Vyhledat dovolenou

Praha: Kam o jarních prázdninách 2023?

Jarní prázdniny Praha 2023
Pavla Hejduková
Pavla Hejduková
autor12.12.2022
Jarní prázdniny Praha 2023 vycházejí na únor až březen. Už víte, co s dětmi podniknete? Omrkněte naše tipy, kam na jarní prázdniny rozhodně stojí za to vyrazit.

Jarní prázdniny Praha 2023 – termín

Jarní prázdniny Praha

Kdy jsou jarní prázdniny? V týdnu od 6. 2. do 12. 2. 2023 si volna, zasněžených kopců a nezapomenutelných výletů bude užívat Praha 6, Praha 7, Praha 8, Praha 9 a Praha 10. O týden později, tzn. od 13. 2. do 19. 2. 2023, si od školy odpočinou okresy Praha-východ a Praha-západ. Měsíc na to budou mít volno městské části Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4 a Praha 5, tedy od 13. 3. do 19. 3. 2023.

Co dělat o jarních prázdninách? Ať už chcete vypadnout z Prahy, nebo toužíte raději objevovat tajná zákoutí hlavního města, máme pro vás několik tipů na aktivity a výlety.

Jarní prázdniny s dětmi na svahu

Jarní prázdniny Praha

Kam na jarní prázdniny, když chcete udělat něco pro svou fyzičku? Týdenní volno je jako dělané pro zimní rodinnou dovolenou. Vyrazit na týden z velkoměsta na horský vzduch bude pro vás i vaše školáky příjemná změna. Nemusíte jezdit daleko, podívejte se, kde najdete perfektní podmínky pro lyžování u Prahy. Pokud sjezdovkám zrovna nefandíte, i obyčejná procházka v kopcích dokonale pročistí hlavu. Vám od práce a dětem od domácích úkolů. 

Rodinná odpoledne v Praze

Rodina úniková hra Praha

Jarní prázdniny v Praze, to si přímo říká o zážitky, o kterých děti budou nadšeně vyprávět ještě dlouho. Pokud totiž v Česku existuje město, kde se školáci během svého volna zabaví každý den úplně jinak, je to Praha. Pondělí zahájí radostnými výskoky z nadcházejícího volného týdne v jump aréně, středa může patřit strašidelnému Vyšehradu a zbytek týdne pak laser game, čokoládovně nebo hře TEPfactor. Jak to naplánujete je na vás. Jedno je jisté: školní jarní prázdniny 2023 budou nezapomenutelné.

Výlety nedaleko metropole

Pohled na zasněžené město

Že už naše hlavní město máte prochozené křížem krážem? I krátký výlet na 2 noci za hranice Prahy je příjemným zpestřením jarních prázdnin. Zajeďte si s dětmi na pravé lázeňské oplatky do Poděbrad, ukažte jim Kostnici v Kutné Hoře nebo je vezměte na běžky či procházku po Středočeském kraji.

Pokud doma máte malé hokejisty a krasobruslařky, vyzkoušejte ledovou magistrálu na Lipně. Cesta tam bude z Prahy o něco časově náročnější, ale vyplatí se. Téměř 11 kilometrů dlouhá dráha je totiž tou nejdelší na světě. Na Lipně je toho navíc k vidění mnohem víc, omrkněte našich 12 tipů na výlety.

Líbí se Vám Skrz Tipy?

Nenechte si utéct další.

Nenechte si ujít akční dovolené