Vyhrajte luxusní pobyt pro 2 v naší adventní soutěži »

Vyhledat dovolenou

Kam na vánoční trhy 2022? Známe nejhezčí v Evropě

Nejhezčí vánoční trhy v Evropě
Markéta Červenková
Markéta Červenková
autor03.10.2022
Kam na vánoční trhy do zahraničí? Dali jsme dohromady nejhezčí vánoční trhy v Evropě. Vychutnejte si je s klidem a dobrou náladou. A punčem v ruce.

Vídeň

Adventní trhy před radnicí ve Vídni, Rakousko

Vánoční trh ve Vídni s více než 150 stánky láká milovníky Vánoc, světýlek a romantiky už přes tři desetiletí. Další místa, kde se ponoříte do vánoční pohádky, najdete po celém městě. Zkuste náměstí Karlsplatz, zámek Belvedere nebo Schönbrunn. Čekají vás ukázky tradičních řemesel, trubači, rakouská dechovka nebo gospelové sbory, které navodí sváteční atmosféru. Gurmáni se zatetelí, když ucítí vůni linoucí se ze stánků s punčem, pečenými kaštany, klobáskami nebo bramboráky.

Ideální vánoční trh pro zamilované

Vídeň je romantika v každé roční době. Před Vánoci se tahle jedinečná atmosféra ale ještě násobí. Těžko říct, čím to bude. Možná to mají na svědomí všudypřítomná světýlka či pocit, když se se svou láskou rozdělíte o Sacher nebo třetí svařené víno. Všechno dohromady ale způsobí, že na předvánoční čas ve Vídni budete se zasněným úsměvem vzpomínat.

Drážďany

Adventní stánky v Drážďanech, Německo

Trhy s možná nejstarší tradicí najdete v německých Drážďanech. Místní si je užívají už od roku 1434. Zasněte se při pozorování řezbářů a dalších, kteří ovládají tradiční umělecká řemesla. Nemusíte se ale bát, že se necháte unést natolik, že zapomenete na jídlo. Všudypřítomné štoly, sušené ovoce, vonící klobásky a punč totiž nejde jen tak ignorovat.

Ideální vánoční trh pro rodiny s dětmi

Adventní trhy v Drážďanech si díky zajímavému doprovodnému programu užijí i děti. Ty vše okolo Vánoc prožívají tak nějak bezstarostněji a radostněji. Nechte se tím jejich těšením na Ježíška nakazit. Stačí se podívat do jejich rozzářených očí, když uvidí stromeček na náměstí a ucítí všechny ty vánoční vůně. Už kvůli tomu stojí za to se na vánoční trhy s dětmi vypravit. Pomáhá to i nám dospělým vidět, že nejdůležitější není napečený patnáctý druh cukroví a perfektně uklizený byt, ale právě tahle dětská radost.

Krakov

Vánoční výzdoba a adventní trhy v Krakově, Polsko

Na Hlavním náměstí v Krakově vás čekají jedny z nejnavštěvovanějších evropských vánočních trhů. Pokud máte zálusk na nové vánoční ozdoby, nechte se zlákat, tady najdete opravdu krásné kousky. Rozptýlí vás koledy a ukázky polských lidových tanců. Unikátem jsou pouliční betlémy, polsky szopky, kterých uvidíte celou řadu. A pokud vám ze vší té atmosféry vyhládne, doporučujeme grilovaná žebírka nebo uzený sýr s brusinkovou omáčkou. Na zahřátí přijde vhod kořeněný svařák.

Ideální vánoční trh pro partu přátel

Po romantice netoužíte, děti nemáte, ale předvánoční období si chcete užít plnými doušky (třeba svařáku)? Do adventního Krakova vezměte partu kamarádů. Vyberte společně dárky pro babičky a dědečky, zabavte se při objevování řemesel a spojte výlet za vánoční atmosférou s gastrozážitky v konkrétním městě. Uvidíte, že příští rok si takový víkend s radostí zopakujete.

