Vyhledat dovolenou

5 méně známých běžkařských míst

Kam vyrazit na běžky?
Klára Ludvíková
Klára Ludvíková
autor23.01.2023
Když je štěstí na sněhovou nadílku, parkoviště na horách praskají ve švech. Vyzkoušejte méně známé běžkařské lokality v Česku dostupné i z Prahy.

Východní část Krušných hor

Krušné hory

Trasy se tu upravují dobře a pravidelně, a to zejména v oblasti mezi Cínovcem, Novým Městem a Dlouhou Loukou. Pokud hledáte, kam na běžky z Prahy, na Dlouhou Louku se dostanete již za 90 minut. To je na jednodenní výlet stále příjemný čas. Chcete si na trasách pojistit klidnou a nerušenou jízdu? Pak doporučujeme si o víkendu přivstat nebo zvolit všední den a vyčistit si hlavu od práce.

CHKO Labské pískovce

CHKO Labské pískovce

Kromě dobře upravených zdejších tras si na lyžích budete pochvalovat i výhledy. Pozorovat pískovcové skály tvořené velkým počtem soutěsek a kaňonů, se vám jen tak někde nepoštěstí. Když se Tiské stěny pyšní sněhovou nadílkou, mezi Sněžníkem, Tisou a Petrovicemi se upravuje přibližně 50 km lyžařských tratí. Jde však o oblasti s nižší nadmořskou výškou, takže pokud je zde sníh, výlet příliš neodkládejte. A ještě jedno upozornění. V okolí Děčínského sněžníku se trasy upravují pouze pro klasickou techniku, ne na bruslení.

Lužické hory

Lužické hory

Cvikovské okruhy, Polevsko i panoramatickou trať z Kočárovky na Falknovskou cestu a následně přes Velký Buk na Novou Huť si dozajista užijete. Nezapomeňte si podmínky na trasách před výletem ověřit. V takto níže položené oblasti to platí dvojnásob. Také v Lužických horách se většina tratí upravuje pouze pro klasickou techniku.

9% sleva
Zimní relaxační balíček
Uložit
9% sleva
Pobyt s neomezenou konzumací piva
Uložit
9% sleva
Zimní dovolená v chalupě pro 5
Uložit
Lužické hory na 3-5 dnů, snídaně v ceně
Uložit

Šumava

Šumava

Okolí Zadova, Kvildy a Modravy asi nemusíme dvakrát vyzdvihovat. Jde o místa s největší koncentrací upravovaných tratí, ale také lidí na běžkách. Pokud chcete zamířit na klidnější vyjížďku, vezměte to od Kvildy na Knížecí Pláně a Bučinu. Jde o 19 km dlouhý výlet s možností prodloužení o další pěkná místa. Za dobrého počasí odtud dohlédnete až na Alpy. Pokud to sněhové podmínky dovolí, nevynechejte ještě liduprázdnější Stožecko.

Zimní pohádka na Šumavě: sauna i polopenze
Uložit
Krásy Šumavy: pobyt na Modravě s polopenzí
Uložit
Pobyt v hotelu přímo u Lipna s polopenzí
Uložit
Wellness víkend na Šumavě
Uložit

Vysočina

Vysočina

Díky lehce zvlněnému terénu, který Vysočina má, se při dostatku sněhu stává pro běžkaře velmi atraktivní lokalitou. Na Novoměstsku najdete největší množství upravovaných stop. Některé jsou vhodné i pro běžkaře začátečníky a vyrazit sem na běžky můžete klidně i s dětmi.

Líbí se Vám Skrz Tipy?

Nenechte si utéct další.

Nenechte si ujít akční dovolené