Národní Technické Muzeum

Každý šroubek na správném místě

Dějiny píšou především vynálezy. Národní technické muzeum je místem, kde uvidíte předchůdce dnešních strojů a setkáte se s díly, která zapříčinila průmyslové revoluce.

Muzeum má nyní 14 stálých expozic. Setkat se tu můžete mimo nejrozšířenější expozici dopravy i s astrologií, designem, fotografováním a televizním studiem. Uvidíte zde technický vývoj mnoha oborů. Především školám, ale také předem ohlášeným skupinám návštěvníků, připravuje muzeum názorné a interaktivní vzdělávací programy nazvané ENTER. V roce 2003 byla zahájena dlouholetá stavební rekonstrukce a v průběhu roku 2011 bylo znovu otevřeno pět expozic. V říjnu 2013 byla rekonstrukce muzea po 75 letech konečně zcela dokončena a řadí se k nejlépe a nejmoderněji pojatým expozicím s řadou ocenění. Národní technické muzeum pořádá i spoustu unikátních krátkodobých výstav, zaměřených především na řemeslo, umění a design, ale i nové technologie. 

Návštěvou technického muzea zjistíte, co vše se v Čechách vyrábělo a na vlastní kůži poznáte i časy, kdy Čechy byly průmyslovým středobodem nejen Evropy. Protože historií se člověk nejlépe učí, myslím, že navštívit by ho měl každý z nás.

Slevy v blízkosti Národní Technické Muzeum

 • Praha a okolí: Belvedere
 • 3–8denní romantika v botelu na Vltavě pro dva
  Koupeno 60×
 • Praha a okolí: Botel Albatros
 • Praha a okolí: Clarion Hotel Prague Old Town
 • Hotel Casa Marcello: V historickém centru města, pár kroků od Karlovova mostu
 • Praha a okolí: Florentina Boat
 • 1–14 nocí se snídaní přímo u Staromáku
  Koupeno 125×
 • Praha a okolí: Hotel Hastal Prague Old Town

Informace - Národní Technické Muzeum

Informace - Národní Technické Muzeum

Bezbariérový přístup Bezbariérový vstup do muzea se nachází dole vpravo od schodiště k hlavnímu vstupu do muzea. Oslovte ostrahu muzea nebo zazvoňte u bezbariérového vchodu na zvonek.

Parkoviště

Akceptuje karty

Děti zdarma do 6 let

Vstup: zpoplatněný

Pro cyklisty není vhodné


Vstup se psy

Ne.

Občerstvení

Ne.

Kontakt & mapa

Načítám mapu ...

Kontakt

Adresa

Národní technické muzeum, Kostelní 42, 170 78 Praha 7

Telefon

+420.220399111

E-mail

Web

Praha Praha a okolí