Adventní trhy v Krakově, Krakov
Adventní trhy v Krakově, Krakov
Adventní trhy v Krakově, Krakov
Adventní trhy v Krakově, Krakov
Adventní trhy v Krakově, Krakov
  • autobusem
  • 1 den / 0 nocí
  • bez stravy
Uložit

Budapešť

Vánoční trhy Budapešť

Budapešť je dechberoucí a její vánoční trhy na tom nejsou jinak. Budete je vnímat všemi smysly. Nadchne vás krásně vyzdobené náměstí před bazilikou svatého Štěpána, kde se zaposloucháte do maďarských koled. Vaše chuťové buňky bude lákat všudypřítomná vůně linoucí se z paprikových klobás a zlatavě usmažených langošů. Neochutnat je by byla rozhodně škoda. A až trochu prokřehnete, při procházce vás zahřeje pořádně silný svařák.

Ideální vánoční trh pro dámskou jízdu

Vánoční trhy jsou skvělým nápadem pro víkend s kamarádkou. Pokud vybíráte, kam na adventní dámskou jízdu vyrazit, za Budapešť se rozhodně přimlouváme. Procházky se svařákem v úchvatných kulisách maďarského hlavního města totiž můžete prostřídat s termálními lázněmi. Ty vás v zimě příjemně prohřejí a zajistí vám parádní relax. Vyrazit sem můžete i v partě, ceny v hospůdkách jsou více než příznivé.

Tip na dárek:Platnost do 28. 12. 2023
37% sleva
Budapešť: luxusní pobyt s neomezeným wellness
Tip na dárek:Platnost do 31. 3. 2024
4* pobyt v centru Budapešti se snídaní
Tip na dárek:Platnost do 31. 3. 2024
Budapešť: hotel blízko centra města se snídaní
Tip na dárek:Platnost do 31. 3. 2024
48% sleva
Budapešť: 4* hotel se snídaní, platnost do 2024

Norimberk

Vánočně nazdobené domy v Norimberku, Německo

Norimberk je mezi adventními trhy opravdovým pojmem. Christkindlmarkt má totiž už 400letou tradici a je suverénně nejnavštěvovanější. A není se čemu divit, tahle atmosféra vás vtáhne. Všude po Starém Městě najdete stánky, vánoční stromky a spoustu světýlek. Vyzkoušet norimberskou klobásu a svařené víno je čestná povinnost, dejte ale šanci i vaječnému punči se šlehačkou, je to tekuté pohlazení. Nadšené budou také děti, kromě samotných trhů je nadchne také jízda v parním vláčku nebo na kolotoči.

Ideální vánoční trh pro gurmány

Kromě koled a světýlek mají adventní trhy další důležitý rozměr, a to všechny ty dobroty, které stánky ukrývají. Pokud neplánujete zimní dovolenou v exotice, do plavek na Vánoce nehubnete. Znamená to, že si nemusíme odříkat báječný česnekový bramborák, dozaltova ogrilovanou klobásu, wafli ani cukroví. A nemáme ani výčitky, když to všechno spláchneme vaječným koňakem, svařákem nebo punčem. Jen to požitkářství vyžaduje volnější kabát.

Další adventní trhy

Pár na adventních trzích

Vánoce jsou čas, kdy bychom měli myslet hlavně na svoje blízké. Tak na ně nezapomínejme a přivezme jim z krásného výletu milou drobnost. Srdce z perníku, voňavá svíčka ze včelího vosku nebo báječně teplé ponožky potěší obdarovaného i vás. Třeba ho dárek navnadí jet příště s vámi.

Ať už si advent a jeho pohodovou atmosféru užijete ve Vídni, Budapešti, nebo Salzburgu, pořádně se na celodenní obcházení památek a stánků oblečte. Svařák nebo medovina sice zahřívají spolehlivě, ale až se setmí, oceníte péřovou bundu, čepici i pořádné rukavice.

Tip na dárek:Platnost do 31. 8. 2023
Moderní hotel v pražském Karlíně se snídaní
Tip na dárek:Platnost do 28. 12. 2023
37% sleva
Budapešť: luxusní pobyt s neomezeným wellness
Tip na dárek:Platnost do 28. 12. 2023
29% sleva
Relax ve Varech: polopenze či plná penze a procedury
Adventní Norimberk, Bavorsko

Sdílejte cestovatelský tip se svými přáteli