Vyhledat dovolenou

Pololetní prázdniny 2023: Kdy jsou a kam vyrazit?

Pololetní prázdniny 2023: Kdy jsou a kam vyrazit?
Pavla Hejduková
Pavla Hejduková
autor30.12.2022
Jde sice jen o jeden den volna, i tak se pololetních prázdnin většina školáků nemůže dočkat. Už víte, kam se o pololetních prázdninách vydáte? Máme pár tipů.

Pololetní prázdniny 2023 – termín

Kdy je pololetní vysvědčení 2023? Žáci vysvědčení obdrží v úterý 31. ledna. A kdy jsou pololetní prázdniny 2023? Děti se volného dne dočkají v pátek 3. února. Termín volna je všude stejný, a tak si v Praze, Brně i Ostravě půlroční prázdniny užijete všichni naráz. Už víte, co podniknete? Udělejte si společně s dětmi prodloužený víkend a vydejte se za zábavou.

Přichystejte pro děti výlet

deti

Samé jedničky? Nebo to někde ujelo? Tak či onak, půlroční snaha i dlouhé hodiny strávené nad domácími úkoly se musí odměnit. Naplánujte výlet s dětmi někam, kde se vaši školáci pořádně vyřádí. Dali jsme dohromady hotely vhodné pro rodiny s dětmi a všechny mají volno v termínu pololetních prázdnin, tedy od 3. do 5. února 2023.

Vyrazte za sněhem na hory

snehulak

Sbalte lyže a pololetní prázdniny prožijte na svahu. I když lyžování zrovna neholdujete, tenhle nápad nezatracujte. Vzpomínka na to, jak jste spolu na horách stavěli toho největšího sněhuláka, vašemu malému raubíři zůstane už navždycky. Návrat do dětství si ale užijete i vy. Stačí se na chvíli přestat chovat dospěle a trochu se odvázat. Tak schválně: kdy jste se naposledy svezli na saních?

Tip: Jestli patříte mezi ty šťastlivce z okresu Děčín, Karlovy Vary nebo třeba Praha 6, Praha 7, Praha 8, Praha 9 či Praha 10, kteří hned po jednodenních pololetních prázdninách mají jarní prázdniny, dovolenou na horách si můžete hezky prodloužit.

Dopřejte si relax ve spa

snidane

Po celém dni dovádění v zimě a ve sněhu je na místě si odpočinout. Vyberte si wellness po rodiny s dětmi, kde si prohřejete kosti a dítka se definitivně unaví v bazénu. Navíc si můžete užít oblíbené hotelové snídaně, které vás hned po ránu naladí na tu správnou dovolenkovou notu. No nezní tohle jako ideálně strávené pololetní prázdniny?

Zažijte něco velkého

Rodina s dětmi na laser game

Kam o pololetních prázdninách, když si vícedenní pobyty schováváte na jinou příležitost? Školáka vezměte za zážitky. Co společně s ním absolvovat nervy drásající únikovou hru? Nebo zajít na laser game a vzájemně prověřit svoje reflexy? Fantazii se meze nekladou. Teď už stačí jen vybrat, jaký zážitek se zrovna vašemu dítěti (a vám) nesmazatelně zapíše do vzpomínek.

9% sleva
Minikurz horsemanshipu
Uložit
Paintball pro děti
Uložit
9% sleva
Kurz herectví pro děti
Uložit
10% sleva
Mushing pro děti
Uložit

TIP: 

Pololetní prázdniny sice pro školáky znamenají jen jeden den volna (a pro rodiče minimum starostí s plánováním programu), brzy po nich ale následuje další oddych od učení a domácích úkolů. Kam vyrazit na jarní prázdniny? Koukněte na naše tipy pro jarní prázdniny v Praze, Brně a Liberci.

Líbí se Vám Skrz Tipy?

Nenechte si utéct další.

Nenechte si ujít akční dovolené