brát nic speciálního, personál lázní pro vás obvykle připraví ručníky i prostěradla.

Je nutné si vzít do pivní lázně plavky?

Do pivních lázní plavky nepotřebujete. Při pivní koupeli pro dva vás po celou dobu procedury nikdo nebude rušit, místnost budete mít jen pro sebe. Pokud je vám však příjemnější pivní koupel v plavkách, co nejdříve po skončení zážitku je doporučujeme vyprat.

Pro koho je pivní koupel vhodná?

Pokud jste alergičtí na bílkoviny, kvasnice či chmel, předem se poraďte se svým lékařem. To stejné platí pro těhotné ženy a osoby trpící vysokým krevním tlakem. Všichni ostatní mají pro vstup zelenou. Nebo v tomto případě by se hodilo spíše „zlatavou“.