Rozhledna Děčínský sněžník

Větrné lázně

Jedna z nejstarších kamenných rozhleden u nás vám na své vyhlídkové plošině s cimbuřím nabídne úchvatný kruhový výhled do širokého kraje. Z rozhledny uvidíte Ještěd, Milešovku i České středohoří.

Vrchol stejnojmenné hory je přístupný z několika směrů turistickými cestami, nejkratší a rozhodně nejméně náročná z nich je dlouhá 2 km s převýšením 130 metrů, začíná u Hotelu Hřebenová bouda, a pokračuje dále po zelené trase. Rozhledna Děčínský sněžník stojí na nejvyšší stolové hoře u nás. Místo je kvůli unikátnímu proudění blahodárného vzduchu od Severního moře přezdíváno vzdušné, popř. větrné lázně. Průměrně zdatný turista vrchol zdolá poměrně snadno. Výstup je v poslední třetině lehce zkomplikován stoupáním po pískovcových balvanech. Na vrcholu Děčínského sněžníku se můžete občerstvit v altánu bufetového typu a poté si vyšlápnout 153 schodů rozhledny, odkud se vám otevře pohled na Lužické hory, České Švýcarsko, a mnoho dalšího. Výhledy jsou opatřeny tabulemi s popisky jednotlivých bodů v krajině včetně vzdušných vzdáleností. 

Slevy v blízkosti Rozhledna Děčínský sněžník

  • Navštivte Děčínský Sněžník Guest House Sněžník
  • Navštivte Děčínský Sněžník Apartment Ptačí Dům
  • Sportovní pobyt v Českém Švýcarsku
  • Romantika na Hrádku
  • Na běžkách po Českém Švýcarsku
  • Gurmánský pobyt na loveckém zámečku
  • Děčín, Ústecký kraj: Hotel Marion
  • České středohoří: Chata Jílové

Informace - Rozhledna Děčínský sněžník

Informace - Rozhledna Děčínský sněžník

Parkoviště Autem se dostanete 1,5 km pod rozhlednu (buď směrem od Děčína nebo od Jílového U Děčína), kde naleznete placené parkoviště. Dále je možný pouze pěší výstup po zpevněné cestě až na vrchol hory. Na Děčínský Sněžník je vjezd motorovým vozidlům zakázán, povolení lze získat jen pro mimořádné účely.

Děti zdarma do 6 let

Vstup: zpoplatněný

Není bezbariérové

Platba kartou není možná

Pro cyklisty není vhodné


Vstup se psy

Ano.

Občerstvení

Ano. V restauraci či bufetu na vrcholu

Kontakt & mapa

Načítám mapu ...

Kontakt

Adresa

Sněžník 1, Jílové, okres Děčín

Telefon

+420.603923139, +420.605415037

Web

České Švýcarsko