Kam na exotickou dovolenou? 8 tropických rájů

Pavla Hejduková Pavla Hejduková
Kam na exotickou dovolenou? 8 tropických rájů

Kam za exotikou? Objevte Zanzibar, Maledivy a další snová místa. Protože abyste zmizeli před nepočasím, nepotřebujete kouzla. Stačí znát cílovou destinaci.

Hledáme pro vás ty nejvýhodnější nabídky od našich partnerů.

Zanzibar

 • Exotický Zanzibar: pláž a palmy

  Bezstarostné dny na (Zanzi)baru

  Kam za exotikou? U Afriky najdete ostrov, která jako ráj pouze nevypadá – on jím je. Zanzibar obklopuje čistě bílý písečný břeh, u kterého rybáři nechávají kotvit své lodě. V poklidu. Jako kdyby tam o slovu spěch nikdo nikdy neslyšel. A přesně v takovém duchu se ponese i vaše dovolená. Zanzibar navíc nejsou jen pláže, ale také zajímavé hlavní město nebo tzv. spice tour za poznáním kořením. 

  Kdy na Zanzibar?

  Nejlepším obdobím pro dovolenou na Zanzibaru je leden až březen a červen až říjen. Teplota je stabilní po celý rok, v těchto měsících ale máte největší jistotu, že se vyhnete přeháňkám. Deště jsou nejsilnější v dubnu a květnu, kdy často prší skutečně vydatně a ani záplavy nejsou výjimkou. Není proto žádným překvapením, že mnohé hotely v tuto dobu zůstávají zavřené.

 • Tanzanie - Zanzibar letecky na 9 dnů, all inclusive
 • Tanzanie - Zanzibar letecky na 9-16 dnů, snídaně v ceně
 • Tanzanie - Zanzibar letecky na 16 dnů, polopenze

Za exotikou na Zanzibar ►

Maledivy

 • Exotické Maledivy: chatky nad mořem

  Vidět velké (Male)divy

  Už příjezd na některý z maledivských ostrůvků stojí za to. Vy na lodi a kolem vás poskakující delfíni. Nebo vy v hydroplánu a pod vámi rozeseté jednotlivé atoly. V resortu vás uvítají zvuky bubnů i osvěžující drink tropických barev. A to je pořád jenom začátek. Následovat totiž bude údiv nad dokonale bílým pískem a šnorchlování ve vodě tak průzračné, že si připadáte jako v bazénu. I proto jsou Maledivy oblíbenou exotikou pro dovolenou s dětmi.

  Kdy na Maledivy?

  Kdykoliv v průběhu roku. Počasí je stabilní, velké teplotní rozdíly nejsou ani mezi dnem a nocí. V průběhu roku se sice vystřídají dvě období dešťů, obvykle ale prší jen velice krátce, případně v noci. Za nejdeštivější měsíce platí květen a červen, na druhou stranu v tomto období panují ideální podmínky pro surfaře a windsurfaře.

 • Maledivy letecky na 7-16 dnů, polopenze
  -35 %
 • Maledivy - Severní Ari atol letecky na 7-10 dnů, plná penze
 • Maledivy - Atol Severní Male letecky na 7-10 dnů, snídaně v ceně

Za exotikou na Maledivy ►

Mauricius

 • Luxusní hotel na exotickém Mauriciu

  Prvně Mauricius, pak ráj

  Říká se, že Bůh jako první stvořil Mauricius a až poté jeho kopii – Ráj. Kdo ostrov v Indickém oceánu někdy navštívil, ten tvrdí, že tahle povídačka se jednoznačně musí zakládat na pravdě. Dokonalé pláže omývané tyrkysovým mořem, luxusní hotely, významná botanická zahrada nebo třeba poctivý mauricijský rum. A to je jen několik důvodů, proč navštívit Mauricius.

  Kdy jet na Mauricius?

  Dříve platilo, že ideálně od září do prosince. Podle místních se ale počasí v posledních letech mění a i v hlavní turistické sezóně vás mohou překvapit mraky a naopak ve vedlejší sezóně můžete mít celou dovolenou ideální počasí. U Mauriciu se proto tolik neorientujte podle ročního období, ale vyrazte sem, jak vám to bude vycházet. Třeba až budete hledat, kam k moři v zimě.

