Zoo Olomouc

Zoologická zahrada z ptačí perspektivy

Vyhlídková věž přímo v areálu Zoo Olomouc umožňuje pozorovat zvířata v zoo, úchvatný pohled na Olomouc a přilehlé části Hané, a za jasného počasí i Praděd – nejvyšší horu Moravy.

Zoo Olomouc sice nese jméno města Olomouce, avšak nachází se v jeho blízkosti – v lesích Nízkého Jeseníku, v oblasti Svatého Kopečku u Olomouce. Tak, jako mnoho zoologických zahrad v České republice, i Zoo Olomouc vznikla z původně menšího provizorního zookoutku v centru města, v němž se tehdy chovali jeleni, srnci, pávi a bažanti. Pro velký zájem veřejnosti se následně zvažovalo několik lokalit v Olomouci i okolí pro vybudování rozsáhlejší Zoo. Oficiální zoologická zahrada byla slavnostně otevřena 3. června 1956. Následovaly roky rozšiřování a modernizování až do nynější podoby. Impozantní jsou nejen výběhy, expozice a voliéry, ale také obří akvária pro žraloky o objemu 17 000 litrů. Jako jediná zoologická zahrada v České republice úspěšně množí lvy berberské, a jako chovatelský úspěch je považován odchov více než padesáti mláďat žiraf Rotschildových. Horní plošina 32 metrů vysoké vyhlídkové věže je umístěna ve výšce 29 metrů, a každý, kdo má zájem shlédnout zahradu z ptačí perspektivy, musí vyjít 128 schodů. Zahrada je otevřena 365 dní v roce.

Slevy v blízkosti Zoo Olomouc

 • Olomoucký kraj: Penzion Fojtstvi
 • Aktivní dovolená u Olomouce s wellness a stravou
  -28 %
  Koupeno 46×
 • Olomoucký kraj: Hotel Golf Resort Olomouc
 • Moderní hotel zasazen do krásné přírody na úpatí Oderských vrchů
 • Olomouc, Olomoucký kraj: Hanacky Dvur
 • Olomouc, Olomoucký kraj: Gloria
 • Střední Morava: Hotel Milotel
 • Olomoucký kraj: Hotel Senimo

Informace - Zoo Olomouc

Informace - Zoo Olomouc

Bezbariérový přístup Téměř celý areál olomoucké zoo včetně pavilonů a restaurace Pod Věží je schůdný a přístupný pro handicapované spoluobčany. Bezbariérový přístup do pavilonu žiraf je zajištěn speciálním výtahem. Pro návštěvníky na vozíčku jsou přizpůsobeny toalety v budově hlavního vchodu, na dětském hřišti i v pavilonu levhartů mandžuských.

Parkoviště Parkoviště za poplatek, maximální doba stání je 6 hodin. Otevírací doba parkoviště je proměnlivá v závislosti na měsících.

Akceptuje karty

Děti zdarma do 3 let

Vstup: zpoplatněný

Pro cyklisty není vhodné Vstup s kolem není možný, je však možné kolo uzamknout před blízkou restaurací Archa.


Vstup se psy

Ano. Za příplatek a pouze na vodítku a s náhubkem

Občerstvení

Ano. V restauracích v areálu ZOO

Kontakt & mapa

Načítám mapu ...

Kontakt

Adresa

Darwinova 29, 779 00 Olomouc – Svatý Kopeček

Telefon

+420.585151601

E-mail

Web

Střední Morava