Itálie - Dovolená 2024 letecky
Kdykoliv
Vyhledat dovolenou
Vyhledat destinaci, místa, typ dovolené, hotel ...
Termín
Počet nocí
Letecky
1
Změnit
Filtrovat, město, kategorie ...

Itálie - Dovolená 2024 letecky

Máme pro vás 107 nabídek.

Dopřejte si levnou dovolenou v Itálii. Ať už preferujete poznávací zájezd, dovolenou u moře, nebo výlet za turistikou či lyžováním do Alp a Dolomit, z našich pobytů v Itálii si jistě vyberete.

Navštivte oblíbené destinace, jako je Toskánsko, Kalábrie, Bibione či Sicílie, kde si užijete zábavu, relax, kulturu i sport na skvělé úrovni. Nepřehlédněte ani lyžařská střediska Val di Fiemme nebo Paganella. Láká vás dovolená v teple? Prohlédněte si nabídku last minute zájezdů a vyrazte na vysněnou dovolenou třeba hned.

Obsah

 1. CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O ITÁLII
 2. KDY DO ITÁLIE?
 3. MOŘE A PLÁŽE V ITÁLII
 4. MĚNA A CENY V ITÁLII
 5. JAK SE MLUVÍ V ITÁLII?
 6. CESTOVNÍ DOKLADY DO ITÁLIE
 7. ČAS V ITÁLII
 8. CESTA DO ITÁLIE
 9. CO VIDĚT V ITÁLII?
 10. ZAJÍMAVOSTI V ITÁLII
 11. HORY V ITÁLII
 12. STÁTNÍ SVÁTKY A PRÁZDNINY V ITÁLII
 13. ITALSKÁ KUCHYNĚ
 14. ITÁLIE – DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Co potřebujete vědět o Itálii

Plánujete dovolenou v Itálii? Kdy vyrazit, kam zajít a co rozhodně neminout, si přečtěte níže.

Kdy do Itálie?

Itálii můžete navštívit po celý rok. Hlavní turistickou sezonou jsou ale měsíce červenec a srpen, kdy:

teploty vzduchu atakují 30 °C,

teplota moře se pohybuje okolo 25 °C

Vedlejší sezonou v Itálii je duben až květen a září až říjen.

• Teploty vzduchu jsou nižší, avšak stále velmi příjemné. 

• V září se teplota moře drží okolo 22 °C, v ostatních měsících už je koupání spíše jen pro otužilce. 

• V zimě pak můžete navštívit italské hory. Nejlepší podmínky pro lyžování bývají od listopadu do května.

Moře a pláže v Itálii

Itálie je plná malebných pláží. Mezi ty nejkrásnější patří:

sicilská Spiaggia dei Conigli,

centrální pláž v letovisku Tropea, nacházejícím se v Kalábrii, kterou dokresluje hrádek na skále,

Spiaggia La Pelosa, kterou najdete v oblasti Stintino (bývá ale často velmi přeplněná),

pláž Cala Goloritzé na Sardinii, která láká na azurově modré moře i minimum turistů,

Spiaggia di Porto Giunco u města Villasimius, tu ocení především rodiny s dětmi.

Měna a ceny v Itálii

V Itálii se platí eurem (€). Kurz se pohybuje okolo 26 korun za euro.

Ceny v Itálii jsou o něco vyšší než u nás. Pokud chcete ušetřit, vyplatí se vám nakupovat v supermarketech. Například voda vás vyjde na 15 Kč, pivo pak zhruba na 100 Kč. Navštívíte-li restauraci, za hlavní jídlo zaplatíte přibližně 300 Kč. Je však nutné počítat s tím, že se ceny liší v závislosti na kvalitě a známosti podniku.

Jak se mluví v Itálii?

Oficiálním jazykem Itálie je italština. Domluvíte se tam ale i anglicky, německy nebo rusky.

Cestovní doklady do Itálie

Itálie je členem Evropské unie, ke vstupu do země vám tedy stačí občanský průkaz. Prokázat se můžete také cestovním pasem. Jako občané EU nemusíte řešit vízum.

Čas v Itálii

Itálie se nachází ve stejném časovém pásmu jako Česko, nemusíte si tedy lámat hlavu s časovým posunem.

Cesta do Itálie

A jak se do Itálie dostanete? Hodně záleží na tom, do jaké části země míříte. Na sever Itálie se pohodlně dopravíte autem či autobusem, chcete-li na jih Itálie či na ostrovy, zvažte leteckou dopravu.

