Hrad Loket

Mohutný ale křehký strážce pohraničí

Hrad postavený na obrovském žulovém masivu, jež obtéká řeka Ohře, nám prezentuje svou velkolepost. Najdete zde i největší meteorit České republiky.

Meteorit měl dopadnout přímo na nádvoří roku 1422 a dosahoval velikosti koňské hlavy se 107 kg váhy. Nyní nemá původní velikost, byl rozřezán a jeho část najdete i v Přírodovědeckém muzeu ve Vídni. Hrad byl založen jako pohraniční pevnost a pyšní se úžasnou sbírkou porcelánu, který je pro tento kraj typický. Prohlídková trasa prochází expozici zmíněného porcelánu, je zde také muzeum zbraní, městské muzeum a nahlédnout můžete i do prostor bývalé věznice.

Za nepokojů proti králi Janu Lucemburskému zde našla útočiště i Eliška Přemyslovna s tehdy malým Václavem (Karlem IV.). Hlavní události hradu jsou rytířské slavnosti, vinobraní a vánoční trhy.

Slevy v blízkosti Hrad Loket

 • Loket, Karlovarský kraj: Vi.73
 • Loket, Karlovarský kraj: Pension Ulrika
 • Krušné hory: Hotel St Florian
 • Krušné hory: Hotel Císař Ferdinand
 • Loket, Karlovarský kraj: Pension & Restaurant Atmosféra
 • Pobyt kousek od hradu Loket vč. stravování
  -11 %
  Koupeno 12×
 • Loket u Karlových Varů s výhledem na hrad ve 4* Pensionu Masonic House se snídaněmi + vstupenky do muzeí
  Koupeno 17×
 • Pobyt v centru Lokte s jídlem i vstupem do muzeí
  -42 %

Informace - Hrad Loket

Informace - Hrad Loket

Parkoviště Zaparkovat můžete na neplaceném parkovišti před vjezdem do centra u čerpací stanice nebo lze parkovat přímo na náměstí blíže hradu, ale za parkovací poplatek. Parkování přímo před hradem není bohužel možné.

Děti zdarma do 6 let

Vhodné pro cyklisty Pokud se na hrad Loket chcete vydat na kole, můžete k tomu využít národní cyklotrasu č. 6, která vede od Chebu přes Loket do Karlových Varů a dále. Trasa je většinu cesty podél řeky a tak není nikterak náročná. Kola si můžete zamknout před hradem.

Vstup: zpoplatněný


Kontakt & mapa

Načítám mapu ...

Kontakt

Adresa

Hrad Loket, Zámecká 67, 357 33 Loket

Telefon

+420.352684648

E-mail

Web

Loket Západočeské lázně