Werichova vila

Osvěžující legenda v srdci Prahy

Ostrov Kampa je legendou nejen pro zástupy turistů, jedná se o osvěžující zahradu v srdci Prahy. Objekt Werichovy vily je její součástí a má svou impozantní 450letou historii.

Voda je silně spjata s osudy této vily. Ostrov nejprve poutal řemeslníky vodu využívající, tedy mlynáře, koželuhy, zahradníky či hrnčíře. Poté se v 15. století začalo s budováním zahrad. Ostrov začaly spravovat šlechtické rody. V roce 1725 získali vilu Nosticové a připojili ji ke svému paláci. Architekt Ignác Palliardim navrhl dnešní podobu a z domku se stala zahradní vila v klasickém stylu. Sloužila vychovateli rodiny Nosticů, Josefu Dobrovskému. Ve 20. století se areál Kampy stal majetkem pražské obce a využívali ho jak zahrádkáři, tak sportovní kluby. V domě se vybudovalo několik obecních bytů.

Ve 30. a 40. letech se v zahradách na Kampě připravovala vojenská přehlídka nacistických vojsk, která díky devastující povodni neproběhla. Vila byla využívána pro bydlení až do roku 2002, kdy ji zasáhla další zdrcující povodeň, sahající až do 1. patra domu. Po základní rekonstrukci se začalo mluvit o kulturním využití budovy Městské části Prahy 1. Díky její historii bylo nasnadě určit téma a Meda Mládková se zasloužila o znovu zabydlení Voskovce a především Wericha do této krásné vily. Nový kulturní bod na Kampě a široká škála programů nadchne snad každého.

Slevy v blízkosti Werichova vila

 • Praha a okolí: Hotel Kampa Garden
 • Až 8denní pobyt ve 4* hotelu na Kampě se snídaní
  Koupeno 278×
 • Romantický pobyt v luxusním hotelu u Karlova mostu 4 dny / 3 noci, 2 osoby, snídaně
  -58 %
  Koupeno 187×
 • Romantický pobyt v luxusním hotelu u Karlova mostu 3 dny / 2 noci, 2 osoby, snídaně
  -59 %
  Koupeno 208×
 • Praha a okolí: The Charles
 • Praha a okolí: Hotel Kampa
 • Praha: Pawlansky Apartments
 • Praha a okolí: U Páva

Informace - Werichova vila

Informace - Werichova vila

Děti zdarma do 3 let

Vstup: zpoplatněný

Není bezbariérové

Možnost parkování omezena


Vstup se psy

Ne.

Kontakt & mapa

Načítám mapu ...

Kontakt

Adresa

U Sovových mlýnů 501/7, 118 00 Praha 1 – Malá Strana

Telefon

+420.251511669

E-mail

Web

Praha Praha a okolí