Do Itálie letadlem

Letadlem se z Prahy do Itálie dostanete relativně rychle. Konkrétní délka letu závisí na tom, kam přesně směřujete:

• do Říma poletíte necelé 2 hodiny,

• do Milána zhruba 1,5 hodiny, 

• do Bari přibližně 2 hodiny,

• do Benátek se dostanete dokonce za 1 hodinu. 

Využít můžete také odletová místa mimo Česko, například to ve Vídni nebo v Košicích.

Jestliže pojedete s cestovní kanceláří, z letiště do hotelu vás dopraví sjednaný transfer. Jeho délka se liší v závislosti na tom, jak daleko je váš hotel a u kolika dalších ubytování budete zastavovat.

Do Itálie autem

Dle cílové destinace si můžete vybrat z několika možných tras, kterými se do Itálie dostanete. 

K Jaderskému moři

Existují 3 možné varianty. 

1. Přes České Budějovice, Linec, Villach až na Jadran. Délka cesty se blíží 750 km a doba jízdy 8,5 hodinám. Jde o nejrychlejší možnou trasu. 

2. Přes Plzeň, Mnichov a Villach. Cesta trvá asi 9,5 hodiny, měří 890 km a zpravidla bývá pohodlnější. 

3. Přes Brno, Vídeň, Štýrský Hradec a Villach. Tato trasa je nejvýhodnější pro Moravany. Měří 700 km a ujedete ji přibližně za 8 hodin. 

Do Milána, Janova nebo Toskánska

V tomto případě zvolte západní trasu, která vede přes Mnichov, Innsbruck, Brenner k Tyrhénskému moři. Cestu dlouhou 1 000 km ujedete za 11 hodin. 

Půjčení auta v Itálii

V Itálii vám postačí český řidičský průkaz. Řidič ale musí být starší 21 let. Sjednat si smlouvu o výpůjčce osobního automobilu můžete osobně nebo online. Osobně vás to vyjde o něco levněji, nicméně druhá varianta je značně pohodlnější. Než smlouvu podepíšete, opravdu si ji celou pečlivě pročtěte. Může se stát, že v ní bude uvedena podmínka, kolik kilometrů můžete maximálně najet nebo po jakých silnicích se můžete vydat. Doporučujeme sjednat si i pojištění vozu. 

Než si automobil převezmete, pořádně ho prohlédněte. Jestliže si smlouvu sjednáte pouze pro jednu osobu, za volantem se nestřídejte. Při vracení vozu by měla být jeho nádrž stejně plná, jako když jste ho přebírali. 

Na závěr jen jednu radu: Řiďte opatrně, Italové jsou horké hlavy. 

Co vidět v Itálii?

Řím

V hlavním městě Itálie, Římě, zvaném také jako kolébka evropské kultury a civilizace, najdete mnoho památek, které stojí za to vidět. Většinou jsou kousek od sebe, tudíž za relativně krátkou dobu hodně stihnete. Poté si můžete zajít na skvělé jídlo a výtečnou kávu. Mezi nejznámější památky se bezesporu řadí Koloseum, Forum Romanum, Pantheon, Španělské schody nebo Fontana di Trevi, do které se házejí mince, aby vám vyplnila vaše přání. 

Při návštěvě Říma nezapomeňte navštívit Vatikánsídlo papeže, centrum římskokatolické církve a nejmenší stát na světě. Ikonickým místem Vatikánu je Sixtinská kaple

Florencie

Jedinečnou přehlídkou památek zaujme také Florencie, která se nachází přímo v srdci Toskánska a řadí se mezi nejromantičtější města na světě. Piazza del Duomo je jedno z hlavních náměstí, které je považováno za náboženské centrum Florencie. Toto krásné město je spjato s osobnostmi, jako byl Dante, Galileo Galilei a Michelangelo. Sochu posledního zmíněného jistě znáte. Spatříte ji ve světoznámé Galleria dell’Accademia di Firenze, která se stala první akademií malířství.

Benátky

Milovníci romantiky nesmějí zapomenout navštívit Benátky, které mají pověst jednoho z nejkrásnějších měst na zemi. Jsou známé svými vodními kanály, uměleckými sbírkami a najdete v nich i půvabné paláce. Není divu, že jde o jedno z nejvíc navštěvovaných italských měst. Po Benátkách se vyplatí cestovat pěšky, ale samozřejmě to můžete vzít i gondolou. Ceny za plavbu jsou však opravdu vysoké. Nejznámější kanál je Canałasso, který je 4 km dlouhý a cca 70 metrů široký. Jestliže holdujete opeře, nezapomeňte navštívit Teatro La Fenice. Nejlepší doba na návštěvu je během května nebo začátkem podzimu, kdy jsou teploty příjemné, ale ne příliš vysoké. 

