Vyhledat dovolenou

12 nejkrásnějších rozhleden v Čechách

Nejkrásnější rozhledny v Čechách
Někdy se člověku zachce podívat se na svět shora. Pro tyhle momenty jsou tu rozhledny. Různě vysoké, staré, nové, kamenné, dřevěné i kovové. V Čechách jich najdete spoustu. My jsme pro vás vybrali ty, jejichž schody vás vezmou do výhledového nebe.

Rozhledna Boubín

Boubínská rozhledna na Šumavě

Takhle parádní výhled můžete na vlastní oči spatřit, vydáte-li se na Rozhlednu Boubín brzy ráno. Tuhle šumavskou krásku se ale vyplatí zdolat v jakoukoliv denní dobu. Už pro tu krásnou vycházku boubínským pralesem, kde potkáte stromy staré i čtyři století. Po zdolání 109 schodů dřevěné konstrukce rozhledny se vám ukáže panorama Šumavy a pokud budete mít štěstí na počasí, můžete obdivovat i vrcholky Alp.

Zimní pohádka na Šumavě: sauna i polopenze
Uložit
Krásy Šumavy: pobyt na Modravě s polopenzí
Uložit

Rozhledna Kleť

Rozhledna Kleť

Rozhledna Kleť je ideálním cílem výletu, pokud trávíte pár dní v okolí Českého Krumlova. Stejnojmennou horu o výšce 1 083 m n. m. můžete zdolat po svých (po zelené z Holubova) nebo využít sedačkovou lanovku z Krasetína, která dřinu ráda převezme. Samotná rozhledna je, kromě úžasného výhledu na Šumavu, Novohradské hory a za dobrého počasí i Alpy, zajímavá také tím, že je nejstarší kamennou rozhlednou u nás. A až vám z výletu vyhládne, potěší vás turistická chata přímo u ní.

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno

Také vás při každé procházce lesem nepřestává udivovat velkolepost stromů, jejich výška a ticho jejich větví? Vydejte se na procházku mezi jejich koruny na Stezku korunami stromů Lipno. Výstup je bezbariérový a bezpečný, takže si jej užijí i rodiny s dětmi. Výhled na Alpy, Lipno a Šumavu si budete chtít zapamatovat navždycky. Děti i hraví dospělí budou nadšení z lanových prvků po cestě a hlavně z 52 metrů dlouhého tobogánu, který bude akční tečkou za skvělým zážitkem. Pokud Lipno máte daleko, nezoufejte. Podívejte se na další stezky v oblacích.  

Langova rozhledna Onen svět

Langova rozhleda

Langova rozhledna u chaty Onen svět je vysoká 15 metrů a svou polohou na rozhraní Středních a Jižních Čech vám servíruje to nejlepší z obou krajů. Na panoramatické vyhlídkové plošině vás čeká nádherný výhled na Orlickou přehradu vzdálenou méně než 10 km. Uvidíte také zámek Orlík, Povltaví, Šumavu či Novohradské hory. Romantici si přímo na rozhledně mohou užít i soukromou večeři. Pokud se chcete posilnit na další cestu, dejte si něco dobrého v restauraci Onen svět, jen pozor, je tak vyhlášená, že je potřeba mít rezervaci.

Schillerova rozhledna

Schillerova rozhledna Kryry

Nápaditá cihlová Schillerova rozhledna kousek od obce Kryry je zajímavá sama o sobě. Tyčí se na kopci, kde dříve stával hrad Kozihrady. Z jeho rozvalin je také sama rozhledna zčásti vystavěna. Kromě zajímavé historie a architektury nabízí ještě o fous zajímavější výhled. Obdivovat z ní můžete Krušné hory, České středohoří, Milešovku, Džbán, Klínovec nebo zříceninu hradu Petrohrad. Z Karlových Varů to sem budete mít zhruba 50 km.

Rozhledna Hamelika

Hamelika rozhledna

U rozhledny Hamelika postavené roku 1876 vás na první pohled zaujme její architektura. Ta má napodobovat hradní zříceninu. Výšlap na ni je jedním z nejhezčích výletů u Mariánských lázní. Ostatně právě na ty se vám naskytne krásný pohled z vrcholu rozhledny. Toto lázeňské město vypadá shora prostě velkolepě. K rozhledně se dostanete přímo z centra Mariánek po červené a pokud vás zláká k večeru, můžete na ní dokonce slyšet i Zpívající fontánu.

