Vyhledat dovolenou
Vyhledat destinaci, místa, typ dovolené, hotel ...
Termín
Počet nocí
Filtrovat, cena, doprava, strava, cestující ...
Filtrovat, město, kategorie ...

Jarní prázdniny Liberec 2024: Kde si je užít?

Jarní prázdniny Liberec 2024
Pavla Hejduková
Pavla Hejduková
autor14.11.2023
Jarní prázdniny Liberec –⁠ děti se na ně těší dlouho předem, plánování programu je ale na rodičích. Abychom vám to ulehčili, máme nápady na výlety.

Jarní prázdniny Liberec 2024 –⁠ termín

Kdy jsou jarní prázdniny v Libereckém kraji? Okresy Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec i Semily si jarních prázdnin budou užívat v týdnu od 26. 2. do 3. 3. 2024. Využijte toho a alespoň na pár dní někam vyrazte společně jako rodina.

Jarní prázdniny blízko domova

dzkj

Máte povinnosti a na celý volný týden to proto letos nevypadá? Můžete si spolu užít alespoň fajn prodloužený víkend. V Liberecku a blízkém okolí se to horskými středisky přímo hemží, a tak nic nebrání vyrazit za sněhem třeba jen na pár dní

Nebo se vydejte poznávat krásy zimní přírody. Už jste navštívili rozhlednu Císařský kámen? Víte, kde pozorovat 2 000 hvězd? Podívejte se na i další tipy na výlety po Jizerských horách. Jen nezapomeňte na teplé oblečení i kvalitní zimní obuv, přeci jen se budete pohybovat v oblastech s vyšší nadmořskou výškou.

Celý týden na horách

Rodina na horách

Jarní prázdniny jsou ideální příležitost sbalit rodinu a vyrazit na lyže. Děti si užijí kopec legrace, nadýchají se horského vzduchu a ve škole nezameškají ani písmenko. Kam letos vyrazíte? My na týden doporučujeme vyjet klidně trochu dál, třeba do Alp s vyhlášenými středisky.

Nejste zrovna vášniví lyžaři a pár hodin na sjezdovce vám bude bohatě stačit? I tak vás hory nezklamou. Naplánujte si procházky, kochání se výhledy nebo sáňkování. Dovádění ve sněhu dětem i rodičům na tváři zanechá úsměv od ucha k uchu.

Výlety za atmosférou

zasněžený český krumlov v zimě

Víc než horské svahy vás lákají malebné uličky, historické domy a vyhlídky na sněhem pocukrované střechy? Pak vás okouzlí známá česká města. Nebudete se tlačit s davy turistů a užijete si například Český Krumlov, Prahu nebo Karlovy Vary v tajemné zimní atmosféře. Mimochodem, víte, že všechna tato města figurují na seznamu památek UNESCO?

Vyrazte za poznáním Prahy

Labutě v zimní Praze

Naše hlavní město je z Liberecka co by kamenem dohodil. To z něj dělá ideální cíl výletu na dva až tři dny. Třeba hned o jarňákách 2024. Kromě procházek historickým centrem si vychutnejte návštěvu nějaké příjemné kavárny. Děti pak ohromně potěší dovádění v Muzeu fantastických iluzí nebo bloudění v zrcadlovém labyrintu.