Hrad Sloup

Neskutečná vyhlídka nad korunami stromů

Všudypřítomná monumentální skála, do které jsou vyhloubené cesty, místnosti a i základy staveb, vás opravdu překvapí. Toto místo i jeho okolí nabíjí energií.

Krajina Českého Švýcarska a Lužických hor v sobě skrývá nejednu zajímavou skálu, ale hrad a poustevna Sloup je opravdu unikátním sakrálním místem. Výšlap několika schodů z úpatí pískovcové skály se nejprve zdá náročný, ale po chvíli se nestačíte dívat kolem sebe. Několik výškových pater místností a chodeb vytesaných do skály vás dovede až na vrchol, kde budete vidět na špičky stromů a nedalekou rozhlednu Na Stráži. Podniknout můžete i cestu Sloupského vyhlídkového okruhu, kde vám vyhlídky odkryjí krásy okolí.

Sloupovitý útvar je opravdu jedinečný. Výškově se tyčí přibližně 30 metrů nad terénem a svou šířkou 60 metrů a délkou 100 metrů vám umožní i krásnou procházku. Barevná skla umístěná na ochozu umožňují pohled do okolí ve 4 ročních obdobích a socha poustevníka poukazuje na více než 100letou historii pobytu poustevníků na Sloupu. Takto se dostáváme k překvapivému zjištění, že „hrad“ je vlastně barokní sakrální objekt, ale pro zvýšení popularity tohoto místa se mluví o hradu. Nejvíce vás ale nadchne kaple vstupující do skály, jedná se o místo se zvláštní energií. Rybník s kempem pod skálou nabízí útočiště pro trávení volného času.
 

Slevy v blízkosti Hrad Sloup

  • Lužické hory: Pension Druhý domov
  • Lužické hory: Pension Verona
  • Lužické hory: Pension Sorrento
  • Lužické hory: Apartmán Špálovka
  • Dámská jízda pro 4 v hotelu Morris – Pihel s wellness
    Koupeno 136×
  • Lužické hory: Rezidence Morris
  • Lužické hory: Penzion Sklář
  • Lužické hory: Golf Resort Česká Lípa

Informace - Hrad Sloup

Informace - Hrad Sloup

Parkoviště

Děti zdarma do 6 let

Vhodné pro cyklisty

Vstup: zpoplatněný

Není bezbariérové

Platba kartou není možná


Vstup se psy

Ano.

Občerstvení

Ne.

Kontakt & mapa

Načítám mapu ...

Kontakt

Adresa

Skalní hrad Sloup, Ke Hradu 125, 471 52 Sloup v Čechách

Telefon

+420.487753583, +420.487753581

E-mail

Web

Lužické hory