 • Mauricius letecky na 9 dnů, polopenze
 • Mauricius - pobytový zájezd
 • Mauricius - Belle Mare letecky na 9 dnů, all inclusive

Za exotikou na Mauricius ►

Dominikánská republika

 • Letecký pohled na pobřeží Dominikánské republiky

  Pozemský ráj jménem Dominikána

  Po Kubě druhý největší stát v Karibiku – představujeme vám Dominikánskou republiku. Už jste někdy slyšeli názvy letovisek jako Punta Cana, Bayahibe, Puerto Plata nebo Samaná? Všechny patří k nejvyhlášenějším plážovým rájům světa. Odpočinek pod palmami tady stojí za to. K tomu desítky restaurací, litry dominikánského rumu a nezměrné množství pohody. Dominikáně se někdy také přezdívá „Perla Karibiku“. A tou skutečně je.

  Kdy jet do Dominikánské republiky?

  Hlavní sezóna je od prosince do dubna, protože v tomto období z nebe nespadne skoro ani kapka. Pokud chcete ušetřit a mít vysokou šanci na krásné počasí, doporučujeme dovolenou naplánovat na listopad. Naopak v srpnu a září přichází sezóna hurikánů, víc prší i v květnu až červenci. Přeháňky sice mohou být intenzivní, ale obvykle netrvají dlouho.

 • Dominikánská republika - Punta Cana letecky na 9-16 dnů, all inclusive
 • Dominikánská republika - Punta Cana letecky na 9-16 dnů, all inclusive
 • Dominikánská republika - Punta Cana letecky na 9-16 dnů, all inclusive

Za exotikou do Dominikánské republiky ►

Bali

 • Bali na Skrz.cz

  ZaBALIt si neopakovatelnou atmosféru

  Příroda na Bali vás na dlouho uhrane. A až poznáte kulturu a mírumilovnost místních, zatoužíte po tom, aby se zastavil čas. Z loďky sledovat delfíny, meditovat, surfovat a v měsíčním svitu poslouchat šum moře, taková může být dovolená na Bali. Nebo zkusíte cestovat mezi ostrovy Indonésie? Nejznámější jsou Borneo, Sumatra a Jáva, celkem ale Indonésii tvoří 17 508 ostrůvků.

  Kdy na Bali?

  Vyrazit sem můžete celoročně. Nejlepším obdobím pro návštěvu je ale druhá polovina března až konec května, kdy je ostrov nádherně zelený, turistů méně a ceny ubytování nižší. Monzunové období trvá od listopadu do března. Hrozí při něm přívalové deště, které však málokdy trvají déle než hodinu. Mraky se navíc drží zejména nad vnitrozemím, u pobřeží můžete čekat sluníčko.

 • Indonésie - Bali letecky na 9-17 dnů, snídaně v ceně
 • Indonésie - Bali letecky na 9-17 dnů, snídaně v ceně
 • Indonésie - Bali letecky na 9-17 dnů, snídaně v ceně

Za exotikou na Bali ►

Thajsko

 • Thajsko na Skrz.cz

  Ostrovy THAJuplných krás

  Kam za exotikou v zimě? Do Thajska! Pro pláže plné exotických palem, pod kterými budete v hamace ležet a vychutnávat si mléko z čerstvě vydlabaného kokosu. Pro podmořský svět, jedinečnou projížďku na slonech, vyhlášenou místní kuchyni, uvolňující thajské masáže, pozitivní přístup Thajců a opravdu živé večery plné tance. 

  Kdy jet do Thajska?

  Ideální období pro dovolenou je mezi listopadem až březnem. Až se budete ptát „kam na Vánoce k moři“, právě Thajsko patří mezi nejoblíbenější destinace. Můžete sem ale vyrazit celoročně, jen je třeba počítat s vyšší vlhkostí i teplotami vzduchu. Od června do září panuje období dešťů, prší ale většinou jen v noci. Výhodou jsou nižší ceny zájezdů.

