Vyhledat dovolenou

Jižní Čechy s rodinou na kole

Jižní Čechy s rodinou na kole
Jižní Čechy, kolo a rodina. To jde náramně dohromady. Pohodové trasy jihočeskou přírodou, okolo pohádkových zámků, krásných rybníků a přehrad vykouzlí dětem úsměv na tváři a i v zapřísáhlém peciválovi objeví kus cyklistického nadšence.

Šlápněte do pedálů ↴

Z Jindřichova Hradce vyrazte po stopách Zlatovlásky, tedy na jeden z nejpohádkovějších českých zámků, Červenou Lhotu. Trasa Jindřichův Hradec - Studnice - Pluhův Žďár - Červená Lhota měří 17 km a vede po nenáročné cestě. Pokud svoje malé, ale klidně i větší zlatovlásky za odměnu svezete v loďce okolo zámku, rozhodně budete mít body navíc.

Až se nabažíte Krumlova samotného, šlápněte do pedálů a vydejte se na Lipno. Pětadvacetikilometrová, středně náročná trasa přes Kájov a Hořice na Šumavě, se vám na samotném konci odmění téměř neskutečným výhledem na naše jihočeské skoro-moře a plachetnice na něm. Dosyta vynadívaní se zpátky svezte vlakem, nezabere to ani hodinu.

9% sleva
Relax v historickém Táboře s jídlem a wellness
Uložit

Relaxační pobyt v lázních Vráž
Uložit

Romance v Třeboni
Uložit

Relaxační víkend pro dámu
Uložit

Víkend v Českém Krumlově
Uložit

Z historického Tábora se rozjeďte pohádkovou přírodou podél řeky Lužnice. Po 27 km nenáročné jízdy vás uvítá Bechyně. Po průzkumu zdejších pamětihodností sedněte na vlak zpět do Tábora a přeneste se v duchu do roku 1903, kdy po této trase vedl František Křižík jednu z prvních železnic v Rakousko-Uhersku. Pokud budete mít štěstí, v sezóně vás navíc může svézt původní souprava.

Čtyřicetikilometrový okruh okolo Třeboně je tím pravým na pohodovou vyhlídkovou jízdu. Kopce v nedohlednu, kolem vás nádherné rybníky všech možných tvarů a velikostí, lesy a vřesoviště. Vyjeďte z Třeboně a přes Majdalenu, Stříbřec a Starou Hlínu se do ní zase příjemně unavení vraťte.

S těmi nejmenšími vyjeďte na tu nejpohodovější trasu, a to je upravená cyklostezka podél Vltavy z Českých Budějovic na zámek Hluboká. Cesta do pohádky měří jenom dvanáct kilometrů. Procházka v zámeckém parku s pořádnou zmrzlinou v ruce bude rozhodně vítanou odměnou za sportovní výkon.

Líbí se Vám Skrz Tipy?

Nenechte si utéct další.

Nenechte si ujít akční dovolené