Vyhledat dovolenou

Vyrazte na toulky po Jizerkách

Vyrazte na toulky po Jizerkách
Jizerské hory... To je krásná příroda, fajn vzdoušek a plno tipů na výlety. Pojďte objevit, kam za "zasněženým" létem a kde na vás čeká představení o 2000 hvězdách.

Tipy na výlety

Nejkomplikovanější skalní hrad

Malá Skála
Nad řekou Jizerou se tyčí stavba, jež má hned dvě „nej“. Zřícenina Vranov je považována se svou délkou 400 metrů za nejdelší a nejkomplikovanější skalní hrad u nás. I když pohled na strmou skálu vypadá nedobytně, k hradu se dá lesním schodištěm dostat snadno. Těšit se můžete na panoramata z několika vyhlídek a také pomníky, které připomínají bájné a historické osobnosti. Právě díky tomu se místu také přezdívá Pantheon.

Pýcha Jizerek

vodopád na Jedlové
200 litrů za vteřinu. Takový průtok má vodopád na Jedlové, který tvoří kaskáda o třech vodních stupních. Jde o jeden z nejvyhledávanějších cílů Jizerských hor. Celým údolím v Jedlové vede 2 km dlouhá naučná stezka, na které si užijete horskou bystřinu, peřeje a moc příjemné okolí. Jde o pěknou procházku s místy pohodlnou a jinde naopak kořeny prorostlou cestou.

Představení o 2000 hvězdách

Noční obloha
Věděli jste, že Martinské údolí, Václavíkova Studánka, osada Jizerka a hora Smrk spadá pod oblast tmavé oblohy, kde je minimální světelný smog? Jde o téměř neobydlenou část hor s nebem čistým jako mají ve Skandinávii. Cílem této oblasti je informovat širokou veřejnost o zdejším zachovalém nočním prostředí. Tak se sem taky zajeďte podívat. Za bezmračné noci se tu dá pozorovat až 2 000 hvězd a krásný stříbrný pás Mléčné dráhy.
Jizerské hory na 2-4 dny, snídaně v ceně
Uložit
Luxusní wellness víkend pod Jizerkami
Uložit
Liberec - Wellness hotel Babylon, Česko
Uložit
Liberec na 3 dny, snídaně v ceně
Uložit
Desná - Resort Montanie, Česko
Uložit

"Zasněžené" léto

Rašeliniště
Přírodní rezervaci Rašeliniště Jizerky najdete severozápadně od horské osady Jizerka. Patří k velmi vzácným a nejméně dotčeným částem těchto hor. Kromě meandrující říčky, jezírek a mokřad se tu na přelomu května a června můžete kochat bílými koberci suchopýrů. Okolí tu pak vypadá jako zasněžené. A je to skutečná pastva pro oči.

Líbí se Vám Skrz Tipy?

Nenechte si utéct další.

Nenechte si ujít akční dovolené