 • Velká cesta jižním Thajskem
 • Thajsko - Krabi letecky na 9-16 dnů, polopenze
 • Thajsko - Krabi letecky na 9-16 dnů, polopenze

Za exotikou do Thajska ►

Dubaj

 • SAE na Skrz.cz

  Perla Emirátů, o které kolují báje

  Dubaj patří mezi luxusní destinace nejen díky své poloze, ale také jedinečnosti místních zvyků. K nákupnímu centru se dopravte lodí. Zajděte se podívat, jak vypadají umělé ostrovy datlových palem ve skutečnosti. Nechte se okouzlit osvětlením poté, co se setmí, a zažijte opravdový luxus. Na ten si ostatně v SAE potrpí více než dost. Bankomaty vydávající zlato jen tak někde neuvidíte.

  Kdy jet do Dubaje?

  Ideálně na jaře nebo na podzim. Doporučujeme vám vyhnout se horkému létu, kdy teploty atakují hranici až 50 °C. Jestli jedete do exotiky za koupáním a máte rádi vodu teplou jako kafíčko, svou dovolenou ve Spojených arabských emirátech neplánujte na prosinec, leden ani únor. Teplota moře se v tomto období pohybuje okolo 23 °C.

 • Spojené arabské emiráty - Dubaj letecky na 7-15 dnů, snídaně v ceně
  -26 %
 • Spojené arabské emiráty - Dubaj letecky na 7-15 dnů, all inclusive
  -27 %
 • Spojené arabské emiráty - Dubaj letecky na 6 dnů, snídaně v ceně

Za exotikou do Dubaje ►

Kapverdy

 • Kapverdy na Skrz.cz

  Víc než jen plážová destinace

  10 hlavních ostrovů a ještě 5 menších ostrůvků sopečného původu – to jsou Kapverdské ostrovy ležící u pobřeží západní Afriky. Vypravte se na ostrov Sal nebo Boa Vista za poznáním života Kapverďanů i bělostnými plážemi. A pokud dáváte přednost menšímu ruchu a nedotčené přírodě, pak je tu ostrov Fogo. Místo se stále činnou sopkou a atraktivními lávovými poli vás nenechá chladnými.

  Kdy na Kapverdy? 

  Za koupáním kdykoliv od dubna až do prosince. Po celé období prší jen minimálně, teplé oblečení využijete pouze při túrách do hornatého vnitrozemí. A kdy nejezdit na Kapverdy? Nižší teploty moře i vzduchu čekejte od ledna do března. Pořád je tu příjemně, pocitovou teplotu ale může snižovat vítr. Pro poznávání a výlety jsou optimální podmínky po celý rok.

 • Kapverdy letecky na 8-15 dnů, polopenze
  -43 %
 • Kapverdy letecky na 8 dnů, all inclusive
  -44 %
 • Kapverdy letecky na 8-15 dnů, all inclusive
  -43 %

Za exotikou na Kapverdy ►

 • Dostávejte informace o Skrz Tipech jako první!

  Každý týden připravujeme několik tematických výběrů, které ale platí pouze omezený čas. Zadejte nám na sebe kontakt a my vám dámě vědět o nových výběrech jako prvním.

  Hlídání bylo spuštěno! Začali jsme hlídat nové nabídky.
Načítám...

Líbí se Vám tento Skrz Tip?

Udělejte nám radost a sdílejte ho dále

Další Skrz Tipy plné inspirace

 • Kam v Polsku?
  Kam v Polsku? Místa, která musíte vidět
  Nové
  Zobrazit více
 • Last minute: Wellness pobyty v srpnu 2022
  Srpnové wellness pobyty, které ještě stíháte
  Zobrazit více
 • Kam v zimě k moři?
  Kde si v zimě užít sluníčko i moře?
  Zobrazit více
 • Kam k moři v září a říjnu? Máme favority
  Kam na dovolenou v září a říjnu? Máme favority
  Zobrazit více
Hotovo. Od teď tě o nabídkách budeme informovat emailem.