Zoo Ostrava

Aktivní odpočinek na čerstvém vzduchu

Zoologická zahrada v Ostravě je pýchou Moravskoslezského kraje. Návštěvníkům dopřává aktivní odpočinek mezi zvířaty a na čerstvém vzduchu.

Procházet se a relaxovat můžete hned v několika expozicích. Nejnovější ze všech je Pavilon evoluce. Tady poodhalíte evoluci života třeba v západní Africe. Moderní komplex se stal domovem pro více než 200 druhů zvířat. Dokonale příjemnou atmosféru podtrhuje bohatá výsadba rostlin, hučící vodopád a rozlehlé jezírko.

Další expozice jsou neméně zajímavé a stojí za to je obejít. Pavilon afrických zvířat, kde uvidíte akční život v přírodě od žiraf, přes přímorožce až po marabu. Nebo velký přírodní výběh medvědů a hulmanů, nesoucí název Čitván. Určitě nepohrdejte nejmenším pavilonem v Zoo Ostrava. Je totiž nejobydlenějším ze všech. V Malé Amazonii uvidíte přes 1000 jedinců různých druhů. A pozor. Bydlí tu nejjedovatější živočich v celé zoo. Pralesnička strašná

Slevy v blízkosti Zoo Ostrava

 • Moravskoslezský kraj: House with 2 bedrooms in Slezska Ostrava with enclosed garden and WiFi
 • Ostrava, Moravskoslezský kraj: Jan Maria
 • Ostrava, Moravskoslezský kraj: Hotel Maria
 • Centrum Ostravy poblíž všech památek v secesním Hotelu Maria *** se snídaní
  -42 %
  Koupeno 20×
 • Ostrava, Moravskoslezský kraj: Imperial Hotel Ostrava
 • Ostrava, Moravskoslezský kraj: Brioni Boutique Hotel 4*
 • Ostrava, Moravskoslezský kraj: Hotel Nikolas
 • Ostrava, Moravskoslezský kraj: Hotel na Kafkové

Informace - Zoo Ostrava

Informace - Zoo Ostrava

Bezbariérový přístup V současné době jsou všechny pavilony i stánky s občerstvením přístupné vozíčkářům, do pavilonu primátů se dostanete pomocí plošiny. V areálu zoo najdete bezbariérová WC na několika místech. V areálu je řada dotykových prvků pro slabozraké a nevidomé s popiskem v Braillově písmu.

Parkoviště Během hlavní návštěvní sezóny, v době, kdy jsou parkoviště u zoo permanentně vytížená, není možné ze strany Zoo Ostrava předem rezervovat místo parkování auta nebo autobusu, zájezd ZP, ZTP, ZTP/P nevyjímaje. Pro výstup z autobusu je možné využít točny před vstupem do zoo.

Akceptuje karty

Děti zdarma do 3 let

Vstup: zpoplatněný

Pro cyklisty není vhodné Zákaz vstupu s dětským odrážedlem se dvěma koly, s jízdním kolem, na kolečkových bruslích, se skateboardem a koloběžkou.


Vstup se psy

Ne.

Kontakt & mapa

Načítám mapu ...

Kontakt

Adresa

Zoologická zahrada Ostrava, Michálkovická 197, 710 00 OSTRAVA

Telefon

+420.596241269

E-mail

Web

Ostrava Ostravsko - Slezsko