Zřícenina hradu Libštejn

Nedobytný hrádek

Zříceninu hradu Libštejn najdete osamělou na skalnatém vrchu, která ční nad údolím Berounky. A tak je jasné, že si po cestě užijete pár pěkných výhledů na řeku. Pozoruhodné navíc je, že díky nepřístupnému terénu a vysoké zdi hradu se Libštejn nepodařilo v 15. století dobýt ani husitům, kteří ho z okolních vrcholků ostřelovali.

I když šlo o nedobytnou pevnost a výjimečnou hradní architektonickou stavbu za Karla IV., hrádek rychle chátral a od roku 1590 je považovaný na pustý. Vy si dnes z této romantické stavby můžete prohlédnout velkou věž hranolovitého tvaru, čelní a spodní palác s baštou a další pozůstatky. Odměnou za výlet pak může být i opečený špekáček na ohništi pod hradem.

Slevy v blízkosti Zřícenina hradu Libštejn

  • Pobyt na rodinné farmě s polopenzí i masáží
  • Pobyt blízko Plzně a Křivoklátska: Penzion Farma Dvorec s aktivitami na farmě, jógou, dezertem a polopenzí
    Koupeno 19×
  • Plzeňsko: Penzion Farma Dvorec
  • Noc v Resortu Darovanský dvůr****
  • Romantický víkend pro dva s wellness
  • Pobyt s relaxací v Resortu Darovanský dvůr
  • Plzeňsko: Darovanský Dvůr - Wellness & Golf Hotel
  • Plzeňsko: Pivovarský dvůr Plasy

Informace - Zřícenina hradu Libštejn

Informace - Zřícenina hradu Libštejn

Bezbariérový přístup Přístupové cesty nejsou vhodné pro výlet s kočárkem či invalidním vozíkem - místy moc úzké nebo do kopce.

Parkoviště Libštejn není přístupný pro motorová vozidla, nejbližší možnost pohodlného parkování se nachází v Liblíně nacházejícím se 2,5 km daleko.

Vhodné pro cyklisty Dostupnost na kole je relativní. Milovníci singletracků si jízdu po červené turistické značce vyloženě užijí. Ale pozor pěšinka je dost úzká a při setkávání cyklistů s pěšími výletníky se hodí vzájemná ohleduplnost. Další možnost k příjezdu/odjezdu na kole skýtá lesní cesta se zelenou turistickou značkou nahoru k silnici. To je zas poměrně strmý kopec, vyjet se ale dá v pohodě. Kdo si takové terény neužívá, ať sem raději vyrazí pěšky.

Volně přístupné


Občerstvení

Ano. Nejbližší možnost občerstvení se nachází v Liblíně.

Kontakt & mapa

Načítám mapu ...

Kontakt

Plzeňsko