Výlety na Madeiře, které by vám neměly ujít

Pavla Hejduková Pavla Hejduková
Výlety na Madeiře, které by vám neměly ujít

Co vidět na Madeiře? Přírodu, hory i nejrůznější zajímavosti. Ostrov je výletníkům doslova zaslíbený. Poznejte to nejlepší z Madeiry.

Hledáme pro vás ty nejvýhodnější nabídky od našich partnerů.

Madeira – zajímavosti

  • Málokdo ví, že Madeira oficiálně není jen jeden ostrov, ale souostroví. Vedle hlavního ostrova se můžete podívat také na Porto Santo s nádhernými písečnými plážemi. Ostrovy Ilhas Desertas a Ilhas Selvagens jsou neobydlené.
  • Je tu stálé klima po celý rok. Vyrazit sem můžete i v zimě, kdy vás přivítají sluneční paprsky. V létě se zase nemusíte obávat velkého horka. Ostatně – Madeiře se „ostrov věčného jara“ nepřezdívá nadarmo.
  • Přistávání na Madeiře bude něco pro fanoušky adrenalinu. Madeirské letiště je totiž považované za třetí nejnebezpečnější v Evropě a smí na něm přistát pouze piloti se speciální licencí. Není ale důvod mít obavy. Přistávací dráha už není tak krátká jako dříve a pokud by řídící letového provozu zaznamenali příliš silný vítr, letadlo nad Madeirou nechají chvíli kroužit, než mu povolí přistát.
  • I když rozloha ostrova činí jen 801 km², využít můžete služby hned 4 autobusových dopravců. Společnosti mají rozdělené oblasti, kde operují, v jízdních řádech se proto snadno vyznají i turisté. Mrkněte třeba na tohoto průvodce společnosti Horários do Funchal
 • Pěší turistika na Madeiře, MADEIRA
 • Atlantský festival na Madeiře, MADEIRA
 • Portugalsko - Madeira letecky na 8-15 dnů, snídaně v ceně
  -47 %

Naplánovat pobyt na Madeiře ►

1. Obec Santana

 • Santana: co vidět na Madeiře

  Fotogenický skanzen plný života

  Náš první tip na výlet na Madeiře? Domečky ve tvaru písmena A se slaměnou střechou a barevnými okenicemi. Tzv. casas de colmo najdete v obci Santana na severovýchodě ostrova. U všech se můžete vyfotit, v některých si koupíte suvenýry. Kromě toho doporučuji se v Santaně příliš nezdržovat a za větší autentičností zamířit do blízké vesnice São Jorge. Právě tudy vede PR18, jedna z nejhezčích levád.

  Jak se sem dostat

  Santana leží zhruba 40 km od hlavního města Funchal a je skvěle dostupná autem i autobusem. Zajíždí sem linky 56, 103 a 138 společnosti Horários do Funchal. Autobus 103 projíždí také okolo letiště, do Santany se tedy snadno dopravíte hned po příletu.

2. Hora Pico Ruivo

 • Pico Ruivo: co vidět na Madeiře

  Zažít výhledové nebe

  Kam na Madeiře, když zatoužíte vidět všechnu tu krásu shora? Na nejvyšší horu Pico Ruivo. Její vrchol s vyhlídkovou plošinou je volně přístupný. Určitě stojí za to si přivstat a dorazit sem ještě před východem slunce. Tu nádhernou podívanou totiž z hlavy jen tak nedostanete. Postupem dne obvykle narůstá oblačnost, mraky ale horským vrcholkům dodávají na dramatičnosti.

  Jak se sem dostat

  Nejvyšší hora Madeiry spadá do okresu Santana. Dostanete se sem ze 3 směrů: nejjednodušší je cesta z parkoviště na Achada do Teixeira. Jakmile tam dojedete, bude před vámi trasa dlouhá necelé 3 km. Nejoblíbenější variantou je hřebenovka z hory Pico do Arieiro, kterou doporučuji i já. Na několika místech je cesta obtížnější, ale nic, co by nezvládl průměrný turista. Túra z průsmyku Encumeada už je fyzicky skutečně náročná.

3. Les Fanal

 • Fanal: co vidět na Madeiře

  Les jako z Pána prstenů

  Když vás v průběhu dovolené na Madeiře zastihne deštivý den, je to ta nejlepší chvíle pro návštěvu místa zvaného Fanal. Tomu totiž horší počasí obzvlášť sluší. Nutno podotknout, že ve Fanalu bývá pošmourno po většinu roku, takže sem klidně vyrazte, i když nad vaším hotelem svítí sluníčko. Mystický les se stromy zkroucenými do roztodivných tvarů, které obklopuje hustá mlha – jakmile sem vkročíte, začnete si připadat jako byste se ocitli v pohádce. Fanal je pro mě tím nejlepším z Madeiry, jeho atmosféra je totiž skutečně magická.

