Zámek Valtice

Zámek v srdci vinařské oblasti

Barokní zámek Valtice, patřící do Lednicko-valtického areálu zapsaného v UNESCO, nabízí krásnou podívanou na lichtenštejnské panství. Leží ve stejnojmenném městě, které se náležitě pyšní titulem „hlavní město vína“. V zámku vás čekají honosné barokní interiéry, přívětivá zahrada včetně té provoněné bylinkami.

Zámek Valtice nabízí 14 okruhů a expozic, kterým můžete věnovat svoji pozornost. Hlavní prohlídkový okruh samotného zámku vám dovolí nahlédnout do barokního interiéru někdejších lichtenštejnských knížat. Dále máte na výběr z návštěvy barokního divadla, kaple nebo třeba voňavé bylinkové zahrady, která je v těsné blízkosti valtického zámku. 

Slevy v blízkosti Zámek Valtice

  • Valtice, Jihomoravský kraj: ANTON FLORIAN, zámecký hotel Valtice
  • Valtice, Jihomoravský kraj: NA KNÍŽECÍ CESTĚ VALTICE
  • Valtice, Jihomoravský kraj: PENZION POD ZÁMKEM
  • Valtice: Hotel Salety
  • Valtice, Jihomoravský kraj: Penzion Irena
  • Valtice, Jihomoravský kraj: Apartmány Mia Valtice
  • Valtice, Jihomoravský kraj: Satlava Valtice
  • Odpočinek ve Valticích: snídaně i degustace vína
    Koupeno 11×

Informace - Zámek Valtice

Informace - Zámek Valtice

Bezbariérový přístup Bezbariérový přístup je umožněn do prostorů v přízemí zámku, což jsou informační centrum a obchod, čestné i vnitřní nádvoří včetně kavárny, vinotéky, dětského centra, WC a Národního vinařského centra. Bezbariérově se lze dostat také do zámeckého divadla, Zimní jízdárny, Španělské konírny, na zámecké terasy na městem Valtice a do hotelu Hubertus. Hlavní prohlídkový okruh je v 1. patře zámecké budovy, výstavy jsou situovány ve 2. patře a není možno zajistit bezbariérový přístup.

Parkoviště Placené parkování je možné přímo na náměstí Svobody ve Valticích, cca 150 metrů od zámku. Další placené parkoviště, v ulici Sklepní, jen několik metrů od zámku, najdete nalevo od zámeckých schodů, vedle vstupu do Bylinkové zahrady. Největší parkoviště s plochou také pro autobusy se nachází v ulici Pod zámkem, cca 3 minuty chůze od zámku. Své vozidlo můžete zaparkovat také v ulici Klášterní nebo v prostoru za Sporthalou.

Akceptuje karty

Děti zdarma do 6 let

Vhodné pro cyklisty V celém areálu je zákaz jízdy na kole i koloběžce; vedení kola je povoleno v zámeckém parku a terasách (označeno dopravními značkami). Do centrální části zámku je zákaz vstupu s jízdním kolem. Před zámkem je úschovna pro 100 ks kol, kde je možné kolo za poplatek odložit. Poplatek je 10 Kč, kdy účtenku je možné uplatnit jako slevu v zámeckém obchodě nebo ve stánku s občerstvením na zámeckém dvoře.

On-line rezervační systém

Vstup: zpoplatněný


Občerstvení

Ano. V areálu zámku je několik možností (restaurace hotelu Hubertus, kavárna Liechtenstein a stánek s rychlým občerstvením v prostoru zámeckého dvora)

Vstup se psy

Ne. Jsou povoleni pouze v okolí zámku a na vodítku

Kontakt & mapa

Načítám mapu ...

Kontakt

Adresa

Státní zámek Valtice, Zámek 1, Valtice, 691 42

Telefon

+420.778743754

E-mail

Web

Valtice Pálava Jižní Morava