Vyhledat dovolenou

Železniční stanice Kubova Huť

Zobrazit dalších 2 fotek1 / 2

Popis místa

Leží v nadmořské výšce 995 m n. m. Svézt se sem motoráčkem můžete i dnes na trase spojující Vimperk a Volary. Trať byla vybudovaná v roce 1899 a zajímavostí je, že za druhé světové války se tudy dopravovaly součástky na výrobu Messerchmittů (proslulých německých bojových letadel).

Půvabná obec Kubova Huť vznikla jako sklářská osada, kde se až do roku 1736 vyrábělo tabulové a zrcadlové sklo. Dnes je oblíbeným rekreačním střediskem na Šumavě, najdete tu lyžařské vleky i běžkařské stopy. V létě zase slouží jako výchozí bod k výletům na Boubín. V obci můžete obdivovat tradiční šumavskou architekturu v čele se Schwarzenberskou myslivnou z roku 1908.

A historická zajímavost na závěr: V místech železniční stanice dříve procházela takzvaná Zlatá stezka, jejíž historie sahá až do pravěku. Největší slávu však zažila ve středověku, kdy spojovala sousedící státy České království a Pasovské biskupství. Díky cestě mohla probíhat kulturní výměna a především po ní proudilo zboží. Právě díky výnosnosti obchodů získala jméno Zlatá. Podél stezky vznikla řada obcí, které známe do dnešního dne – například Prachatice, Volary nebo německý Pasov. Úpadek stezky zapříčinila až 30letá válka.

Zobrazit celý popis

Mapa

Kontakt

Železniční stanice Kubova Huť
Zobrazit kontaktní údaje