Verona

Pokud toužíte po větším klidu, vyrazte do Verony. Není tam tolik turistů, a to především proto, že Verona nemá přístup k moři. Při procházce po tomto městě má člověk pocit, že se ocitl v jiném století. Domy a jejich fasády jsou dechberoucí a vydrželi byste se na ně dívat celé hodiny. V případě, že jste milovníky klasiky, nezapomeňte se vydat k balkonu Romeovy Julie. Malý kousek od balkonu se nachází třetí největší amfiteátr na světě. Vypadá úžasně a stále se v něm hrají představení. Pokud Veronu navštívíte na jaře, nevynechejte výlet do parku Giardino Giusti, kde jsou neskutečně upravené zahrady, které svého času velice obdivoval i Mozart. 

Milán

V severní Itálii návštěvníky nejvíc láká Milán. Toto město módy, které udává trendy, se řadí mezi nejbohatší města Itálie. Mimo to se také proslavilo jednou z nejslavnějších oper světa. Jestliže jste nadšenci do sportu, jistě víte, že v Miláně hrají dva slavné fotbalové kluby, a to AC Milán a Inter Milán. Stadion San Siro můžete navštívit i v případě, že se nehraje žádný zápas. Mnoho památek se nachází v centru města, kde je hlavním tahákem Duomo Santa Maria Nascente, nádherná bazilika ze 14. století. Vejde se do ní až 40 tisíc lidí.

Zajímavosti v Itálii

Které památky a která zajímavá místa v Itálii stojí za to vidět? Do svého itineráře zahrňte:

náměstí Svatého Marka,

útes Scala dei Turchi,

Neptunovu jeskyni,

Aragonský hrad,

zahradu Boboli.

Hory v Itálii

Italské Alpy nabízí skvěle upravené sjezdovky, převážně slunečné počasí a velké množství sedačkových a kabinových lanovek. V zemi se nachází plno lyžařských středisek, těmi nejoblíbenějšími jsou Livigno, Valle Isarco v Dolomitech, Sella Ronda, Madonna di Campiglio a Cortina d’Ampezzo.

Italské Alpy můžete navštívit i v létě. Italské vysokohorské masivy přímo vybízejí k horské turistice nebo výletu na kole. Milovníci koupání a opalování ocení jezera na úpatí vysokohorských štítů. Zmínit musíme také italské sopky, mezi ty nejznámější patří Etna, Vesuv a Stromboli. Itálie je mimochodem jedinou zemí kontinentální Evropy, která má na svém území dosud aktivní sopky.

Státní svátky a prázdniny v Itálii

Itálie patří mezi silně věřící země, proto tu křesťanské svátky a tradice mají své pevné místo. Tyto dny jsou obvykle dny pracovního klidu, stejně jako státní svátky. Některá města slaví svátky svých patronů.

Přehled státních a církevních svátků v Itálii

• 1. ledna – Nový rok

• 6. ledna – svátek Tří králů

• pohyblivé velikonoční svátky

• 25. dubna – Den osvobození

• 1. května – Svátek práce

• 2. června – Založení Italské republiky

• 15. srpna – svátek Nanebevstoupení

• 1. listopadu – svátek Všech svatých

• 8. prosince – Neposkvrněné početí Panny Marie

• 25. a 26. prosince – vánoční svátky

Italská kuchyně

Italská kuchyně je jednou z vůbec nejoblíbenějších. Svědčí o tom i fakt, že se rozšířila po celém světě a téměř všude na nějakou italskou restauraci narazíte. Typické je pro ni maso, ryby, zelenina, těstoviny a olivový olej. Vyhlášené jsou rovněž italské zmrzliny a dezerty.

V tamní kuchyni jsou velké regionální rozdíly. Jiné italské speciality ochutnáte na Sicílii a jiné zase v Lombardii. Spojuje je ale jednoduchost, chutnost a lehkost. V Itálii můžete ochutnat až na 100 druhů sýrů a salámů. Pokud máte rádi polévky, okuste proslulou minestrone. Samozřejmě nesmíme zapomenout na pizzu, která je i u nás velice oblíbená, ale na pravou italskou budete ještě dlouho poté vzpomínat.

Hlavním jídlem v Itálii je oběd, bývá velmi vydatný a skládá se z několika chodů. Prvním je předkrm (antipasto), následuje první hlavní chod (il primo): polévka, těstoviny nebo rizoto. Jako druhý chod (il secondo) obvykle servírují masový nebo rybí pokrm. Tečku za obědem pak tradičně dělá dezert a káva.

Itálie – doplňující informace

Rozloha: 301 340 km²

Počet obyvatel: 59 641 488

Předvolba: +39

Zásuvky: Stejné jako v Česku, adaptér nepotřebujete.