Rozhledna Diana

Rozhledna Diana Karlovy Vary

Rozhledna Diana je skvělý tip na výlet z Karlových Varů, který nadchn e hlavně rodiny s dětmi. Přímo z centra města se totiž můžete vyvézt lanovkou. Pokud máte chuť na procházku, užijte si ji po modré nebo po dalších lázeňských stezkách, lesy v okolí k nim totiž přímo vybízí. Minizoo a hřiště ocení děti. Výhled na Karlovy Vary, které budete mít z rozhledny jako na dlani, okouzlí snad úplně všechny.

Rozhledna Bučina

Rozhledna Bučina

Asi 1,5 kilometru dlouhý výšlap z obce Kyselka na rozhlednu Bučina dává jasně vědět, že krásný výhled je potřeba si zasloužit. Z Karlových Varů do Kyselky ještě snadno dojedete autem, čeká vás cesta dlouhá zhruba 20 km. Dál už je cesta kamenitá a s vysokým převýšením, takže je výlet na rozhlednu vhodný spíše pro zdatnější turisty. Nově zrekonstruovaná kamenná rozhledna vám ale námahu vynahradí, a to třeba výhledem na malebné údolí Ohře, Krušné a Doupovské hory nebo zříceninu hradu Andělská hora. 

Rozhledna Čížovka

Rozhledna Čížovka

Rozhledna Čížovka, to je čtyřicetimetrová kráska, která nápaditou architekturu snoubí s úžasným výhledem do Českého ráje. Otevřena byla až v roce 2017, takže výhledy na Trosky, Ralsko nebo dechberoucí Bezděz si budete vychutnávat jako jedni z prvních. Pokud by vám opojení z výšky nestačilo a chtěli byste o kapku víc adrenalinu, dva balkóny s podlahou s tvrzeného skla přímo na rozhledně jsou připravené přesně pro vás. Rozhledna Čížovka je jednoduše dostupná z obce Kněžmost.

Masarykova věž samostatnosti

Masarykova věž samostatnosti

Rozhledna Masarykova věž samostatnosti v Hořicích se sice nezdá tak vysoká, ale díky hřebeni Hořického chlumu stojí ve výšce 408 m n. m. A to už rozhodně znamená pěkný výhled! Z ochozu se v tomto případě můžete kochat panoramatem Krkonoš. Zajímavá je i hvězdářská kupole, která budovu kryje. Nachází se tu také pietní místo pro oběti obou světových válek a protikomunistického odboje i muzeum jim věnované. Pokud vašim výchozím bodem bude slavné město pohádek, Jičín, na rozhlednu to budete mít 25 km.

Český ráj: Penzion Kovárna
Uložit

Rozhledna Čáp

Rozhledna Čáp

Rozhlednu Čáp s tímto krásným výhledem najdete na nejvyšším bodě Adršpašsko-teplických skal, stejnojmenném vrchu Čáp. Díky jeho 786 m a svým 44 schodům vám rozhledna ukáže okolní skalní města z nové perspektivy. Kochat se můžete také panoramaty Broumovských stěn, Krkonoš nebo Teplic nad Metují. K tomuhle rozhlednovému klenotu starému teprve pár let se dostanete po zelené turistické značce a výlet rozhodně bude stát za to.

Rozhledna Smrk

Rozhledna Smrk

Rozhledna na Smrku vás nikdy nezklame. Své kouzlo má i v zimě, a dokonce i když nám viditelnost nepřeje. Pohled na vrcholky stromů v Jizerských horách je totiž krásný zážitek sám o sobě. Za lepších podmínek uvidíte z nejvyšší hory Jizerek až 150 km daleko, takže se vám naskytnou výhledy na Krkonoše, Bezděz, Říp, Ještěd, ale i třeba k našim polským sousedům.

Už jste zdolali všechny rozhledny v Čechách z našeho seznamu? Krásné výhledy si můžete dopřát také na Moravě! Nechte se inspirovat výběrem těch nej moravských rozhleden.

Líbí se Vám Skrz Tipy?

Nenechte si utéct další.

Nenechte si ujít akční dovolené