Hrad Karlštejn

Poklady a tajemství za každou zdí

Vinobraní nebo veselohra Noc na Karlštejně doplňuje tento národní skvost. Český kras a skála nad řekou Berounkou v sobě ukrývali nejcennější poklady Čech od 14. století.

Hrad Karlštejn v sobě ukrývá nejedno tajemství. Vybudoval ho Karel VI. jako pokladnici pro Svatováclavské korunovační klenoty, které zde hrad chránil s malými přestávkami skoro 200 let a nebyl de facto nikdy dobyt. Hrad skládající se z několika budov můžete prozkoumat třemi prohlídkovými okruhy. Hrad Karlštejn má kromě unikátního okolí plného přírodních a historických památek i spoustu světových nej. Unikátní je například Studniční věž s 78 metrů hlubokou studnou. Nejvzácnější je pak kaple svatého Kříže, která sloužila pro úschovu říšských a později i českých korunovačních klenot. Kaple, s 129 obrazy světců a světic od Mistra Theodorika, je vykládaná drahokamy, zlaceným kováním a ukrývá i ostatky svatých. Karel VI. ji vytvořil podle vzoru nebeského Jeruzaléma a tak má místo i nepopiratelnou nadpozemskou energii. Tento nejzajímavější prostor Velké věže nabízí 2. okruh, který si musíte předem rezervovat. 

Slevy v blízkosti Hrad Karlštejn

  • Romantický wellness hotel s nejkrásnějším výhledem na Karlštejn
  • Karlštejn, Středočeský kraj: Apartmány Karlštejn
  • Karlštejn, Středočeský kraj: Hotel Koruna
  • Karlštejn, Středočeský kraj: Apartmán Muzeum obchodu
  • Střední Čechy: Pension a Restaurace Vyhlídka
  • Karlštejn, Středočeský kraj: Restaurant a penzion Pod Draci skalou
  • Karlštejn, Koněpruské jeskyně a Velká Amerika
  • Advent na Karlštejně, Středočeský kraj

Informace - Hrad Karlštejn

Informace - Hrad Karlštejn

Parkoviště Centrální parkoviště v Karlštejně najdete při levém břehu řeky Berounky. Od parkoviště je to cca 2 km volnou chůzí na hrad. V časovém harmonogramu tak, prosím, počítejte s cca 30 minutami časové rezervy.

Děti zdarma do 6 let

Vhodné pro cyklisty Cyklisté mohou při návštěvě Karlštejna odložit svá kola do stojanů umístěných na I. hradním nádvoří.

Vstup: zpoplatněný

Není bezbariérové Bez asistence další osoby je na hradě Karlštejně možno navštívit bohužel pouze hlavní nádvoří. Další exteriéry a především expozice středověkého hradu jsou pro vozíčkáře přístupné pouze s doprovodem, který zajistí především vynesení a snesení z patra a do patra.


Vstup se psy

Ano. Ale pouze na vodítku a s náhubkem

Občerstvení

Ano. Přímo na nádvoří hradu či v restauraci v podhradí

Kontakt & mapa

Načítám mapu ...

Kontakt

Adresa

státní hrad Karlštejn, Karlštejn 172, 267 18 Karlštejn

Telefon

+420.311681617

E-mail

Web

Karlštejn Střední Čechy