Zobrazit méně
Info
Vyhledat dovolenou
Vyhledat destinaci, místa, typ dovolené, hotel ...
Termín
Počet nocí
Letecky
1
Změnit
Filtrovat, město, kategorie ...
Zobrazit na mapěMapa
Hlídat nabídky
Seřadit
Itálie
Letecky
Zrušit všechny filtry
Cenový úlet
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, polopenze
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, polopenze
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • polopenze
 • Wi-Fi zdarma

Nejlepší cena v termínu 03. 06. - 10. 06.

Itálie - Sardinie letecky na 8-15 dnů, all inclusive
Itálie - Sardinie letecky na 8-15 dnů, all inclusive
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • all inclusive
 • Wi-Fi zdarma
24% sleva
Itálie - Sardinie letecky na 8-15 dnů, snídaně v ceně
Itálie - Sardinie letecky na 8-15 dnů, snídaně v ceně
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • snídaně v ceně
2% sleva
Zájezd do Neapolského zálivu: letenka i hotel
Zájezd do Neapolského zálivu: letenka i hotel
Uložit
 • letecky
 • 5 dní / 4 noci
 • bez stravy
90%

z 27 hodnocení

Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, all inclusive
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, all inclusive
Uložit
Itálie - Řím letecky na 4 dny, snídaně v ceně
Itálie - Řím letecky na 4 dny, snídaně v ceně
Uložit
 • letecky
 • 4 dny / 3 noci
 • snídaně v ceně
27% sleva
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, all inclusive
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, all inclusive
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • all inclusive
 • Wi-Fi zdarma
Ischia - pobytový zájezd, KAMPÁNIE
Ischia - pobytový zájezd, KAMPÁNIE
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • polopenze
 • Wi-Fi zdarma
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, plná penze
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, plná penze
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • plná penze
 • Wi-Fi zdarma
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, all inclusive
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, all inclusive
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • all inclusive
 • Vhodné se psem
Cenový úlet
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, polopenze
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, polopenze
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • polopenze

Nejlepší cena v termínu 13. 06. - 20. 06.

25% sleva
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, polopenze
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, polopenze
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • polopenze
 • Parkoviště
Cenový úlet
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, polopenze
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, polopenze
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • polopenze
 • Parkoviště

Nejlepší cena v termínu 03. 06. - 10. 06.

Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, all inclusive
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, all inclusive
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • all inclusive
 • Vhodné pro rodiny s dětmi
Itálie - Sicílie letecky na 9-16 dnů, all inclusive
Itálie - Sicílie letecky na 9-16 dnů, all inclusive
Uložit
 • letecky
 • 9 dní / 8 nocí
 • all inclusive
 • Vhodné se psem
28% sleva
Itálie - Sardinie letecky na 8-15 dnů, snídaně v ceně
Itálie - Sardinie letecky na 8-15 dnů, snídaně v ceně
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • snídaně v ceně
 • Vhodné se psem
27% sleva
Itálie - Sardinie letecky na 8-15 dnů, snídaně v ceně
Itálie - Sardinie letecky na 8-15 dnů, snídaně v ceně
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • snídaně v ceně
 • Parkoviště
Ischia - pobytový zájezd, KAMPÁNIE
Ischia - pobytový zájezd, KAMPÁNIE
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • polopenze
 • Vhodné se psem
Itálie - Sicílie letecky na 9-16 dnů, snídaně v ceně
Itálie - Sicílie letecky na 9-16 dnů, snídaně v ceně
Uložit
 • letecky
 • 9 dní / 8 nocí
 • snídaně v ceně
 • Wi-Fi zdarma
Cenový úlet
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, polopenze
Itálie - Kalábrie letecky na 8-15 dnů, polopenze
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • polopenze
 • Vhodné se psem

Nejlepší cena v termínu 03. 06. - 10. 06.

Itálie - Sardinie letecky na 8-15 dnů, polopenze
Itálie - Sardinie letecky na 8-15 dnů, polopenze
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • polopenze
 • Vhodné pro rodiny s dětmi
28% sleva
Itálie - Sardinie letecky na 8-15 dnů, snídaně v ceně
Itálie - Sardinie letecky na 8-15 dnů, snídaně v ceně
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • snídaně v ceně
Cenový úlet
Itálie - Sardinie letecky na 8-15 dnů, polopenze
Itálie - Sardinie letecky na 8-15 dnů, polopenze
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • polopenze
 • Vhodné se psem

Nejlepší cena v termínu 22. 09. - 29. 09.

Ischia jako na dlani, KAMPÁNIE
Ischia jako na dlani, KAMPÁNIE
Uložit
 • letecky
 • 8 dní / 7 nocí
 • polopenze