Vyhrajte luxusní pobyt pro 2 v naší adventní soutěži »

Vyhledat dovolenou

Nejlepší lyžařská střediska v Rakousku? Tady jsou

Nejlepší lyžařská střediska v Rakousku? Tady jsou
Markéta Červenková
Markéta Červenková
autor19.10.2022
Vedle Česka leží ráj lyžařů. Poznejte 8 středisek, která nabízí nejlepší lyžování v Rakousku. Těšit se můžete na tisíce km sjezdovek i příznivé ceny skipasů.

1. Zell Am See

Zell Am See

Středisko Zell Am See se těší obrovské oblibě v létě i v zimě. Vyniká totiž nejen jedinečným výhledem na Zellské jezero, ale i rozmanitostí sjezdovek, na kterých si přijdou na své zkušení lyžaři i začátečníci. Areálu, který je spojený se sousedním Kaprunem, vévodí hned 3 vrcholy včetně ledovce Kitzsteinhorn. Nově je skiareál propojený také s nedalekým střediskem Saalbach.

Cena skipasu Zell Am See 2022/2023: 66 € / den

Vzdálenost: Praha 478 km / Brno 501 km

Délka tras: 138 km

2. Saalbach Hinterglemm

Saalbach Hinterglemm

Lyžařský areál Saalbach-Hinterglemm je jen co by kamenem dohodil od Zell Am See a patří mezi největší a nejmodernější v Evropě. Saalbach patří mezi exkluzivní letoviska, kde čekejte vyšší ceny, luxusní hotely a bujaré aprés-ski večírky. Lanovky začínají přímo v centru města a 90 % tratí je označeno modrou nebo červenou barvou, proto se hodí i pro méně zkušené lyžaře. Pokud chcete ušetřit nějakou korunu, mrkněte se po lyžařských zájezdech, kde máte skipas v ceně. Cestovní kanceláře využívají skupinových slev a vás tak dovolená na lyžích vyjde o něco levněji.

Cena skipasu Saalbach-Hinterglemm 2022/2023: 66 € / den v top sezóně, v ostatních dnech o něco levněji

Vzdálenost: Praha 466 km / Brno 489 km

Délka tras: 270 km

3. Kitzbühel

Kitzbühel

Kitzbühel patří mezi legendární rakouská střediska, a to zejména díky sjezdovce Streif, která je jednou z nejtěžších a nejnebezpečnějších na světě. Na své si tu ale přijdou i méně zkušení lyžaři a běžkaři. Výukové vleky pro děti jsou navíc přístupné zcela zdarma. Svézt se můžete také k lyžařsky zajímavému sedlu Pass Thurn a Resterhöhe, a to unikátní lanovkou 3-S, která překonává téměř 100metrovou propast do údolí.

Cena skipasu Kitzbühel 2022/2023: 65 € / den v top sezóně, v ostatních dnech o něco levněji

Vzdálenost: Praha 511 km / Brno 476 km

Délka tras: 185 km

4. Sölden

Sölden

Vrcholy přesahující 3 000 m n. m., kvalitní sníh od října do května i divoké aprés-ski párty. To všechno nabízí Sölden. Najdete tu sjezdovku Světového poháru i středně náročné trasy. Do budoucna tu Elon Musk navíc plánuje propojení se střediskem Pitztal, takže se rozhodně máme ještě na co těšit. A jistě je z toho všeho zřejmé, že se znovu jedná o prominentní středisko, kde se na perfektní lyžařské podmínky můžete spolehnout.

Cena skipasu Sölden Ski 2022/2023: 69,5 € / den v top sezóně, v ostatních dnech o něco levněji

Vzdálenost: Praha 577 km / Brno 664 km

Délka tras: 144 km

5. Flachau

Flachau

Flachau, rodiště lyžařské legendy Hermanna Maiera, patří společně se středisky Wargrain a Alpendorf do oblasti Salzburger Sportwelt. Jsou vzájemně propojené trasami na lyžích a pomocí visuté lanovky. Pyšní se rychlými a pohodlnými vleky i skvělou údržbou tratí, které si svou úctyhodnou šířkou nezadají s dálnicí. Na své si tu přijdou začátečníci, rodiny i pokročilí lyžaři. Je potřeba další výhody? Tady jedna je: Flachau je skvěle dostupné i z Česka.

Cena skipasu Flachau 2022/2023: 68 € / den, sleva při nákupu online

Vzdálenost: Praha 451 km / Brno 474 km

Délka tras: 120 km

6. Dachstein West

Dachstein West

Středisko Dachstein West Lammer sice zahrnuje jen 45 kilometrů sjezdovek, ale i tak rozhodně stojí za zmínku. Je tu skvělá slalomová trať s měřením času i rychlosti, jízda v boulích i snowcrossové túry. 1,5denní skipas navíc můžete využít v dalších 6 lyžařských střediscích včetně ledovcového Krippenstein Dachstein, ráji freeriderů s nejdelším sjezdem Rakouska (11 km).

Cena skipasu Dachstein West Ski 2022/2023: 57 € / den, sleva při nákupu online

Vzdálenost: Praha 380 km / Brno 403 km

Délka tras: 45 km

7. Zillertal

Zillertal

Do oblasti Zillertalu spadá hned několik skvělých středisek. Nejzajímavějším je ledovec Hintertux, kde se zde lyžuje 365 dní v roce a navíc nabízí 60 km sjezdovek. Dalším oblíbeným střediskem je Zillertal Arena, kde najdete nejstrmější sjezdovku Rakouska. Zillertal Arena je ale díky množství nenáročných tras vhodná i pro rodiny s dětmi.

Cena skipasu Zillertal Ski 2022/2023: 128,5 € / 2 dny

Vzdálenost: Praha 532 km / Brno 565 km

Délka tras: 143 km

8. Schladming – Planai – Hochwurzen

Schladming

Planai a Hochwurzen platí za kvalitní středisko Schladmingských Taur, důkazem budiž fakt, že v roce 2013 hostilo mistrovství světa ve sjezdovém lyžování. Díky tomu byl celý areál modernizovaný a vy si tu můžete užít vychytávky jako je třeba sjezdovka s jukeboxem nebo takzvanou sjezdovku slávy. Horu Planai pokrývají hlavně široké červené sjezdovky, které jsou nahoře mírnější. Na druhém vrcholu Hochwurzen je to přesně naopak, nahoře najdete strmější trasy, u úpatí spíše cvičné louky.

Cena skipasu ve Schladmingu 2022/2023: 68 € / den v top sezóně, v ostatních dnech o něco levněji; sleva při nákupu online 

Vzdálenost: Praha 417 km / Brno 434 km

Délka tras: 62 km

Sdílejte cestovatelský tip se svými přáteli