  Jak se sem dostat

  Do Fanalu bohužel nezajíždí žádná autobusová linka. Musíte se tedy dopravit autem po silnici ER209. Z Funchalu to budete mít zhruba hodinu jízdy, ideální je výlet spojit se zastávkou ve městech Sao Vicente a Porto Moniz. Doporučuji místo pořádně projít a vyšplhat až na vrchol blízkého kopce. Výhledy jsou odtud impozantní.

4. Lanovka Achadas da Cruz

 • Achadas da Cruz: co vidět na Madeiře

  Strmá jízda na unikátní místo

  Na Madeiře se můžete svézt několika lanovkami, tou nejznámější je kabinová dráha na Monte (Teleférico do Funchal). My ale máme tip na lanovkový poklad, který před masovým turismem zatím zůstává skrytý: Teleférico Achadas da Cruz. Stačí nastoupit do kabinky, překonat převýšení 434 metrů a ze zeleného světa se přenést do úplně jiné krajiny. Mimochodem jde údajně o nejstrmější kabinovou lanovku v Evropě. Troufnete si?

  Jak se sem dostat

  Teleférico Achadas da Cruz najdete na severu ostrova zhruba 10 km od města Porto Moniz. Stačí dojet do obce Achadas da Cruz a odtud už následovat ukazatel s nápisem „Teleférico“. Přímo u lanovky je k dispozici malé parkoviště. Využít lze také hromadnou dopravu, konkrétně dopravce Rodoeste a linku číslo 80.

5. Botanická zahrada Madeira

 • Botanická zahrada: co vidět na Madeiře

  Kvetoucí ráj plný barev

  Ostrov je sám o sobě takovou rozlehlou botanickou zahradou. Přesto by byla škoda nezavítat do Jardim Tropical Monte Palace v hlavním městě. Pro veřejnost je otevřená už od roku 1960 a její sbírka čítá na 2 500 druhů rostlin. Kolekce stromů z celého světa, místní rostliny i sukulenty, k tomu jezírka a palác Monte – tohle je ráj nejen pro všechny botaniky. I když vám květiny nic neříkají, Jardim Tropical Monte Palace byste si neměli nechat ujít už kvůli výhledu na Funchal.

  Jak se sem dostat

  K madeirské botanické zahradě se dostanete 4 způsoby. Vydat se můžete po svých – z centra Funchalu to jsou jen 4 km, zato ale pořádně náročného stoupání. Pohodlnější volbou je lanovka, vlastní vůz nebo autobusové linky 20, 21, 22 či 48.

6. CR7 muzeum

 • CR7 muzeum: co vidět na Madeiře

  Zlaté trofeje na vlastní oči

  Nejslavnější rodák Madeiry? Fotbalista Cristiano Ronaldo. Připomene vám ho už přistání na letišti oficiálně pojmenovaném jako Cristiano Ronaldo International Airport. Žádný fanoušek této hvězdy či fotbalu obecně by si neměl nechat ujít návštěvu CR7 muzea v hlavním městě. Na ploše 400 m² si prohlédnete více než 100 individuálních a týmových trofejí, dresy i kopačky. Využít můžete moderní technologii a nechat se vyfotit vedle skoro reálného Ronalda.

  Jak se sem dostanete

  Muzeum stojí na pobřežní promenádě v centru hlavního města Madeiry. Přímo vedle něj se nachází Pestana CR7 hotel, z přístavu to sem budete mít necelých 10 minut chůze.

Vidět to nejlepší z Madeiry na vlastní oči ►

 • Dostávejte informace o Skrz Tipech jako první!

  Každý týden připravujeme několik tematických výběrů, které ale platí pouze omezený čas. Zadejte nám na sebe kontakt a my vám dámě vědět o nových výběrech jako prvním.

  Hlídání bylo spuštěno! Začali jsme hlídat nové nabídky.
Načítám...

Líbí se Vám tento Skrz Tip?

Udělejte nám radost a sdílejte ho dále

Další Skrz Tipy plné inspirace

 • Cestování v těhotenství
  Kdy a kam cestovat v těhotenství? Zn.: bez rizika
  Nové
  Zobrazit více
 • Oblíbené hotely s bazénem v Česku 2022
  Tyhle pobyty vás osvěží! Oblíbené hotely s bazénem v Česku
  Zobrazit více
 • TOP 5 hotelů v Egyptě
  5 nejlepších hotelů v Egyptě: tady to bude snová dovolená
  Zobrazit více
 • Nejkrásnější pláže Chorvatska
  Nejkrásnější pláže Chorvatska: Těchto 6 musíte vidět
  Zobrazit více
Hotovo. Od teď tě o nabídkách budeme informovat emailem.