Vyhledat dovolenou
Vyhledat destinaci, místa, typ dovolené, hotel ...
Termín
Počet nocí
Filtrovat, cena, doprava, strava, cestující ...
Filtrovat, město, kategorie ...
Zobrazit další 1 fotku1 / 1

Vybavení a služby

Možnosti hotelu

  • Parkoviště
  • Není bezbariérové
  • Platba kartou není možná

Informace

  • Vstup: zpoplatněný
  • Bez možnosti občerstvení v místě

Popis místa

Rychlost za každou cenu

Vítr ve vlasech a jízda v nablýskaném sporťáku a víte, že se vyrábí i v Čechách? Sportovní kabriolety značky Kaipan se vyrábí na Jablonecku v severních Čechách již od roku 1992.

Jak majitel s vtipem říká „největší česká automobilka“ o zhruba deseti zaměstnancích se nachází ve Smržovce. Neobyčejná auta zářivých barev vznikají v rukách zkušených mechaniků, kteří svou důmyslností překvapí každého návštěvníka. Prohlídku továrny můžete absolvovat po předchozí domluvě a určitě stojí za to, časově vám zabere asi 1,5 hodiny. Vše vzniká unikátními postupy, které se neustále vypilovávají k dokonalosti s důrazem na kvalitu každého kusu. Ke každé součástce je přistupováno individuálně, nemůžete si tedy představit klasickou výrobní linku, každý automobil se tak trochu stává originálem.

Malosériová výroba začíná návrhem, sestavením rámu, svařováním, laminováním, čalouněním a následnou montáží. Hotový vůz je pak vybavený motorem ze Škodovky. Vůz s krátkým čumákem nemá střechu ani dveře, ale má obrovskou rychlost. Tento kraj má tradici v rychlosti, v nedalekých Vratislavicích se narodil Ferdinand Porsche a v Liberci sídlila firma RAF.

Zobrazit celý popis

Mapa

Kontakt

Kaipan s.r.o., Rooseveltova 839, 468 51 Smržovka
+420.603435374, +420.483393657
Zobrazit kontaktní údaje